Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Film aşırı güzeldi yani soluksuz izledim. Hiç bir şey düşünmeden bir kaç mantık hataları vardı ama onlar bile umurumda değil yani aşırı duygulandım ya ne olur Logan öldü daha başka Logan çıkarmasınlar x23 ve yeni nesil mutantlardan devam etsinler böylesi en iyisi olur. Umarım Logan ın gençliği bilmem ne gibi film yapmazlar. Ama çok etkilendim lan :( kız çocuğunu da sevdim. Bir kaç yer de haber okudum da yeni Logan kim olacak diye hayır sakın dedim yani :(

Mihawk

Hoppaa. The Man From Earth 2 geliyormuş. Daha yeni muhabbeti olmuştu ilk filmin. Yönetmen ve başrol oyuncusu aynı, senaryoyu ise ilk filmin rahmetli senaristinin oğlu yazmış. İsmi The Man From Earth: Holocene.

Konusu belli değil ama Holocene, buz devrinin bitmesinden günümüze kadar olan jeolojik devrenin adıymış. Yani olasılıkla ana karakterin anlatımıyla kurgusal tarih dersi izleyeceğiz. İnsanlığın gelişim evreleri falan.

Büyük ihtimal tarih 1000. kez tekerrür edecek ve kötü bir film olmayacak, daha iyi imkanlarla daha iyi görsellik olacak ama eski tadı vermeyecek. Belki tek odada geçmez ve tarihi görüntüler falan da görürüz.
Ayrıntılar: http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/05/29/the-man-from-earthin-devam-filmi-yolda/
Tek oda isteyenler için 1. film, bunun görsele aktarılmış halini izlemek isteyenler için 2. film.

~LOGAN~

Not: Spoiler vermeden yazmak istedim. Ama izlemeyen, izledikten sonra okursa daha iyi olabilir.

Uzunca yazacağım. Size değil, kendime. İyi okumalar.

Wolvorine... 90ların çoğu Spiderman ile başlamıştır çizgi-roman kariyerlerine. TV'de ilk onu görmüş, kitaplarda ilk "örümcek adam" kelimelerini telaffuz etmiştir. Ben ise ilk kez Wolvorine ile tanıştım... Kahramanlara bayılırdım. Sürekli oyunlar oynardım. Ama hiç ellerimle metal & rock işareti yapıp örümcek ağı atmadım duvarlara. Hep ellerimi yumruk yapıp koltuktan koltuğa atladım. Bazen de gerçekçi olsun diye kırmızı kalemler alıp elime bantladım.

Wolverine... Ben çok duygusal, cana yakın ve optimistiğimdir. O ise insanlardan uzak, yalnız yaşamayı seven, pesimistik ve duygulara önem vermez-di. Benim zıttımdı ama hastasıydım. X-Men (2000). Büyüdükçe anlamaya başladım. Kahramandı. evet kahramandı ama içinde kocaman bir şeytan olan tek kahramandı. O şeytanla uğraşan bir melekti adeta. Her kahramandan daha öte bir şeydi yaptığı. Bana Wolverine'i bir kelime ile anlat deseler, "acı" derdim. Acı onun için var olmuş bir histi sanki.

Wolverine (2013) ... Hani Mariko ona diyordu ya "sen bir askersin ve sonunda onlar gibi olacak. Onurlu bir ölüm. Bu sayede acın dinecek." Ben 4 yıl önce o sahnede ağladım. Anlamıştım... Wolverine ölecek. Kahramandan çok bir parçam ölecek. Kişiliğime dünyadaki en zıt bir şey ölecek... Gerçek bile değil halbuki! Sadece bir çizgi-roman karakteri.

DEĞİL!

Anladım ki içimde bir yerde her zaman onun izi var. Kendimi yalnız hissettiğimde hiç olmadığım kadar dürüst, mutlu ve huzurlu olabiliyorum.
Anladım ki yaşamak ya da bir iz bırakmak bile önemli değilmiş dünyada. Sevdiklerimiz için "acı" çeker ve onları kabulleniriz.
Anladım ki bir kişi kurşunla öldürülemez. Sevdiklerin yoksa sen de yoksun!

Logan... Ben o filmdeki Laura'ydım. Onu dinleyen, izleyen, anlayan ama hiç konuşamayandım.

Hani soruyorlar ya ona "O şeyler! O elinden çıkan zımbırtılar... Acıtıyor mu?" Hani o da cevap veriyor... "Her seferinde!"

Her seferinde daha iyisini yapamazsın dedim Hugh Jackman. Ama yaptın! "Weapon-X" karakterini sırtladın ve inanılmaz sundun bizlere...

Bize sunduğun normal bir kahraman değildi ve bunu sen de biliyordun. Bize ciğeri acıyla dolu bir "hero" sundun. Sen örnek alınamayandın hep. Ailemizin izlememizi istemediği kahramandın.

Gerçek kahraman neydi sahi? Sivillerin hayatlarını mu kurtarmak? Mutant olduğunda yapmak zorunda mısın bu kahramanlığı? Her matematiği iyi olan matematikçi mi oluyor? Şiir güzel yazabilen herkes şair mi? Çok güzel sesi olan herkes sanatçı mı? Sen neden olacaktın ki "kahraman"? Tüm sevdiklerinden önce de vardın. Onlardan sonra da olmaya devam edecektin. Yalnızlığınla dost olmak varken neden sevginin peşine gittin? Çünkü sen gerçek kahramandın James Howlett!

En azından benim sonsuza kadar seveceğim bir kahramansın!

"I hear you are an animal."

"Look! Who is talking!"

Son düzenleme:

Mihawk

@Mug1wara Yazıyı okumadım ama videoyu izledim.

Gözlerim doldu. Ben Hugh reyizin hayranıyımdır. Wolverine haricinde.

Wolverine karakterine ayrı hayranım Marvel tarihinde en iyi karakterlerden birisidir. Popüler olduğu için söylemiyorum. Okursanız, görürsünüz zaten. Mutant yetenekleri ona bahşedilmiş iyilik değil, kötülüktür. Bunun yüzünden çok acı çekti. Sevdiklerinin gözlerinin önünde ölümünü izledi. En çok acı çeken karakterdir belki, Marvel'da. Kendisi zaten iyileşmenin aslında çok acı verici olduğunu, dışarıdan göründüğü gibi acısız olmadığını söyledi.

Bir çınar daha devrildi böyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık