Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
planet hulk'un çizgi filmini izledimde aklımda kalan 2 soru var bide başka karakterlerden de sorularım var

1.planet hulk'ta hulk neden normale dönüşmüyor(içinden bruce banner'ı çıkarmışlarsa çizgi filmin ilk başında ironman niye "dostum bruce" diye hitap ediyor)?

2.hulk o gezegende nasıl bu kadar zeki hale gelebiliyor?(yani şöyleki dünyadayken ve çizgi filmin ilk başlarında "hulk ezer", hulk yok eder" gibi cümleler kurabilirken çizgi filmin sonlarında "kurtarıcımı? dünyada bana sadece canavar derlerdi" gibi bir cümle kurabiliyor bu mantıksız değilmi?)

3.bu reptil kimdir marvel'in bir oyununda gördüm güçleri sanırım dinazora dönüşmek(istediği bir yerini dönüştürmek) ama senden bu karakterin hikayesinin özetininde özetini istiyorum(çok aradım hep ya mortal kombat oyunundaki reptil çıktı yada ingilizce:()

4.bu sentry'nin(ve void'in) tam olarak güçleri nelerdir?
1. Bildiğim kadarıyla Banner yine Hulk'un içinde kalıyordu. Gittiği gezegen de insana dönüşmesine izin vermiyordu.
2. Hulk dünyadayken kişiliği Banner ile sürekli bir çatışma halindeydi. Sakaar'a gidince Banner'ın kimliği tamamen izole oluyor ve Hulk ortaya çıkıyor.
3. Çok önemli bir karakter değil. Adamın asıl adı Humberto Lopez. Annesi ve babası paleontolojist. Dinozorlarla etkileşime geçen bir taş buluyorlar. Bizim eleman da bunu kullanınca belirli bir süre istediği dinozora dönüşebiliyor.
4. Sentry'nin bir vuruşunun milyonlarca güneş patlamasının gücüne denk olabileceği söyleniyor. Aslında özetlemek gerekirse Superman'in aynısı sayılır. Gücü ruh haline göre değişiyor. Ölünce kendini canlandırabiliyor. Kizaru gibi ışığı kontrol edebiliyor. Void'de şekil değiştirme, hava kontrolü, karanlık kontrolü (Teach gibi), geceleri gücünün artması, telepati ve sınırsız bir kozmik gücü var.

Pek soru sayılmazda merak ettim bir ara Hulk'u çevirebileceğini söylemiştin çeviriyormusun yoksa vaz mı geçtin ?
Çeviri aşamasında hala, hem uzun olduğundan hem de vaktimin darlığından eklenmesi biraz zaman alacak. Ama başladım çevirmeye.

biyerde "Kim yazmışsa yanlış yazmış. Shanks West, Ace'te South Blue'lu." yazmışsın.

Shanks tmm da Ace East değilmi ? yoksa doğduğu yer South mu ? bu yüzdenmi South dedin ?
Doğduğu yer yani Baterilla bir South Blue adası. Büyüdüğü yer East Blue.

Smoker Buggy bildiğimiz gibi mihawk dilimlemişti bunu daha hiç görmedik benim sorum şu şekilde
Buggy kendini atomlarına ayırabilirmi?Ayrıca ayakları meyvesinin zayıf tarafı ayaklarını kesse normal olarak uçabilirmi?
2 yılın ardından atomlarına kadar olmasa da epey küçük parçalara ayırabilecek hale gelmiştir. Bacaklarını kesemeyeceğini düşünüyorum. Olur da keserse, uçamaz.

1. Bildiğim kadarıyla Banner yine Hulk'un içinde kalıyordu. Gittiği gezegen de insana dönüşmesine izin vermiyordu.
2. Hulk dünyadayken kişiliği Banner ile sürekli bir çatışma halindeydi. Sakaar'a gidince Banner'ın kimliği tamamen izole oluyor ve Hulk ortaya çıkıyor.
3. Çok önemli bir karakter değil. Adamın asıl adı Humberto Lopez. Annesi ve babası paleontolojist. Dinozorlarla etkileşime geçen bir taş buluyorlar. Bizim eleman da bunu kullanınca belirli bir süre istediği dinozora dönüşebiliyor.
4. Sentry'nin bir vuruşunun milyonlarca güneş patlamasının gücüne denk olabileceği söyleniyor. Aslında özetlemek gerekirse Superman'in aynısı sayılır. Gücü ruh haline göre değişiyor. Ölünce kendini canlandırabiliyor. Kizaru gibi ışığı kontrol edebiliyor. Void'de şekil değiştirme, hava kontrolü, karanlık kontrolü (Teach gibi), geceleri gücünün artması, telepati ve sınırsız bir kozmik gücü var.
teşekkürler

SBS'lerden birinde Oda söylemişti galiba, WB'nin kral hakisi 100000 kişiyi etkilermiş. Peki o zaman WB neden savaş başlamadan önce kral haki kullanıp başta encük askerleri halletmedi? Hiç olmazsa destek için gelen dost tayfalardaki can kayıpları önlenmiş olurdu.
Robin Sanji'den yaşça büyük olmasına rağmen Sanji neden ona Robin-chan diye hitap ediyor?
Shanks ile Luffy'nin sözü Luffy'nin bir gün büyük bir korsan olunca Shanks'la buluşması ve ona hasır şapkayı geri vermesi üzerine kuruluydu değil mi? Eğer bir gün karşılaşırlarsa Luffy gerçekten hasır şapkayı Shanks'a geri verecek mi?

1-) crocodile önceden kadınmıydı ve buna karsılık ivankov crocodilenin elinimi aldı

2-) Hasır şapka tayfası kacıncı bölümde dağıldı (2yıllık ayrılık) ve kacıncı bölümde bulustular

3-) Gol D. Roger denizcilerin kılıç darbeleri yüzündenmi öldü yoksa hastalığı yüzündenmi (Bence hastalığı yüzünden çünkü korsanlar kralı 2 kılıç darbesi yüzünden ölmez)

4-) chan swan san kun gibi sözcükler ne anlama geliyor bir tek anladığım sama kendinden yüksek mertebeliler icin kullanılıyor

Yukarıda sorduklarıma ek olarak;

WB Roger ile konuşurken D'nin anlamını falan sormuştu, normalde bilmiyordu herhalde D'nin ne demek olduğunu ama bir ihtimal Edwar D. Newgate gibi bir şey çıkabilir mi ilerde karşımıza? Belki de WB D. olduğunu bilmeyen bir D.'dir?
WB Roger zamanından bir korsansa eski tayfasından kimse yok mu? Yani bakıyoruz tümen komutanlarına hepsi genç, şöyle Rayleigh gibi ossan'ları hiç göremedik.
Shanks'a hasır şapkayı Roger mı vermişti? Eğer öyleyse eski bir Oro Jackson miçosu Buggy neden hasır şapkaya zarar vermek istedi? Shanks'ı ne kadar sevmese de Roger'a sonsuz bir saygı duyması gerekmiyor mu?

Magma halindeki Akainu kairoseki'yi eritebilir mi ?
Kairoseki'nin erime noktasını geçebilirse eritir.

hacı bi sorum var narutodan.

şimdi susanoo yu açmak için MS de bi gözünle Amaterasu diğer Gözünle Tsukuyomi yapman lazım değilmi ? eğer böyle ise Sasuke ne zaman Tsukuyomi yaptı ? ben hatıralmıyorum ? yada illa Tsukuyomi değilde başka bir MS iel yapılmış genjutsu olurmu ? Sasukenin C ye yaptığı gibi.
Değil. Mangekyou Sharingan'ın varsa Susanoo açarsın. Sasuke'nin gözleri Itachi'den gelme olduğu için onun yaptığı tüm teknikleri yapar.

Antik silahları denizcilerde ele geçirmek için uğraşmıştı zamanında fakat Vegapunk bunlardan çok daha iyisini yapmıştır zaten punk hazzarddaki patlamanın ne gibi sonuçlarını gördük.Marine Vegapunk ın silahlarını beyazsakalın başlattığı yeni korsan çağının sona erdirmek için ne zaman kullanmayı düşünüyor?Önce korsanlarımı yoksa Dragonu mu devirecek?Yoksa merakla beklediğimiz luffynin önderliğindeki final arctamı kullanacak?Hikayeye oranla Grand line ve diğer yarısını baktığımızda Grand Lineda açıklanmayan çok şey var Shin Sekai 20yıldan az sürede bitirmek mümkünmü?
O tarz bir silah anca finalde kullanılır. Kullanılanlar da antik silahlarla durdurulur. Aksi takdirde çok büyük bir yıkım olur, bu da seriyi etkiler. Hükümetin ilk saldıracağı hedef Dragon, korsanların birliği olmadığından onları durdurması daha kolay. Yeni Dünya'nın da çok uzun süreceğini sanmıyorum. 3-4 yıl belki.

O tarz bir silah anca finalde kullanılır. Kullanılanlar da antik silahlarla durdurulur. Aksi takdirde çok büyük bir yıkım olur, bu da seriyi etkiler. Hükümetin ilk saldıracağı hedef Dragon, korsanların birliği olmadığından onları durdurması daha kolay. Yeni Dünya'nın da çok uzun süreceğini sanmıyorum. 3-4 yıl belki.
seri 3-5 yıl içinde biter mi diyorsun yani?

sonradan aklıma geldi bi soru daha.

bu videoda Hanzo Shunshin no Jutsu mu kullanıyor yoksa başka bişimi ? çünkü narutoda Hanzonun kullandığı teknikler arasında Shunshin yok.

bu Shunshin no Jutsu yu tma anlamıyla anlaşım değilim Uzay-Zaman Tekniği gibimi yoksa başka bir nuamrası mı var ? başka türleri falan bi açıklarmısın ?
Dediğin tekniği kullanabilen iki kişi var. Biri A, diğeri de Uchiha Shisui.

Uzay-zaman tekniği ile ışınlanırsın, dediğin teknikle çok hızlı hareket edersin farkı burda. Karıştırman normal yani. Tekniğin en genel halini üstte dediğim iki kişi kullanıyor, element ve köylere göre de değişen çeşitleri var.

SBS'lerden birinde Oda söylemişti galiba, WB'nin kral hakisi 100000 kişiyi etkilermiş. Peki o zaman WB neden savaş başlamadan önce kral haki kullanıp başta encük askerleri halletmedi? Hiç olmazsa destek için gelen dost tayfalardaki can kayıpları önlenmiş olurdu.
Robin Sanji'den yaşça büyük olmasına rağmen Sanji neden ona Robin-chan diye hitap ediyor?
Shanks ile Luffy'nin sözü Luffy'nin bir gün büyük bir korsan olunca Shanks'la buluşması ve ona hasır şapkayı geri vermesi üzerine kuruluydu değil mi? Eğer bir gün karşılaşırlarsa Luffy gerçekten hasır şapkayı Shanks'a geri verecek mi?
Beyazsakal değil, Shanks ve Rayleigh için söyledi o sözü. Beyazsakal'ın Kral Haki kullanabildiği de şüpheli zaten. Ağır hasta olduğu için odaklanma sorunu çektiği düşünülüyor. Ace idam edilecekken kullanmayı denedi, ama yapamadı.
-chan kızlar için genel kullanılan bir tabir, yaşla alakası yok.
Verecek.

1-) crocodile önceden kadınmıydı ve buna karsılık ivankov crocodilenin elinimi aldı

2-) Hasır şapka tayfası kacıncı bölümde dağıldı (2yıllık ayrılık) ve kacıncı bölümde bulustular

3-) Gol D. Roger denizcilerin kılıç darbeleri yüzündenmi öldü yoksa hastalığı yüzündenmi (Bence hastalığı yüzünden çünkü korsanlar kralı 2 kılıç darbesi yüzünden ölmez)

4-) chan swan san kun gibi sözcükler ne anlama geliyor bir tek anladığım sama kendinden yüksek mertebeliler icin kullanılıyor
1. Bilinmiyor.
2. 513. bölümde dağıldılar, 598. bölümde birleştiler.
3. Ölür, öldü de.
4. karolla cevabını vermiş aşağıda.

Yukarıda sorduklarıma ek olarak;

WB Roger ile konuşurken D'nin anlamını falan sormuştu, normalde bilmiyordu herhalde D'nin ne demek olduğunu ama bir ihtimal Edwar D. Newgate gibi bir şey çıkabilir mi ilerde karşımıza? Belki de WB D. olduğunu bilmeyen bir D.'dir?
WB Roger zamanından bir korsansa eski tayfasından kimse yok mu? Yani bakıyoruz tümen komutanlarına hepsi genç, şöyle Rayleigh gibi ossan'ları hiç göremedik.
Shanks'a hasır şapkayı Roger mı vermişti? Eğer öyleyse eski bir Oro Jackson miçosu Buggy neden hasır şapkaya zarar vermek istedi? Shanks'ı ne kadar sevmese de Roger'a sonsuz bir saygı duyması gerekmiyor mu?
1. Bilmiyordu. O konu epey tartışıldı ama öyle bir şey olduğunu hiç sanmıyorum. Beyazsakal yüzünde bir hüzünle öldü.
2. Eski görüntülerde genç dediğin adamların 15-16 yaşlarındaki halleri var. Büyük ihtimal hep onlar vardı. Yine Beyazsakal'ın geçmişinde başka bir korsan tayfasında olduğu görülmüştü.
3. Evet, Roger verdi. Buggy, Shanks'ten nefret ettiği için böyle yapması normal. Buggy ile Shanks aynı anda tayfaya girmemiş olabilir. Shanks önce gelmişse, Roger'da şapkayı ona vermişse, Buggy'nin o şapkanın bir zamanlar Roger'a ait olduğundan haberi bile olmamıştır.

seri 3-5 yıl içinde biter mi diyorsun yani?
Bizim zamanımızla 10 yıl sürecek, seri kendi içerisinde 3-4 yıl sürer zaman atlaması olmazsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık