Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

manga da bahsedildi ya smoker admin dünya üzerin de 12 lanetli kılıç ya da 12 dünyanın en güçlü kılıcı olduğu. diğer bi ismi
Saijo O Wazamono Sınıfı Kılıçlar diye geçmektedir. dünyanın en yüksek kaliteli lanetli kılıçları olarak bilinmektedir diye söyleniyor. hatta mihawkın kılıcı kokutou yoro bunlardan biridir. diğerleri biliniyor mu diye sormuştum ben.
kılıçların da sınıfarı var mesela;
Saijo O Wazamono Sınıfı Kılıçlar:Yüksek Kaliteli Kılıç anlamına gelmektedir.En yüksek kalitedeki kılıçlardır. 12 kılıçtan oluşur ve lanetlidirler örnek olarak mihawk ın kılıcı kokutou yoro
O Wazamono Sınıfı Kılıçlar: İyi Kalite Kılıç anlamına gelmektedir. saijo'ların bir kalite düşüğü olan kılıçlardır. 21 kılıçtan oluşur. Örnek verirsek mesela zoronun ağzında tuttuğu, bulunduğu dojo da kızı ölünce koshironun verdiği wado ichimonji ve ryuuma dan aldığı shuusui bunlara örnej verilebilir.
Ryo Wazamono Sınıfı Kılıçlar: usta sınıf kılıçlardır. bunlarda 50 tanedir. örnek zoronun küfe dönüşen ve thrillir bark da gömdüğü kılıcı
wazamono sınıfı kılıcı: Güçlü kılıçlar, sayısı bilinmemekte tashiginin shiguresi ve zoronun loguetown da lanetini sınamak için yaptığı kolunu kesme hareketinde kullandığı sandai kitetsu bunlara örnektir.

bunları yazarken amacım asla bilgiçlik taslamak değil. sadece bildiklerimi söylemekti. manga dışında fazla sbs leri veya farklı diyologları sitelerde yayınlanmayınca takip edemiyorum. bu yüzden acaba başka yerde bu kılıçlardan bahsettimi diye oda sormak istedim. özellikle merak ettiğim saijo sınıfı kılıçlardı acaba bahsedildi mi diye?
Kılıçların sınıflarının ne olduğunu ben de biliyorum. Ben sadece hepsinin lanetli olduğu bilgisini nereden aldığını sordum. 12 Saijo kılıçları, dünyadaki en kaliteli kılıçlar olarak bilinir ve hepsinin lanetli olduklarına dair bir tane bile bilgi geçmemiştir. Sadece Kitetsu tipi kılıçların hepsinin lanetli olduğu söylendi, bahsettiğimiz 12 kılıçtan ikisinin adını biliyoruz. Birisi senin dediğin gibi Yoru, diğeri ise Shodai Kitetsu. Yani lanetli olan kılıç, Shodai Kitetsu. Yoru'nun lanetli olduğuna dair minicik bir bilgi bile geçmedi. Ki şekil olarak da katana tipi bir kılıç değil zaten.

Sen Kitetsu türü kılıçlar ile 12 Saijo'yu karıştırmışsın.

Benim 2 sorum olacaktı;
1-Brook un meyvesi onun öldükten ruhunun kendi bedenine mi geçmesini sağlıyor yoksa herhangi bir bedene geçebiliyor mu?
2-Chopper ın meyvesini insan yeseydi herhangi bir güç farkı olur muydu normal haliyle yoksa sadece yüzememesine mi yarardı?
Şimdiden teşekkürler

Benim 2 sorum olacaktı;
1-Brook un meyvesi onun öldükten ruhunun kendi bedenine mi geçmesini sağlıyor yoksa herhangi bir bedene geçebiliyor mu?
2-Chopper ın meyvesini insan yeseydi herhangi bir güç farkı olur muydu normal haliyle yoksa sadece yüzememesine mi yarardı?
Şimdiden teşekkürler
1. Kesin bir bilgi verilmedi, ama ben geçemediğini düşüyorum. En azından yaşayan bir bedene yani.
2. Hiçbir güç kazanamaz, üstüne tüm meyve zayıflıklarına sahip olurdu.

Smoker-san sey sormak istiyorum One piece Z yi izledim de bir yerdeki yorum dikkatimi bu amirelleri özellikle kizaruyu çok abartmislar hicbir sekilde yara almiyor . Yani wb ye marinford da en iyiler savasinda saldirdi hasarda verdi wb pek bir sey yapamadi . 2.si Su soru icin sordum acikcasi sence Aokiji (kuzan) vs Yoksa kizaru mu alir ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık