Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Silvers Rayleigh

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 219 84.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 39 15.1%

• Kullanılan toplam oy
    258
Ace baba demiş, Wb oğlum demiş. Ragleighlik bir durum yok ortada. OP'de 2 adam birbirine meydan okuyup kapışmaya başlayınca araya üçüncü kişi girmez. Mesele WB ve Beyazsakal korsanlarının meselesi idi. WB o kadar düştü mü de Rayleigh gelip yardım etsin. Gelmesi sadece WB'yi küçümsemek ve itibarını hiçe saymak olurdu bence.
Impel Down'dan gelenleri niye geri çektirmedi o zaman?

Impel Down'dan gelenleri niye geri çektirmedi o zaman?
Şöyle açıklamaya çalışayım: Baratie'deki Zoro vs Mihawk'ı düşünelim. İkisi 1 vs 1 kapışıyor. Luffy her şeye rağmen müdahele etmiyor ve ettirmiyor. Zoro zor durumda kalınca işe burnunu sokmaya çalışanlar Johnny ve Yosaku. Ordaki Luffy'yi Rayleigh, Zoro'yu WB, Johnny ve Yosaku'yu da İD'den gelen mahkumlar olarak düsünelim. Böyle düşününce oluyor gibi sanki.

Araya üçüncü kişi girmez dedim ama o çok genel oldu. Konu raconu bilmek ve kapışmanın taraflarından birine saygı ile alakalı aslında.

Dediklerinden çıkarılacak şey bu. Sen soruma cevap verecekmisin? Rayleigh olsaydı denizciler yenilirmiydi? Yahut Ace ve Wb kurtulurmuydu? Ya da bir tanesi mi kurtulurdu?
Garpın tüm gücünün yumruk olmadığını söyledikten sonra çıkarılacak şey bu değildi. Denizciler yine kazanırdı ama bence Rayleigh orada olsa en azından Ace kurtulurdu.

Buggy kayda değer bir hedef değil. :D
Rayleigh ile Buggy bir mi ? Akainu kene gibi yapışırdı. Sengoku bile ciddileşebilirdi.
Hatta Garp bile.
Rayleigh kendini bir şekilde korurdu. Yaralansa bile ölmezdi bence :)

Garpın tüm gücünün yumruk olmadığını söyledikten sonra çıkarılacak şey bu değildi. Denizciler yine kazanırdı ama bence Rayleigh orada olsa en azından Ace kurtulurdu.
Mangaka eğer Rayleigh'i o savaşta çizseydi sonuç yine değişmezdi. Adam kafaya koymuş bir kere Ace'i öldürecek. Ama çizmedi. Şİmdi Rayleigh'e yahut bir başkasına dedirtebilir Rayleigh orada olsaydı sonuç böyle olmazdı diye.

Şöyle açıklamaya çalışayım: Baratie'deki Zoro vs Mihawk'ı düşünelim. İkisi 1 vs 1 kapışıyor. Luffy her şeye rağmen müdahele etmiyor ve ettirmiyor. Zoro zor durumda kalınca işe burnunu sokmaya çalışanlar Johnny ve Yosaku. Ordaki Luffy'yi Rayleigh, Zoro'yu WB, Johnny ve Yosaku'yu da İD'den gelen mahkumlar olarak düsünelim. Böyle düşününce oluyor gibi sanki.

Araya üçüncü kişi girmez dedim ama o çok genel oldu. Konu raconu bilmek ve kapışmanın taraflarından birine saygı ile alakalı aslında.
Ortada bir ölüm kalım meselesi var. Madem Newgate yardım kabul etmiyor, o zaman Kaido'yu durdurmak için niye araya Shanks girmek zorunda kaldı? Bizim burada tartıştığımız şey Rayleigh'in gidebileceği halde neden savaşa gitmediği. Bu adam ortaya çıkma pahasına Borsalino'nun önüne atlıyordu Luffy için, o savaşta Luffy de ölebilirdi. Rayleigh ne yaptı? Oturup içerek izledi. Law bile savaş meydanına kadar girmişti. Rayleigh'i severim, ama savaşa gelmemiş olması tamamen fiyaskodur. Bunun raconla falan bir alakası da yok.

Son düzenleme:
Racona tersmiş,Wb korsanlarının yardıma mı ihtiyacı olurmuş vs. faso fiso.Şu an görünen Ace ölürken bu adam sake içiyordu.Açıklaması yapılır mı bilmem de yapılırsa şayet o zamana kadar omurgasızın teki olarak kalacak benim için.

Eğer açıklaması yapılmazsa da omurgasız olarak kalacak benim için de artı olarak Oda'nın saçma sapan tutarsız davranışlarından biri daha olucak.Bizim tayfa için gözünü kırpmadan bir amirale dalan adam savaşa gitmekten mi korkar.

Mangaka eğer Rayleigh'i o savaşta çizseydi sonuç yine değişmezdi. Adam kafaya koymuş bir kere Ace'i öldürecek. Ama çizmedi. Şİmdi Rayleigh'e yahut bir başkasına dedirtebilir Rayleigh orada olsaydı sonuç böyle olmazdı diye.
Tamam işte sonuç değişmeyecekti sonra biz Rayleigh'i boş bir adam sanacaktik. Ki değişirdi Ama bunu istemediği için yani senin değişinle aceyi öldürmek istediği için Rayleighi savaşa koydu. Ama bunu yazarken bile ne kadar saçma bir konuyu tartıştığımızı farkettim. Bu Luffy'nin adı niye luffy gibi bir şey. Yani bu konuyu kapatalım bence.

Ortada bir ölüm kalım meselesi var. Madem Newgate yardım kabul etmiyor, o zaman Kaido'yu durdurmak için niye araya Shanks girmek zorunda kaldı? Bizim burada tartıştığımız şey Rayleigh'in gidebileceği halde neden savaşa gitmediği. Bu adam ortaya çıkma pahasına Borsalino'nun önüne atlıyordu Luffy için, o savaşta Luffy de ölebilirdi. Rayleigh ne yaptı? Oturup içerek izledi. Law bile savaş meydanına kadar girmişti. Rayleigh'i severim, ama savaşa gelmemiş olması tamamen fiyaskodur. Bunun raconla falan bir alakası da yok.
Shanks'ın durumu diğer mesajda yazdığım Luffy örneğine benziyor. Luffy kavgaya müdahele etmiyor, edilmesine izin de vermiyor. Shanks'ınki de bunun benzeri. Shanks da zaten Luffy'nin örnek aldığı adam.
Demek istediğim şey seride birbirine saygısı olan, belirli düzeyde adamlığı olan kişiler(başka tabir gelmedi aklıma) birbirlerinin kapışmasına müdahele etmiyor ve sonuçlarına da katlanması bekleniyor. Misal; Zoro bu adam benim rakibim deyince Luffy ordan sonrasına karışmaz. Sonrası Zoro'yu bağlar. Mihawk kapışmasındaki gibi ölümün kıyısına gelse bile. Ya da W7'deki Usopp vs Luffy olayında Usopp sana meydan okuyorum dediğinde Nami ve Chopper yapmayın etmeyin derken Sanji ve Zoro hiç karışmıyor. Çünkü o artık Luffy ve Usopp'un savaşı. Rayleigh'nin durumunu da ben bununla açıklıyorum. Savaş WB'nin savaşı, Ace artık WB'nin meselesi. Ray'in WB'ye saygı duyan bir kişi olduğunu çeviri de sen yazmışın zaten. Ortada Roger'ın çocuğu diye günah keçisi yapılan bir adam var ve onu sırf bu yüzden öldürmek için peşini bırakmayan bir amiral var. Ray gibi biri savaşa gelse idi belki savaşın seyrini değiştirirdi ama odağındaki adam da olurdu. Dolayısıyla WB'yi geri plana atardı. Bu durum da WB'nin itibarını zedelerdi bence.

Ace'nin Ray'e vereceği tepkiyi ve Ray'in, WB ile tayfası arasındaki ilişkiyi bilip bilmediği mevzusu var bir de ama konu dışı olduğu için değerlendirmeye gerek yok.

Ne diyeceğini merak ettiğim başka bir durum daha var: Marco ve BB'nin hunharca savaştığını öğrendiğimiz sıralarda Shanks, BB ile sorunu olmasına rağmen neden Marcolara yardım etmedi diyenler var idi. Sence Shanks neden yardım etmedi, etseydi ne olurdu?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık