Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Yahu yalan dediğim bir şey yok. Fakat söylentiler üzerinden şimdi ki karakterlerin üstüne koymanız anlamsız. Bunu anlayın artık ben demiyorum ki yalandır, ünvanları sahtedir. Fakat sadece lakaplarla bir şeylerle olmaz bu. Hala diyorsun ki mangası var. Mangasında kimi yeniyor bu adam? Sahtekarın birini o kadar. Bir de ejder kesiyor.

Şuan ki dünya ile kıyas etmek bile anlamsız. O zaman ki insanların güçleri neymiş ne yapmışlar? Hükümete karşı savunmuş, korsanlara karşı savunmuş. Şuan ki çağ korsanlar çağı o zaman ne kadar güçlü korsan vardı? Hükümet ne kadar güçlüydü bilinmiyor. Bunlarla ilgili bir şeyler görürsek o zaman bir şeyler söylenebilir. O zamana kadar ne denilirse denilsin boş, hiç bir şey bilinmiyor çünkü.
Tek yediği için mi güçsüz bir sahtekar? Yoksa sahtekar olduğu için mi güçsüz? Adam sahtekar diye güçsüz mü oluyor yani. Ejderha da mı çok güçsüz ona da tek atıyor? Ve ne hikmet ise Ryuma için tek atar geçerdi deniliyor.
Unvanlar kimlere veriliyor? Kendini kanıtlamış adamlara. Yonkou, Kk, KRAL KILIÇ TANRISI yani unvanlar boş muhabbeti saçma. Sonuçta ortada bir bilgi var; dünya asillerini korkutuyor herif, sonrasında bile hala temkinliler daha ne olsun? Bu çağ o çağ diyorsun da Bu çağda adam ejderha görünce şaşırıyor, Yani öyle kadim yaratıkların çağında hiç bu kadar güçlü adam yoktu, Ryuma da boş boş gezip çöp tekledi ve öylesine efsane oldu öyle mi? Hayır diyorum ki " DÜnyanın en güçlü savaşçı ruhu" mangaka yazmış bunu. Sen kimde duydun böyle bir şeyi? Daha ne olması gerekiyor ben anlamıyorum neyse.

Seni bağlar bağlamaz banane kardeşim, isteyen istediğini desin banane. Önceki databookların çıkışına denk gelmemişsin, onda da aynısı deniyordu. Kimi dinlemek istersen dinle, önceki databookların resmiyetiyle bunun aynıdır. Hoşuna gitmezse gitmez, yapabileceğim bir şey yok.
Ayrıca şu da var; Sabo öldü bilgisini veren de Oda olabilir. Sonradan fikrini değiştirmiştir. Bu tüm bilgileri çöp etmez. Adam diyor ki; her şeyi mangada veremiyorum, geri kalanını oradan okuyun. Ee, napacağız biz? Mangada vermeyeceğim, orada verdim diyor. Ben bunu doğru kabul ederim.

En azından tam tarih olmasa da gücü tahmin edilir seviyede. Karakterlerin, dünyanın o zaman ki şartlarını tahmin edebiliyoruz.

Peki Ryuma'nın ne zaman yaşadığını söyler misin bana? O zaman ki 1 tane amirali söyle bakayım? Onu bırak da adaya saldıran 1 tane korsan ismini söyler misin Ryuma savunmuş ya.

Yahu yalan dediğim bir şey yok. Fakat söylentiler üzerinden şimdi ki karakterlerin üstüne koymanız anlamsız. Bunu anlayın artık ben demiyorum ki yalandır, ünvanları sahtedir. Fakat sadece lakaplarla bir şeylerle olmaz bu. Hala diyorsun ki mangası var. Mangasında kimi yeniyor bu adam? Sahtekarın birini o kadar. Bir de ejder kesiyor.

Şuan ki dünya ile kıyas etmek bile anlamsız. O zaman ki insanların güçleri neymiş ne yapmışlar? Hükümete karşı savunmuş, korsanlara karşı savunmuş. Şuan ki çağ korsanlar çağı o zaman ne kadar güçlü korsan vardı? Hükümet ne kadar güçlüydü bilinmiyor. Bunlarla ilgili bir şeyler görürsek o zaman bir şeyler söylenebilir. O zamana kadar ne denilirse denilsin boş, hiç bir şey bilinmiyor çünkü.
İsim biliyorsun da, gücünü bilmiyorsun. Ben de onu diyorum zaten. Bana o dönemin güç seviyelerini açıkla.

Şimdi gelen bilgilere göre hükümeti uzak tutmuş Ryuma.Bunu sadece yonkolar yapabiliyor.En kötü imparator seviyesi ediyormuş lamı cimi yok bunun.Sanki hükümet tüfeği yeni icat etti yada tüfekle dövüşüyormuş gibi skala yükseldi diye bahane uydurmaya da gerek yok.

Eğer Ryuma yanında tayfa niyetinde adamlar olmadan tek başına uzak tuttuysa İmparator seviyesinin de üstünde olabilir.Önce bir emin olalım sonra bu vs kısmına döneceğim.

Şimdi gelen bilgilere göre hükümeti uzak tutmuş Ryuma.Bunu sadece yonkolar yapabiliyor.En kötü imparator seviyesi ediyormuş lamı cimi yok bunun.Sanki hükümet tüfeği yeni icat etti yada tüfekle dövüşüyormuş gibi skala yükseldi diye bahane uydurmaya da gerek yok.

Eğer Ryuma yanında tayfa niyetinde adamlar olmadan tek başına uzak tuttuysa İmparator seviyesinin de üstünde olabilir.Önce bir emin olalım sonra bu vs kısmına döneceğim.
+1 Şu bilgilerden sonra bile bu denilenleri gördüm ya insan gerçekten hayret ediyor :D

Ayrıca şu da var; Sabo öldü bilgisini veren de Oda olabilir. Sonradan fikrini değiştirmiştir. Bu tüm bilgileri çöp etmez. Adam diyor ki; her şeyi mangada veremiyorum, geri kalanını oradan okuyun. Ee, napacağız biz? Mangada vermeyeceğim, orada verdim diyor. Ben bunu doğru kabul ederim.

İsim biliyorsun da, gücünü bilmiyorsun. Ben de onu diyorum zaten. Bana o dönemin güç seviyelerini açıkla.
E. Oda'nın 900+ manga bölümünde verdiği bir bilgiyi değiştirdiğini hatırlamıyorum, değiştirdiyse bilgilendiren olursa teşekkürlerimi sunarım. Bunu databooklarda cartda curtda çokça gördük. "Öff kitap bi çıksın" göreceksiniz diyenlerle çokça uğraşmışlığım vardır, bak çıktı noldu diye lakin Manga ve SBS dışında hiçbir şeyi şahsen kaynak almam. Çoğu ticari hareketler çünkü. Ayrıca E. Oda'nın direkt öyle bir lafı var mı? Varsa bir düşünürüm.

Güç seviyelerini görünce anlayabilirsin diye düşünüyorum. Hele ki karakterleri şuan ki zamanda savaşlarını vb. gördük. Geçmişe ithafen karakterlerin hakkında denilenleri şuan ki karakterlerden duyduk. Hele ki duyduğumuz kişiler Wb-Roger gibi karakterlerin bizzat yanında olan kişiler. Peki Ryuma'nın namını duyduğumuz kişi kim? Ryuma'yı nerede görmüş? Gücüne nerede tanıklık etmiş? Biliyorsan söyle. Ben bu soruların tüm cevaplarını WB- Roger ikisi üzerinden cevaplayabilirim. Cevaplamama gerek yok bizzat mangada Teach-Marco- Jinbe gibi karakterler söylüyorlar zaten. 1 ülkeye adam sokmadı diye övüyorsunuz şuan.

WB denilen karakter BAA'ya 1 bayrak dikiyor ve bu dediklerinizi orada duran tek bir bayrak yapıyor.

Skala yükseldi diyenlere toktatı manga kendisi atıyor.

Madem skala yükseldi eski üç amiral niye Garp'tan güçlü gelmediler.Garp Marco'ya çakıp indirirken uzun uzadıya vs atan adamlardı bunlar.

Chinjao doğru diyordu.Bizim dönemdekiler kadar güçlü değil korsanlar diye.Tabii genel konuşuyor Luffy gibi adamlar hep çıkacaktır ama çoğunluğa bakmak lazım.

Allahım sana geliyorum. Hükümet girememiş adamın ülkesine ve hala da çekiniyorlar? Bu yeterli mi?
Halk hikayesinde anlatılanların mangası var mangası. Kendi gözümüzle görüyoruz adamın yaptıklarını. Yahu harbiden ilginç ya sonra Sırf kılıç ustası diye laf ediliyor diyince tepki gösteriyorsunuz.
Bu girişimin nasıl olduğunu, SAMURAYlar ülkesindeki samuray gücünü kesin biliyormuş gibi yargıya varıyorsun. Kimse adam Sağ kol seviyesidir demiyor zaten. Bu kadar triggerlanmana gerek yok. Bu kadar bilinmezlik varken adamı herkesin üstüne koymak saçma değil mi? Oda altını doldurur yani işlerse kimse itiraz etmez zaten. Neden,nasıl bu kadar eminsin?
Sonra birileri bir şey söylediği zaman kılıç ustası diye laf ediliyor gibi görünüyor. Kılıç ustalarına kimin niye garezi olsun? Hatta hayali karakterlere kimin neden garezi olabilir?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık