Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Shokugeki No Soma

İsteyenlere özet;
Souma ve Erina ana yemeği kimin yapacağı konusunda anlaşamıyorlar.
Kezban şaşırtmıyor ve ben Elit 10’un onuncusuydum, sen ise sıradan bi öğrencisin ve bu haseple senden kesinlikle daha güçlüyümdür diyor. (Adam 4. ve 5.yi yenmiş bu hala... 9. ve 10.yu saymıyorum bile)
Souma Shinosta yaptığı yemeği ve Mapo Dofusunu tattırıyor. Erina eleştiriyor derken Souma yaptığı şeyleri tattırmaya başlıyor. Sabah taş kağıt makas ile ana yemeği yapacak şef Erina olunca Souma bu sefer Azami Erinayı kilit isim olarak gördüğü için onu kullanmaya karar veriyor. Yemeğin her adımında tattırıyor ve Erina bazı tavsiyeler veriyor.
Souma ise doğru yolu bulup Erinanın dediklerinden farklı düzenlemeler yapıyor ve yemeği öyle tamamlıyor. Haliyle “gerçek gurmelik” diye yırtınan Azamiye de meydan okuyup kendi aşçılığını koyuyor ortaya. Devamında kıs kıs gülerken bölüm de Soumanın yemeği de bitiyor.

Son düzenleme:
Bu seri güncelde 250 bölümü geçmiş vaziyette. Burada da bu kadar sayfa konuşulmuş. Merak ettiğim bir şey var. Bu serinin olayı ne lan? Bir bölüm denk geldim animesinde elemanın teki birilerine kendini kanıtlamak için yemek yaptı ve o yemeği yiyenler zevk çığlıkları atmaya başladı hoparlöre zor yetiştim anasını satayım kapattım hemen. Şimdi bu serideki bütün muhabbet birilerinin yemek yapması ve başka insanların bu yemekleri yorumlaması üzerine mi yani? Yemekteyiz programına benzer bir popüleritesimi var yoksa başka ekşınlar varmı bu seride?

Bu seri güncelde 250 bölümü geçmiş vaziyette. Burada da bu kadar sayfa konuşulmuş. Merak ettiğim bir şey var. Bu serinin olayı ne lan? Bir bölüm denk geldim animesinde elemanın teki birilerine kendini kanıtlamak için yemek yaptı ve o yemeği yiyenler zevk çığlıkları atmaya başladı hoparlöre zor yetiştim anasını satayım kapattım hemen. Şimdi bu serideki bütün muhabbet birilerinin yemek yapması ve başka insanların bu yemekleri yorumlaması üzerine mi yani? Yemekteyiz programına benzer bir popüleritesimi var yoksa başka ekşınlar varmı bu seride?
Temel olarak seride bi yemek okulu var ve burada çoğu iş shokugeki ile (yemek savaşıyla) dönüyor. Zorlu testler ve derslerin yanında öğrenciler yemeklerini uzman bi jüri karşısında kapıştırarak belli aşamaları geçiyor veya yetki kazanıyorlar. Herkesin de aşçılıkta öne çıktığı alanlar var ve bunları sonuna kadar kullanmanın yanında rakiplerinin güçlü olduğu alan neyse ona yönelik karşı hamle yapabiliyorlar. Yemekleri yiyenler de coşku (exctasy) denilen bi hal oluyor eğer yemeği beğenirlerse. Mesela bi Lunaparktaymış gibi hisseden de oluyor üstü başı yırtılır gibi hissedip orgazm benzeri tepkiler veren de. (Bunlar genelde bi düş gibi, yani gerçekte olmuyor)
Bi de Elit 10 denilen bi öğrenci konseyi var ve tüm öğrencilerin hayali orada yer edinmek. Buraya da temelde shokugeki ve ders puanlarıyla en iyi adamlar giriyor. Her biri kendi alanında uzman ve yetenekli bu elitler okuldaki en büyük otoriteyi ellerinde tutuyorlar ve gerekirse müdürü bile oy çoğunluğu ile geçebiliyorlar yetki konusunda. Tabi bunlara büyük imkanlar da sağlanıyor ki aşçılıklarını olabildiğince geliştirebilsinler. Yani hem yetki ve sorumluluk hem de imkan ve üne kavuşuyor bunlar.

Tüm bunların arasında bi ana karakterimiz var ki 5-6 yaşlarından beri babasının açtığı ve işlettiği bi lokantada çalışıyor ve sürekli uğraşıp, denemeler yaparak aşçılığını olabildiğince geliştiriyor. Evrende koku, tat, hissetme gibi duyuları üst düzey olanlardan tut sürekli tek bi alana yoğunlaşan yetenekli öğrenciler varsa da Souma denen karakterin en büyük özelliği teoride zayıf olsa da sürekli pratik ve denemelerle aşçılığını sürekli geliştiriyor. Zamanla da adını herkese duyuruyor.

Seride bazen ileriye kaçan ecchiler oluyor ama genelde en fazla 1-2 sayfalık coşku hareketleri bunlar. Yemeğe verilen tepki yani ama ana konu güzel, dünya mutfağı tanıtılıyor ve herkes karakterince ilerliyor.
Şunu izle mesela, bizden bi yemek olduğu için bi fikir oluşur kafanda.

Son düzenleme:
Hmm, Yukihira Erina'yı yemeğine ayar çekmek için kullanıyor falan ama acaba Erina'nın söylediği şekilde mi ayar çekiyor yoksa aksinin de olabileceğini ispatlamak için tersini mi yapıyor :/ Bakıciiz. Yukihira'nın kaç farklı yüzü çizildi valla sayamadım :D

Bu arada Azami Beycim yakışıyor mu sana şunu söylemek, klişelik yakışmıyor size efenim kendinize geliniz.

Haliyle “gerçek gurmelik” diye yırtınan Azamiye de meydan okuyup kendi aşçılığını koyuyor ortaya. Devamında kıs kıs gülerken bölüm de Soumanın yemeği de bitiyor.
Şu son kısım o şekil mi acaba :S Belki de Azami'nin güvendiği Tanrının Dili'ne karşı gelip yine de sevdirecek yemeğini. Neyse pek umutlu değilim ama bu şekilde olacağını düşünüyorum.

İsmini çok duyunca konusuna baktım yemek ve aşçılık üzerine olduğunu görünce okumakta tereddüte düştüm mangasını.

Ben genelde fantastik vurdulu kırdılı seviyorum fakat komedi varsa işin içinde her mangayı okurum :)

Tavsiye eder misiniz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık