Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    305
Köpeğin çok olduğu yerde farklı canlılar olmaz. Kocaeli'de bizzat yaşadım ve gördüm. Sokakta ve ormanda; yok ediyorlar. Hayvan severlik adı altında doğa düzenin içinden geçildi koskoca şehrin.

Kedi olmalı ama köpeğe hayır. Kuş-fare-kedi aralarında takılıyorlar ama köpek uyumsuz. Sürüleşme saldırılar anlatmaya gerek yok.
Kediler kendi iyilikleri için olmamalı bence olmayacaksa. Sokak hayvanları sürekli hastalıklarla boğuşup özellikle kışın aç kalıyor. Muhtarlar ne işe yarıyor bilmiyorum ama sokak kedilerinin sağlığını ve yemeklerini denetleme tarzı bir iş verseler güzel olurdu. Doğrudan muhtara vermelerine de gerek yok hatta, site yöneticilerine verilen bir görev olup bu muhtar sadece denetlemesini de yapabilir, işleyişi nasıl doğru olur bilmiyorum şuan.

doğa evcilleştirilemez, insan karışmasın zaten yolunu bulur , insan doğaya en büyük zararrı veren canlıdır, ineğin yürüdüğü toprakta ot biter insanın yürüdüğü toprakta çim çıkmaz , Başıboş köşeler hariç bunun sorunlusu zaten insan çözümü de insan,

deveyi insan salmadıysa öldürmek bize düşmez , kaplan olmazsa ekosistem çöker ormanda , zaten fazla olamaz fazla varsa fazla da av vardor, doğa dengedir, hiç bir şey fazla olamaz vahşi yaşamda , dengeyi bozan yine insan oluyor aslında
İnsan olmasa şöyle olurdu böyle olurdu demeye gerek yok. Sonuç olarak bazı şeyleri bozmuşuz, düzeltmek yine bizim elimizde. Avustralya'ya develer zamanında orta doğuluların göçü ile gelmiş. O bölgenin hayvanı olmadıkları için gereksiz üremişler. Kediler ve köpekler de bizim yüzümüzden gereksiz üredi. Pakistan papağanları başka bir örnek. Çözümü basit.

Son düzenleme:
Kediler kendi iyilikleri için olmamalı bence olmayacaksa. Sokak hayvanları sürekli hastalıklarla boğuşup özellikle kışın aç kalıyor. Muhtarlar ne işe yarıyor bilmiyorum ama sokak kedilerinin sağlığını ve yemeklerini denetleme tarzı bir iş verseler güzel olurdu. Doğrudan muhtara vermelerine de gerek yok hatta, site yöneticilerine verilen bir görev olup bu muhtar sadece denetlemesini de yapabilir, işleyişi nasıl doğru olur bilmiyorum şuan.
Kedi şehre şart. Her yere aslında. Dediğim gibi fare ve kuşu dengede tutuyorlar. Özellikle fare. Paris yandı bu yüzden ya. Köpekler toplanmalı bence. Yok ortamları değil kurtlardan gelmeler malum şehir hayatına alışamadılar. Köyde en lazım olandır ama şehir farklı. Muhtarları s.et bir halta yaradıkları yok e-devletten yapıyorsun zaten xD

geyiklere karşı bi algı operasyonu, şu canlının herhangi bi şeye zararı olabilir mi????!?!?

İşte etobur olmayınca Da olmuyor, kaplan için ekmek teknesi ceylan, Sadece ot obur olunca doğanın dengesi bozuluyor, ağaçtan düşen tohum fidan olup büyüyecekken ceylan yiyor ve ortalıkta ağaç olmuyor , gibi gibi, ağaçta canlı yazık değil mi ona?

bir video vardı mantarların sesi, koparınca ses çıkıyordu galiba , yani et oburları protesto için reyonlara karanfili koparıp getirmek yine bir katilin işi, karanfilde canlı, otu yiyen ceylan ne kadar suçluysa ceylanı yiyen kurt kaplan da o kadar suçlu 😁 konunun dışına çıktık ama demek istediğim insan müdahalesi olmazsa zaten yolunu bulur doğa, tıpkı sokağa atılan başı boş köpekler gibi, atmazlarsa köpek olmaz

İnsan olmasa şöyle olurdu böyle olurdu demeye gerek yok. Sonuç olarak bazı şeyleri bozmuşuz, düzeltmek yine bizim elimizde. Avustralya'ya develer zamanında orta doğuluların göçü ile gelmiş. O bölgenin hayvanı olmadıkları için gereksiz üremişler. Kediler ve köpekler de bizim yüzümüzden gereksiz üredi. Pakistan papağanları başka bir örnek. Çözümü basit.
Zaten aynı şeyi diyoruz , insan doğası ile gelmişse ve o coğrafyaya zarar veriyorsa farklı bir şey

Kedi farklı bir canlıdır, kediyi sokağa (evcillerden bahsetmiyorum ) sen atmadın senden benden bizden binlerce yılönce zaten bu topraklardaydı, kedi vahşi bir hayvandır ormandan gelip kendini evcilleştirilmiş, yemek vermezsen kendini doyurur , yemek olmazsa bölge değiştirir, saldırmaz
köpek ise insan sonucu evrimleşmiş yeri insan yanı polis çoban engelli destek vs sokakta köpek olmaz doğası gereği olmaz zatenç yemek vermezsen sana saldırır, yemek verirsen sokağa s8çar, ki medeni ülkelerde başıboş köpek bu yüzden yasaktır, köpek boku doğaya bitkiye toprağa ve insan bedenine çok zararlıdır

öncelikle bu kavram oturtulmalı, köpek bir sokak hayvanı değil, fare kuş sincap kedi ördek yılan hepsi doğada yaşar ve evet biz onların alanına sokak yapıyoruz, uyum sağlayamayan yılan başka yere kaçıyor kedi ise kalıyor

köpeğin sokakta ya da doğada tek bir yararı yoktur, zaten doğada o işi kurt yapar

kedi fare avlar, kuş avlar, kuş sinek böcek avlar, örümcek sinek avlar, balkondaki pembe kertenkele böcek avlar, hepsinin görevi var, sokakta köpek ise kedi öldürür , avlar diyemiyoruz , çünkü diğer hayvanlar avlayıp yiyor köpek ise kediyi öldürüp devan ediyor hayatına

sokakta sırtlanın ya da köpeğin olmasının farkı yok, hatta sırtlanın karınını doyur durduk yere saldırmaz En azından

işin özü insanın yemek vermesine muhtaç bir hayvan sokakta başı bol olamazyeri ora değil demektir , mesaj aslında genel ama kediden size geldi

dünyaya kedi Türkiye’den yayılmış araştırma bu, benden önce burada olan bir canlıyı ki zararsız olmamasımı istemek bencillik, ki çok sevimli ayrıca yararlı

ve ek olarak, hükümetin başı olmasam köpek ihracatı yaparım, 20 milyon köpek olsa sat Çin’e,
onlar köpek yiyor, böyle iş mi olur demeyin , biz de hindistanın taptığı ineği yiyoruz , yani onlarda bizim burda tapma evresine geldikleri köpeği yiyor

ben küçükken sokakta tavuk olurdu , bu kadar köpek beslenecepine sokakta tavuk olsa ki beslemeye gerek yok, bedava organik yumurta yerdik
Şu anki kedilerin ormandaki kedilerle pek bir alakası kalmadı. Ki zaten ormanda da yaşamıyor bu hayvanlar. Şehirde köpeğe bakarak daha avantajlı olmaları bu hayvanların rahat bir yaşam sürdüğü anlamına da gelmiyor acı içinde ölüyorlar. Ben insanlara bir şey yaptıklarından değil hayvanların kendileri için en hayırlısının sokakta olmamaları olduğunu düşünüyorum.
Kedi olmalı ama köpeğe hayır. Kuş-fare-kedi aralarında takılıyorlar ama köpek uyumsuz. Sürüleşme saldırılar anlatmaya gerek yok.
Sokakta yaşayan bir kedinin şu an çok da fare ve kuş için önemli bir etken olduğunu düşünmüyorum abi ben ya.
kedi yüzünden ölen yaralanan insan duymadım , tam tersi fare popülasyonun
Yukarda dediğim gibi hayvan için en iyisi bu.

Şu anki kedilerin ormandaki kedilerle pek bir alakası kalmadı. Ki zaten ormanda da yaşamıyor bu hayvanlar. Şehirde köpeğe bakarak daha avantajlı olmaları bu hayvanların rahat bir yaşam sürdüğü anlamına da gelmiyor acı içinde ölüyorlar. Ben insanlara bir şey yaptıklarından değil hayvanların kendileri için en hayırlısının sokakta olmamaları olduğunu düşünüyorum.

Sokakta yaşayan bir kedinin şu an çok da fare ve kuş için önemli bir etken olduğunu düşünmüyorum abi ben ya.
Katılıyorum bence de sokakta her hangi bir hayvan beslenmemeli, mama dökülmemeli hele köpek içim kurufasülye pilav hiç dökülmemeli
bir hayvan yemek varsa doğurur yemek yoksa dişi azmaz ve erkeğine kur yapmaz

çöpler yer altında olursa sokağa çöp dökülmez mama bırakılmaz yemek dökülmezse kedi nüfusu azalır

Çözülemeyecek bir sorun değil. Yeter ki devlet hamle yapsın. Ama barınak ile bu işi göstermelik çözersin. Çalışıyoruz yahu derler ama sorun devam eder. Barınak işi tam keriz kandırmalık bir çözüm.

Ya itlaf edeceksin ya da bana bırakacaklar.
Japonya’da kedi adası var

Kediler hangi fare sorununu çözüyor acaba? İstanbul'da gayet kedi kadar fareler kol geziyor. O fareyi normal bı kedi çözemez zaten ayrı konu. Kedilerin uğraşacağı hayvan küçük fındık fareleri falan. Onları da genelde oynayıp saliyorlar. Kedilerin fare sorunu hakkında en ufak bı katkısı yok. Köpekler zaten başlı başına bı sorun. Kuduz vakalarında kedilerin payı köpeklerden daha fazla ama. İkiside olmamalı. Kedileri fare sorununa çözüm olarak gösteren kişiler için yazdım bunu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 2)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık