Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Trigun

Tüm bölümlerini izledim ve animeyi bitirdim. Beklediğim gibi güzel bir anime değildi. Ben bu animeyi sırf farklı silahlar olduğu için izlemek istemiştim. Ancak sadece 5 farklı silah gördüm. (Vash'ın ve Knifes'ın silahı, Rahipin silahı, Merly'nin silahı, Milly'nin silahı, Halkın kullandığı silahlar)

Burada ana karakterimiz: Ezergecer Vash diğer adıyla İnsanımsı Tayfun. Bu adam bu dünyadan olmayan birisi. Ve sırf ona annelik yapmış bir kadının sözlerine ihanet etmemek için hiçbir insanın canını almamaya çalışır. Ve 130 yıl bu şekilde kimsenin canını almadan yaşamayı başarır.

Genel izlenim: Son bölümünü neredeyse hiç beğenmedim. Onun dışında konuyu nereye bağlamaya çalıştıklarını da anlayamamıştım doğru dürüst. 2 sigortacı kız milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuş birinin peşine düşüyor. Korkusuzca adama yaklaşıyorlar, arkadaş oluyorlar vs.

Animede beğendiğim tek şey Vash'ın saflığı ve komiklikleriydi.

Puanım: 5/10

Guilty Crown

Tanıtım:
2029 yılında Japonya'yı tanımlanamayan bir virüs sarmıştır ve bu virüs ülkede anarşiyi yayarak hükümetin çökmesine sebep olmuştur. "Kayıp Noel" olarak adlandırılan bu olaydan sonra diğer ülkelerin müdahalesiyle Japonya'da GHQ adında çok uluslu bir hükümet kurulmuştur.

Hikaye "Kayıp Noel"in 10 sene sonrasında 2039'da geçmektedir. Ouma Shuu kendi halinde başını belaya sokmak istemeyen bir öğrencidir. Okuldan sonra gitmeyi sevdiği mekana yine bir okul çıkışı gittiğinde Inori Yuzuriha ile tanışır. Inori, ünlü bir sanatçı ve aynı zamanda Japonya'nın özgürlüğü için GHQ ile mücadele eden "Undertaker" örgütünün üyesidir.

Normalde tehlikeli işlere bulaşmak istemeyen Shuu, GHQ'nun Inori'ye saldırmasına kayıtsız kalamaz ve "Undertaker" grubuyla beraber GHQ'ya karşı mücadelesini başlatır. "Undertaker"a katılmasıyla birlikte de "Arkadaşlarından silah çıkarma" gücü açığa çıkar.

Senaryosu Code Geass ile epey benzeyen bir anime olduğunu baştan belirtmek lazım, ama kendi tarzını oturttuğunu ve senaryonun da gayet güzel olduğunu da eklemek lazım, senaryo gayet akıcı kaptırıp gidebiliyorsunuz ayrıca çizimler falan da gayet iyi, karakter tasrımları da hoş ama bu animeyi Code Geass'dan daha aşağı seviye de yapan şey yine baş karakter yetersizliği diyebiliriz, Lelouch'u olmayan bir Code Geass ilginizi çekiyorsa izleyin derim :)..

D. Luffy

Deadman Wonderlead

Çok güzel bir anime herkese tavsiye ederim. Fazlasıyla sürükleyici ve İzleyenlerin %96'sı 2. sezonunun çıkmasının gerektiğini düşünüyor.

Deadman Wonderlead

Çok güzel bir anime herkese tavsiye ederim. Fazlasıyla sürükleyici ve İzleyenlerin %96'sı 2. sezonunun çıkmasının gerektiğini düşünüyor.
Bu serinin yarısı filler diye biliyorum. Üstüne mangası devam ediyor ancak aylık çıkıyor. Yani animesinin devamı değil ancak yeniden yapımı görebiliriz diye düşünüyorum.
bende seriyi dün bitirdim 2 günü mü aldı izlemek güzel seri hatta 10 üzerinden 7 veririm diyebilirim:)
Sacit'in arkadaşı işte :artiz:

Guilty Crown

Tanıtım:
2029 yılında Japonya'yı tanımlanamayan bir virüs sarmıştır ve bu virüs ülkede anarşiyi yayarak hükümetin çökmesine sebep olmuştur. "Kayıp Noel" olarak adlandırılan bu olaydan sonra diğer ülkelerin müdahalesiyle Japonya'da GHQ adında çok uluslu bir hükümet kurulmuştur.

Hikaye "Kayıp Noel"in 10 sene sonrasında 2039'da geçmektedir. Ouma Shuu kendi halinde başını belaya sokmak istemeyen bir öğrencidir. Okuldan sonra gitmeyi sevdiği mekana yine bir okul çıkışı gittiğinde Inori Yuzuriha ile tanışır. Inori, ünlü bir sanatçı ve aynı zamanda Japonya'nın özgürlüğü için GHQ ile mücadele eden "Undertaker" örgütünün üyesidir.

Normalde tehlikeli işlere bulaşmak istemeyen Shuu, GHQ'nun Inori'ye saldırmasına kayıtsız kalamaz ve "Undertaker" grubuyla beraber GHQ'ya karşı mücadelesini başlatır. "Undertaker"a katılmasıyla birlikte de "Arkadaşlarından silah çıkarma" gücü açığa çıkar.

Senaryosu Code Geass ile epey benzeyen bir anime olduğunu baştan belirtmek lazım, ama kendi tarzını oturttuğunu ve senaryonun da gayet güzel olduğunu da eklemek lazım, senaryo gayet akıcı kaptırıp gidebiliyorsunuz ayrıca çizimler falan da gayet iyi, karakter tasrımları da hoş ama bu animeyi Code Geass'dan daha aşağı seviye de yapan şey yine baş karakter yetersizliği diyebiliriz, Lelouch'u olmayan bir Code Geass ilginizi çekiyorsa izleyin derim :)..
"Lelouch'suz Code Geass, motorsuz arabaya benzer." :gamyon:
Yazını dün okumuştum. Bugün yolda bozuk bir araba gördüm. Birden bu aklıma geldi. :hhh:

Nurarihyon No Mago

Seri hakkında; Rikuo Nura, Nura youkai klanının başı olan dedesiyle birlikte yaşayan, dörtte üçü insan, dörtte biri şeytan olan bir şeytandır. Klanın başına geçecek olan kişi Rikuo'dur, fakat o şeytani tarafını sevmemektedir. Hem klanın başına geçmek istememektedir, hem de başkası onun başa geçmesini engellemek için çeşitli oyunlar hazırlamaktadır.

Kişisel görüş; Seriyi epey zamandır pc'de bekletiyordum ki, bu pazar tatil günüm olması sebebi ile öğlen başladım ve akşam 10'a kadar 1. sezonu bitirdim. Tek üzüldüğüm taraf böyle güzide bir seriyi pc'imde bu kadar zaman bekletip, izlememedir. Önümüzdeki pazar da inş. 2. sezonu bi solukta izlerim :oleyo2: Seri hiç sıkmadan ilerliyor, yer yer karakterler olsun, yer yer müzikleri olsun gerçekten de güzel bir seri. Canınızı sıkabilecek bir tek şey var. O da; tüm olayları sezonun son bölümünde çözme meselesi... :)
Bitti sonunda.
İzlenebilecek bir anime ama son bölüme kadar uzattılarda uzattılar canım sıkılmadı desem yalan olur.

hardsalih

Monster

İzlemeyen kalmasın.Harbiden müthiş bi seri benim aşşağı yukarı 10 bölüm kaldı.İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık