Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Yanlış hatırlamıyorsam Oda bir SBS'de Luffy için uzuvlarını 72 Gomu Gomu no mi uzunluğunda uzatabiliyor demişti. Sanki Culverin ve Jet Culverin ataklarında kolu çok daha fazla uzuyor gibi.

Sence G4 yada eğitimi sayesinde meyve sınırını mı aştı yoksa Oda'nın çok umursamadığı durumlardan birisi mi bu da?
Espri amaçlı verilen bir cevap. Herhangi bir ölçü birimi değil.

Selamlar Smoker
1. Hancock hakkında birkaç sorum var.
  • Birincisi Mf de smoker'in silahına tekme atması ve kırması. Smoker'in silahı deniz taşından yapılma ve meyve gücünü iptal ediyor. Buna rağmen Hancock silahı tekme ile kırıyor. Hancock bu tekmeyi serideki herhangi bir kılıç ustasının(Örğ: Mihawk,Zoro) kılıcına atsa, kılıcı kırabilir mi?
  • İkincisi Hancock'un Mellow adlı saldırısı, güzelliğinden etkilenenleri (çer çöpü) taşa çeviriyor. Perfume Femur adlı saldırısı da rakibe tekme atıp, tekme atılan yeri taşa çeviriyor. Bu saldırısı rakibinin haki seviyesiyle mi alakalı? Yoksa bir shichibukai ye atsa aynı derece etki eder mi?
  • Üçüncüsü de Amozon lily güçlü olanın güzel olduğu yer, yani güçlüysen güzelsindir. Hancock'un kibirli bakış attığında,' ben ne yaparsam yapıyım affedilirim, çünkü ben güzelim.' diyor.Bence burada kendisinin güçlü olmasından bahsediyor. Dünya hükümeti de beni düşmanı olarak değilde müttefiki olarak ister der gibi. Mf de korsanlardan çok denizcilerle savaştı ve denizcilerde buna rağmen hiçbir şey yapmadı. Bu görüşüme katılıyor musun?
2. Franky sunny in adını koyarkan 'isimsiz bir gemi denizlerde yol alamaz.' diyor. Aynı şeyi saldırılarda da düşünebilir miyiz? Adsız bir saldırı güçsüzdür. Seride hemen hemen her karakterin saldırısının bir ismi var. Adı olmayan saldırı için saldırı yapanın gerçek gücünü yansıtmaz diyebilir miyiz?
3. Seri bitmeden en iyi 12 kılıç ve 21 çok iyi kılıcın hepsini görür müyüz?
4. Zoan da uyanış nasıl olur sence. Evrim şeklinde olabilir mi? Örğ: Pokemondan, Charmander> Charmeleon>Charizard evrilmesi gibi.
5. 2Y sonrası OP evreninde ne kadar zaman geçmiştir?(BAA, PH, Dressrosa, Zoo ve Tümkek olarak ayırabilir misin.)
6. Kayıp olan dördüncü yol kitabesinin doğu mavide çıkma olasılığı var mı sence?

Selamlar.

Moriah, herhangi birisinden aldığı gölgeyi ceset içine koyabiliyor. Peki, gölgeler dışarıdan bir müdahale olmadan o bedeni terk edebilir mi? Benim bildiğim deniz suyu(tuz) ve Moriah o gölgeyi alırsa olabilir şeklinde.

Son düzenleme:
Selamlar Smoker
1. Hancock hakkında birkaç sorum var.
  • Birincisi Mf de smoker'in silahına tekme atması ve kırması. Smoker'in silahı deniz taşından yapılma ve meyve gücünü iptal ediyor. Buna rağmen Hancock silahı tekme ile kırıyor. Hancock bu tekmeyi serideki herhangi bir kılıç ustasının(Örğ: Mihawk,Zoro) kılıcına atsa, kılıcı kırabilir mi?
  • İkincisi Hancock'un Mellow adlı saldırısı, güzelliğinden etkilenenleri (çer çöpü) taşa çeviriyor. Perfume Femur adlı saldırısı da rakibe tekme atıp, tekme atılan yeri taşa çeviriyor. Bu saldırısı rakibinin haki seviyesiyle mi alakalı? Yoksa bir shichibukai ye atsa aynı derece etki eder mi?
  • Üçüncüsü de Amozon lily güçlü olanın güzel olduğu yer, yani güçlüysen güzelsindir. Hancock'un kibirli bakış attığında,' ben ne yaparsam yapıyım affedilirim, çünkü ben güzelim.' diyor.Bence burada kendisinin güçlü olmasından bahsediyor. Dünya hükümeti de beni düşmanı olarak değilde müttefiki olarak ister der gibi. Mf de korsanlardan çok denizcilerle savaştı ve denizcilerde buna rağmen hiçbir şey yapmadı. Bu görüşüme katılıyor musun?
2. Franky sunny in adını koyarkan 'isimsiz bir gemi denizlerde yol alamaz.' diyor. Aynı şeyi saldırılarda da düşünebilir miyiz? Adsız bir saldırı güçsüzdür. Seride hemen hemen her karakterin saldırısının bir ismi var. Adı olmayan saldırı için saldırı yapanın gerçek gücünü yansıtmaz diyebilir miyiz?
3. Seri bitmeden en iyi 12 kılıç ve 21 çok iyi kılıcın hepsini görür müyüz?
4. Zoan da uyanış nasıl olur sence. Evrim şeklinde olabilir mi? Örğ: Pokemondan, Charmander> Charmeleon>Charizard evrilmesi gibi.
5. 2Y sonrası OP evreninde ne kadar zaman geçmiştir?(BAA, PH, Dressrosa, Zoo ve Tümkek olarak ayırabilir misin.)
6. Kayıp olan dördüncü yol kitabesinin doğu mavide çıkma olasılığı var mı sence?
1. Cevap verelim.
  • Smoker'ın kullandığı sopanın sadece uçu deniztaşı, kalanı normal demir. Yani Hancock'un vurduğu yer deniztaşı değildi. Taşa çevirme gücü karşıdakinin Haki gücüne bağlı. Çünkü cansız maddeler her türlü bu güçten etkileniyor.
  • Rakibinin ondan etkilenmesine bağlı. Mesela Smoker da tekme yemesine rağmen taşa dönüşmedi. Bu tip bir saldırı için Haki de yeterli olmayabilir. Momonga, Haki gücüne sahip olduğu halde eline bıçak saplamak zorunda kaldı mesela.
  • Hayır. Güzellik ve güç doğru orantılı değil bana göre. Son bölümlerde gördüğümüz üzere Dünya Hükümeti çoğu şeyi pek sallamıyor. Canları istese Hancock ve adasını bir gecede yok ederler.
2. Diyemeyiz. Beyazbıyık ve Mihawk saldırı ismi kullanmıyor mesela.
3. Görmeyiz. Bu kılıçlar çok üst düzey adamların elinde olur. Şimdiye kadar bunlardan 4 tanesini gördük. Kalan bölümlerde karşımıza 29 tane aşmış kılıç ustası çıkmaz.
4. Impel Down'da gördüğümüz gibi olur.daha hızlı, daha güçlü, daha dayanıklı ve daha çabuk iyileşen.
5. Bizimkiler gittikleri yerde bir gün falan duruyor. Yani adalarda geçen günlerden çok, yolda vakit geçiriyorlar. Tek tek ayırmaya gerek yok. Zaman atlamasından sonra iki ay bile olmadı.
6. Yok.

Selamlar.

Moriah, herhangi birisinden aldığı gölgeyi ceset içine koyabiliyor. Peki, gölgeler dışarıdan bir müdahale olmadan o bedeni terk edebilir mi? Benim bildiğim deniz suyu(tuz) ve Moriah o gölgeyi alırsa olabilir şeklinde.
Gölge terk edemez, ama gölgenin konulduğu zombinin iradesi güçlü ise gölgeyi kendisi gönderebilir. Mesela Ryuma normalde Zoro'dan aldığı o darbe ile ölmezdi, ama adamda hayvan gibi irade olduğu için darbe almayı kendine yakıştıramadı, kendini yenilmiş kabul etti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık