Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizi En Çok Rahatsız Eden Film

En Rahatsız Edici Fim?

• Kullanılan toplam oy
    84
İnsan kırkayakta biraz tiksindim diğerleri etkilemedi şu srpskimidir nedir abartı geliyor bom boş film.Öyle psikoloji etkileyen türden değil.
Sodomayı izlemedim izlemeyide düşünmüyorum.

Bu konuyu kaçırmışım göz atarken dikkatimi çekti eline sağlık.

Requiem dışında diğerlerini izlemedim ama bence kesinlikle Salo.Yönetmeni bu filmi çektikten sonra öldürüldü.40 sene önce herkes kolay kolay cesaret edemez böyle bir filme.Artık ne kadar rahatsız edici ve cesurca olduğunu,kimlere battığını siz tahmin edin.

Diğerlerinde belki çok daha iğrenç sahneler vardır ama asıl mesele o değil.İğrenç sahne değil bu filmin olayı.Yaşanan olaylar sanırım çoğunlukla gerçek ve bu yaşananları gayet normalmişçesine aktarıyor.Hele filmdeki hikaye anlatma sahneleri hiçbirşey göstermeden yapıyor bunu.Usta bir yönetmen zaten,gayet etkileyici şekilde aktarıyor.

Ayrıca serideki kutsal ejderlerle oldukça benzeşen kısımlar mevcut filmde.

Son düzenleme:
Salo 120'yi izledim pek de bir şey gibi gelmedi bana. Şahsen sırp filminden de pek iğrenmedim ama o beyin uyuşması yaratıyor son sahneyle. Sırp filmini de izle sonra karar ver bence. İzlemesen de olur ama karar vermen için erken. Salo'da ise şöyle sıkıcı bir konu var yanı sadistlik dışında bir şey yoktu o filmde.
Dediğim gibi olay iğrenme yada iğrenç sahne değil.Konu rahatsız edicilik ile alakalı iğrençlikle değil.Diğerleri daha iğrenç sahnelerle dolu olabilir.Kör göze parmak sokması gerekmez filmin.İzlerken akıcı bir konu olması da gerekmez.Üzerinde düşündürmesi önemli olan.Gerçekçi,rahatsız edici biçimde aktarması önemli.İşin yönetmenlik boyutu var,sinema dili var.O açıdan film başyapıt kategorisinde.

Diğerlerini de elbette izlerim ileride.Srpski az çok tahmin ediyorum epey spoiler yedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık