Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sizce 4. Duvar Kırılır mı?

Luffy 4. Duvarı Kırabilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    46
Luffy'nin Gear 5 formu ile birlikte Toon Force veya ona yakın bir güç elde ettiğini biliyoruz. Bu güç ile birlikte başka eserlerde Toon Force kullanan karakterlerin bazılarında gördüğümüz 4. duvarın kırılması tartışmaları da One Piece takipçilerinin gündemine girdi. Bu mesele ile ilgili parça parça konularda tartışmalar ve fikirler olduğu için tek bir başlık altında fikirlerin toplanması daha mantıklı ve düzenli olur gibi geldiği için bu konuyu açmak istedim dostlar.

Peki sizce One Piece evreni 4. duvarın kırılmasına uygun bir evren midir? Luffy bunu yapıp okuyucuyla veya mangaka ile konuşacak mı? "Her şeyin" sesini duyma yeteneği 4. duvarın kırılması için bir foreshadowing midir? Hatırlarsanız Luffy gemide gerçek hayalinden bahsettiği sırada Usopp, "Bunu yapabilmen mümkün değil" gibi bir cümle kurmuştu. Luffy'nin hayali olan şey yalnızca 4. duvar kırılarak yapılabiliyor olabilir mi?

Luffy'nin Gear 5 formu ile birlikte Toon Force veya ona yakın bir güç elde ettiğini biliyoruz. Bu güç ile birlikte başka eserlerde Toon Force kullanan karakterlerin bazılarında gördüğümüz 4. duvarın kırılması tartışmaları da One Piece takipçilerinin gündemine girdi. Bu mesele ile ilgili parça parça konularda tartışmalar ve fikirler olduğu için tek bir başlık altında fikirlerin toplanması daha mantıklı ve düzenli olur gibi geldiği için bu konuyu açmak istedim dostlar.

Peki sizce One Piece evreni 4. duvarın kırılmasına uygun bir evren midir? Luffy bunu yapıp okuyucuyla veya mangaka ile konuşacak mı? "Her şeyin" sesini duyma yeteneği 4. duvarın kırılması için bir foreshadowing midir? Hatırlarsanız Luffy gemide gerçek hayalinden bahsettiği sırada Usopp, "Bunu yapabilmen mümkün değil" gibi bir cümle kurmuştu. Luffy'nin hayali olan şey yalnızca 4. duvar kırılarak yapılabiliyor olabilir mi?
One Piece gerçek. Luffy 4. Duvarı kıracak kendisinin manga karakteri olduğunu öğrenecek. Aradığı one piecenin aslında bizim okuduğumuz manga olduğunu öğrenecek. Hayali de tanrı ile konuşmak. Bu da ancak 4. Duvarı kırarak olur. 4. Duvarı kırdığı için de en özgür kişi olacak.

Luffy' de şu an Toon force felan yok ki. Sırf meyvesi uyandı diye etraf çizgi film tarzı eğilip bükülüyor. Luffy şu an ne duvara geçit çizip oradan tren çıkarabilir ne de güneşi ısırıp onu aya çevirebilir. 4. duvarı kırma meselesi de bildiğim kadarıyla karakterin kendisinin ne olduğunu bilmesiyle mümkün olabilir diye biliyorum. Şayet bu durum One Piece hazinesi ile gerçek olabilir belli olmaz fakat ben bu durumun gerçekleşmesini istemezdim ne yalan söyleyeyim.

Arzulardan şekillenen güç dedikleri şey ;Nika meyvesini isteyen kişi ne arzuladıysa o oluyor .Ben bizi yaratan tanrıyı görmek istiyorum dediyse meyve pekalâ yapabilir .

Nika fbsi görürsek ihtimal veririm

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık