Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Son Savaşta Ana Düşman Kim ve Nasıl Olur?

Son Savaşta Ana Düşman Kim Olur?

• Imu sama ve onun esrarengiz güçleri

Kullanılan: 93 67.9%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama Teach ağır basar

Kullanılan: 7 5.1%
  • Teach ve Hükümet Müttefik Olur ama Imu ağır basar

Kullanılan: 2 1.5%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama ağır basan bir taraf olmaz bence final 2'sine karşı olabilir

Kullanılan: 5 3.6%
  • Teach hükümeti devirir Luffy de Teach'i

Kullanılan: 30 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    137
Oda BB'den Roger ve WB'den daha güçlü bir karakter bile çıkartır.

Hikayeyi nasıl ayarlayacak, çünkü Luffy bu dünyayı ele geçireceğim diyecek ve dünya hükümetine saldıracak birisi değil, hadi diyelim ki dünya hükümetinin yaptığı türlü çakallıkları Laugh Tale'e gidince öğrendi, Luffy gerçekten buna kızıp Dünya Hükümetine saldıracak mı? Kutsal Ejderlerin ne yaptığını görüyor, buna kafa yorup devrimcilere katılmıyor sonuçta, ne zaman bir şey yapıyor arkadaşlarına dokununca, Luffy böyle birisi, o bir korsan, bence asla devrimci gibi düşünmez.

Yani Luffy'yi bir şekilde tahrik etmeleri lazım, Luffy tarihte bize büyük kazık attılar diyerek sinirlenecek sonra gidip dünya hükümetine devrimci gibi saldıracak birisi değil ki.

Burada devreye Karasakal giriyor, Karasakal dünya hükümetini ele geçirirse, Luffy o zaman dövüşmek ister, çünkü korsan kral olmak istiyor, dünya hükümetini ele geçirmiş bir korsan varken korsan kral olması imkansız gibi bir şey, bu şekilde Luffy'nin dövüşü ayarlanabilir.

Yoksa dediğim gibi, sen Luffy'nin ''bize tarihte kazık attınız demek'' diyerek dünya hükümetine saldıracağını denizcileri falan bu sebepten döveceğini düşünüyor musun? Bence çok umursamaz, Kutsal Ejderlerin ne olduğunu bilip umursamaması gibi.
Hakiden bahsettikten sonra BB'den Roger, Wb tarzı bir karakter çıkmaz dedim ki karakter olarak da bu adamların ağırlığına sahip olma şansı yok. Meyve gücü üzerine kurulu bir tehdit olacaktır çoğunlukla. Bünyesi garipmiş vs işte. Wg ya da arkasındaki karanlık güç neyse tarih silip tarih yazacak güçte bunlar. Perde arkasında dünyanın kontrolü bunlarda. Korsanların kontrol ettiği küçük bir alanı geçiyorum geri kalan her yer bunların emirlerine ve isteklerine göre şekilleniyor. 800 yıldır bu kadar büyük bir kudrete sahip olan OP evrenindeki ana düşman veya düşmanları adam akıllı göstermeden mangaka hikayesini BB'ye bağlamaz finali bu karakterle yapmaz. BB var olsa da olmasa da günün birinde 800 yıllık gizem çözülecek ve iki taraf savaşacak OP evreninde. Denklemdeki yeri bu kadar önemsiz olan bir karakterle final yapılır mı dostum? Ne yapsın 20+ yıllık OP okuyucusu BB'yi allasen. Daha tatminkar bir düşman lazım ki bunca yıllık gizemin bir ederi olsun. BB Luffy'nin Xebec'i olur KK mevzusu orada kapanır. O noktadan sonra serinin finalini yapacak düşman ortaya çıkar ve sona geliriz. Wg ile savaşmak için Luffy'e sebep bulunur çok rahat hele o günleri görelim gerisi kolay.

Bu tich boşuna bu kadar çizilmedi normal bir düşman olsa niye yazar bu kadar üstüne düşsün ki. Luffy ile teach hazineyi bulacaklar ama ikiside durumu farkli yorumlayacak. Zit oldukları için. Luffy Dunya Hukumetine savaş açacak Im ile karşılaşacak belki Devrim Ordusunun yardımı ile zorda olsa kazanacak ama Teach gelip savas yorgunu devrimciler ve Liffy'nin üstüne çöküp yıkılmış olan Dünya Hükümetini ele geçirecek. Kendi yorumu ile herşeyi dünyaya açıklayacak vs. vs. Luffy muttefikelri aracılığı ile bir şekilde kurutulacak ama Dragon falan mefta tabii. Bundan sonra sin savaş Teach ve müttefikleri ile Luffy ve müttefikleri ile olacak. Luffy kazanacak e Teach zaten herşeyi dünyaya açıklamıştı. Luffy sadece Sabo'nun da desteği ile sistemi ve düzeni değiştirip gemisi ile yoluna devam edecek.

Hakiden bahsettikten sonra BB'den Roger, Wb tarzı bir karakter çıkmaz dedim ki karakter olarak da bu adamların ağırlığına sahip olma şansı yok. Meyve gücü üzerine kurulu bir tehdit olacaktır çoğunlukla. Bünyesi garipmiş vs işte. Wg ya da arkasındaki karanlık güç neyse tarih silip tarih yazacak güçte bunlar. Perde arkasında dünyanın kontrolü bunlarda. Korsanların kontrol ettiği küçük bir alanı geçiyorum geri kalan her yer bunların emirlerine ve isteklerine göre şekilleniyor. 800 yıldır bu kadar büyük bir kudrete sahip olan OP evrenindeki ana düşman veya düşmanları adam akıllı göstermeden mangaka hikayesini BB'ye bağlamaz finali bu karakterle yapmaz. BB var olsa da olmasa da günün birinde 800 yıllık gizem çözülecek ve iki taraf savaşacak OP evreninde. Denklemdeki yeri bu kadar önemsiz olan bir karakterle final yapılır mı dostum? Ne yapsın 20+ yıllık OP okuyucusu BB'yi allasen. Daha tatminkar bir düşman lazım ki bunca yıllık gizemin bir ederi olsun. BB Luffy'nin Xebec'i olur KK mevzusu orada kapanır. O noktadan sonra serinin finalini yapacak düşman ortaya çıkar ve sona geliriz. Wg ile savaşmak için Luffy'e sebep bulunur çok rahat hele o günleri görelim gerisi kolay.
Bu Imu denen canlının bir Amiral veya Yonko gibi bir güce sahip olacağı belli değil, şimdi bunlar da böyle üstün güç olsa kapalı kapılar arkasında saklanarak Luffy ve BB'nin posterlerini yırtarak oturup, katakulliye ihtiyaç duyarlar mı sence? Bak Karasakal'a, bir şeyi görüyor onu denizcilere bırakmam diyerek harekete geçiyor. Imu kapalı kapılar arkasında oturup poster yırtıyor, Akainu Wano'ya adam gönderecek gücümüz yok diyor madem Imu ve Gorousei de güç var çok değerli bir yer olan Wano'yu bu haldeyken ele geçirmemek tam bir aptallık olurdu. O dediğin 800 yıl boyunca ele geçirmemişler burayı ama korsanların elinde sonuçta.

Büyük bir güç diyorsun ancak Joker bile bunları kukla gibi oynatıyordu.

Joker ope meyvesi bende olsa marijoa daki hazineyi alıp dünyayı yok edebilirim diyorsa bu Yonko seviyesi karakterler için olabilir bir hedef, Joker'de birçok şeyi öğrenmiş boş birisi değil orada hazine olduğunu bile biliyor.

Belki Imu politik bir manipülasyon ustası çıkacak belki Sugar gibi zayıf ama bilinmediği sürece garip bir gücü olan bir canlı olacak veya 3 gözlü kabilesinin bir üyesi çıkacak üçüncü gözü uyandırmış ve Law' ın ope meyvesi ile ölümsüz olmuş olacak, birçok bilinmeyen var eğer dediğim gibi manipulasyon uzmanı ise o zaman böyle saklanması normal ve Luffy'nin dövüşecegi bir tarz rakip olmaz, Kutsal Ejderler ile veya Spandam ile dövüşülecek demek gibi bir şey bu.

Yani diyorsun ki ortada bir güç var ama daha o gücün ne olduğu belli değil ama Luffy bununla finali yapacak. Olabilir ama olması için elde hiçbir veri olmadığından bu ihtimalin düşük olması gerekir.

Yani final dünya hükümetinin bilinmeyen bir gücü ile yapılabilir Karasakal bunların gücünü ele geçiremez ise ancak buna rağmen dediğim gibi Imu bir manipülasyon ustası çıkabilir.

Üstelik dünya hükümetini kuran 20 krallık varmış yani bunlar toplu bir güç bu krallar kutsal ejder olmuş biz tanrıyız diye geziyorlar. Imu bunlara niye böyle bir tanrısal güç veriyor onlara niye ihtiyacı var bu da soru işareti, bu Enel veya Joker'in kendi adamlarını tanrı ilan etmesi gibi saçma bir şey, diyorum ya belki manipülasyon ustası 20 krallığı kandırıp kendi başa çıkmış kendisinde bir Yonko seviyesi güç olmayabilir. Buggy bile korsanlar dünyasında lafla iş yapıyorsa bürokratlar arasında böyle lafla iş yapan birisi çok normal olurdu.

Haliyle burada dünya hükümeti ancak toplu bir güç ile yıkılır, teke tek vs ile hallolacak gibi değil politika lazım. Devrimciler lazım. Üstelik bir korsan olan Luffy'nin hükümeti yıkması neyi değiştirir? İnsanlar korsanlar dünyayı ele geçirdi diyecek. Luffy sonuçta her zaman korsan olarak kalacak o bir devrimci veya hükümet adamı olmayacak. Tabii ki Luffy burada büyük rol oynar orası ayrı ancak sonuçta o bir korsan, bu işin sonunu halk ve devrimciler getirmeli, Luffy sadece bir araç olmalı.

Duygusal bir final olursa uzun yıllar etkisi geçmez.

Gırgır, şamata falan bitirmeye kalkmaz umarım. Hep beraber parti yaptıkları bir final olursa kulakları çınlatırım. Son dövüş Im denen yaratığa karşı olur diyorum.

Öncelikle İm'in KK seviyesinden bir hayli güçlü olduğunu tahmin ediyorum. Dünyayı 800 yıldır yöneten organizasyonun başında olmak >>>>> KK ya da herhangi bir ünvan. Ki ben kendisinin 800 yıldır yaşadığını ve hükümetin kurucusu olduğunu tahmin ediyorum.

Seride efsane dediğimiz Wb ve Roger nasıl öleceklerini seçtiler. Aynısını Garp'ın da yapacağını düşünüyorum. Yaşlılıktan vs ölmektense, bize son bir epik şov yapar. Yıllardan beri kutsallardan nefret eden Garp'ın İmle dövüşeceğini ve öleceğini bu olayında Luffy ve Dragon'da ekstra bir motivasyon olacağını aynı zamanda son boss olan İm'in de sahneye etkileyici bir şekilde çıkmasına da vesile olmuş olur.

İm vs Dragon+Luffy dövüşü bekliyorum. Dragon doğrudan hükümeti hedef alan bir kişi. Akainu ile dövüşüp arcı kapatacağını sanmıyorum. Tüm hayatının amacı hükümeti devirmek. Onunla karşılaşır ama İm'in 1v1 de yenilebilecek bir karakter olduğunu sanmıyorum. Zaten asıl oğlan da Luffy. Dragon sahne ışığını Luffy'den çalamaz. Baba ve oğul sırt sırta savaşır. Tayfa da Gorosei ile savaşır. Dragon dövüş sonunda mutlaka yaşar ve yeni sistemi kurar. Luffy bu savaşta ölürse beklenmedik ve daha etkileyici bir final olur. Seri içerisinde de tanrılaştığını görürüz. Ama Oda bunu yapar mı sanmam. En son parti falan yaparlar muhtemelen :D

Hep beraber parti yaptıkları bir final olursa kulakları çınlatırım.
Ya abi bu trajik son olsun isteğini hiçbir zaman anlayamadım. Gerçek hayat zaten yeterince acı dolu, buna karşın neden insan kurgusal eserlerlerde de acı son ister ki? Yani sevdiğimiz karakterlerin trajik sonlarla öldüğü, dünyayın mahvolduğu sonları neresinddn keyif alıyorsunuz mazojist misiniz birader?

Neyse zevk meselesi diyelim. Ama One Piece'in trajik bir sonu olmayacağından eminim. 1000 bölüm ve pek çok arc geçti. Arcların sonuna bakacak olursak Oda'nın da final bakış açısının benim gibi düşünenlerle benzeştiğini söyleyebilirim. Herkesin mutlu olduğu topluca parti yaptıkları bir son ile sona erer seri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık