Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh vs. Kozuki Oden

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    235
Kaido’yu yaralaması çok da bir şey ifade etmiyor. Bilmem kaç defa yakalanmış adam. Bu kadar çok yakalandığına göre yenilmez değil. Diğer Yonkouları muhtemelen indirmiştir. Beyazsakal baya ezerek yener gibi duruyor. Fakat yara verememesi Oden’den güçsüz olduğu anlamına gelmez.

Hiçbir hakide Ray’den daha olmadığına eminim. Garp, Sengoku ve Edward’dan sonra gelen adam Ray. Garp ve Sengoku’yla kıyaslanıyordu Ray. Oden’i Garp’la veya Sengoku’yla kıyaslayabilir miyiz?
Ben Oden ciddi farkla daha güçlü demiyorum.Kaido’yu yaralamasına bakılırsa bir kavga olursa kazanma ihtimalini daha fazla gördüm.İrade etkisi bu kısacası.Yoksa Ray daha akıllı ve bilinçli biri haki konusunda da çok bilgi sahibi.Fakat bazen bunlar kaba kuvvet karşısında yeterli gelmeyebilir.Roger yaralanırsınız bana bırakın derken bence bunu kastediyordu.Adam güçlü baya yani.Beyazsakal karşısında da gördük.Ray saldırmaya gelirken beyazsakalın ortalığı bu kadar velveleye verip ayak altından çekilin diyeceğini sanmıyorum.Tayfası 3 gün boyunca bu Rayleigh ile çarpışıp hayatta kalmayı başarmıştı zaten.

Üye silindi 1004

Ben Oden ciddi farkla daha güçlü demiyorum.Kaido’yu yaralamasına bakılırsa bir kavga olursa kazanma ihtimalini daha fazla gördüm.İrade etkisi bu kısacası.Yoksa Ray daha akıllı ve bilinçli biri haki konusunda da çok bilgi sahibi.Fakat bazen bunlar kaba kuvvet karşısında yeterli gelmeyebilir.Roger yaralanırsınız bana bırakın derken bence bunu kastediyordu.Adam güçlü baya yani.Beyazsakal karşısında da gördük.Ray saldırmaya gelirken beyazsakalın ortalığı bu kadar velveleye verip ayak altından çekilin diyeceğini sanmıyorum.Tayfası 3 gün boyunca bu Rayleigh ile çarpışıp hayatta kalmayı başarmıştı zaten.
Roger işin dalgasındaydı diye hatırlıyorum. Zaten Oden'le dalga geçti. Kişilik farkı bu. Beyazsakal istese Oden'e, Roger'ın yaptığının birebir aynısını da yapabilirdi. Fakat kişilik farkından temkinli yaklaştı. Yoksa Roger tek atıp geçti Oden'e. Ciddiye bile almadı varlığını. Ray'in tam olarak kiminle dövüştüğünü de bilmiyoruz. Belki üç gün boyunca sadece Marco'yla kapıştı. Kesin olan hiçbir şey yok. Kaba kuvvetin yeterli gelmediğini gördük aslında bakarsak. Kaba kuvvetli kesti kesmesine fakat yetersiz gözlem ve bilinç yüzünden kaybetti. Oden baya bilinçsiz birisi.

Roger işin dalgasındaydı diye hatırlıyorum. Zaten Oden'le dalga geçti. Kişilik farkı bu. Beyazsakal istese Oden'e, Roger'ın yaptığının birebir aynısını da yapabilirdi. Fakat kişilik farkından temkinli yaklaştı. Yoksa Roger tek atıp geçti Oden'e. Ciddiye bile almadı varlığını. Ray'in tam olarak kiminle dövüştüğünü de bilmiyoruz. Belki üç gün boyunca sadece Marco'yla kapıştı. Kesin olan hiçbir şey yok. Kaba kuvvetin yeterli gelmediğini gördük aslında bakarsak. Kaba kuvvetli kesti kesmesine fakat yetersiz gözlem ve bilinç yüzünden kaybetti. Oden baya bilinçsiz birisi.
Dalgasında değildi.Hey samuray diye ciddi saldırı yolladı.Hazırlıksız yakaladı Oden’i.Oden uçtu ama tek yemedi.Üzerine koştu saldıracaktı tekrar wb önce davrandı.Çarpışmalarını görünce o an ikisinin daha güçlü olduğunu anlıyor.Ama bu oden çöp demek değil.Öyle yada böyle ray wb tayfasını harcayıp geçememiş.Beyazsakal Oden’i hissedince tayfasını koruma içgüdüsü içine giriyor.Oden bizimkileri harcar diye hissediyor..

MuzluYulafEzmesi

Rayleigh ne kadar güce sahip bilmiyoruz . Hakkında söylenen sözleri falan es geçersek Rayleigh hakkında güç çıkarımı yapabileceğimiz tek dövüş Kizaru ile olan dövüşü bence . O dövüş bile uzasa sonucunu tam olarak kestiremeyeceğimiz bir dövüş ama bence Kizaru ≥ Yaşlı Rayleigh . Bana öyle geldi açıkçası . Ama o yaşta ( 72 yaşında . Beyazbıyık'dan yaşlı yani ) Kizaru' yu tutabiliyor olmasından dolayı Zirve halinin Amiral ve İmparator arası bir düzeyde olduğunu düşünüyorum ben . Beyazbıyık'ın ve Roger'ın tayfasının birbirine girdiği dövüşten bir güç çıkarımı yapamayız bence çünkü kim kime dalmış belli değil . Bana Rayleigh ve Oden dövüşmüş gibi geliyor ama belli değil dediğim gibi . Rayleigh hakkında sahip olduğumuz bilgilerle kesin doğru bir kanıya ulaşmak zor . Kişiden kişiye değişen çıkarımlar mevcut olabilir yalnızca .

Oden ise flashbacke rağmen düzeyini tam olarak kestiremediğimiz ama çoğu insanın en az amiral olarak kabul ettiği biri . Bence de öyle . İmparator potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum hatta .

Bence Zirve Ray ve Zirve Oden dövüşse idi kazanacak kişi Ray olurdu ama Oden ölmeseydi ve gelişmeye devam etseydi Oden ≥ Rayleigh olurdu .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık