Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Shepherd Ju Peter

Bu karakter hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 7 38.9%
  • Sevmem.

Kullanılan: 11 61.1%

• Kullanılan toplam oy
    18

Shepherd Ju Peter (Shepādo Jū Pītā Sei), Dünya Hükümeti'ni yöneten Beş Kadim'den biridir. Tarım Savaşçı Tanrısı unvanını taşır.

Diğer Kadimler ve Imu'yla birlikte tüm One Piece serisi içerisindeki ana düşmanlardan ve Final Saga'nın da birincil ana düşmanlarından biridir.

Görünümü

Ju Peter bronz tenli, ince yapılı ve inanılmaz bir vücuda sahip bir adamdır, Beş Kadim arasında Marcus Mars'tan sonraki en uzun ikinci kişidir (3 metrelik boya sahip Filo Amirali Sakazuki'den belirgin şekilde daha uzundur). Dolgun saçları ve çok az yüz kırışıklığıyla Kadimler arasında en genç görünen kişidir. Konik şekilde kesilmiş saçları ve sakal-bıyık kombinasyonu sarı renktedir.

Ju Peter kıyafet olarak üzerine düz bir takım elbise ceketi ve koyu kestane rengi pantolon giyiyor, içine de yaka uçları uzun beyaz bir gömlek giyer. Takım elbise giyen Kadimler içerisinde kravat takmayan tek kişidir. Ayrıca sağ koltuk altından başlıyormuş gibi görünen ve boğazına kadar uzanan derin bir yara izine de sahiptir.

Kişiliği

Diğer Kadimler gibi, Ju Peter da Üç Büyük Güç tarafından sağlanan dünyadaki dengeyi önemser ve onu korumak ister. Hem Savaş Lordları'nın yokluğunun, hem de Dört İmparator'dan ikisinin düşmesiyle oluşacak boşluğun yaratacağı durumlara büyük önem verir. Bunlara ek olarak Boş Yüzyıl olaylarını bir sır olarak saklayarak Dünya Hükümeti'nin imajını korumaya da önem verir. Bu yüzden Boş Yüzyıl hakkında araştırma yaptığı tespit edilen kişilerin infaz emrini verirken tereddüt etmez. Oharalı Profesör Clover'ın Büyük Krallık'ın adını söylemesini engellemek için onun öldürülmesini emreden kişidir.

Diğer Kadimler gibi Ju Peter da Nika Meyvesi'nin gerçek doğası hakkında bilgi sahibidir ve bu Şeytan Meyvesi'nin oluşturduğu tehdidi oldukça ciddiye alır. Warcury, meyvenin efsanevi durumundan bahsettiğinde, Ju Peter, hükümetin neden bir Şeytan Meyvesi'ni yeniden adlandırmak için bu kadar çok çaba sarf ettiğini sorgulamıştır.

Yetenek ve Güçleri

Beş Kadim'den biri olan Ju Peter en yüksek seviyeli Dünya Asilleri'nden biridir ve "Dünya Hükümeti'nin en yüksek otoritesi" olarak kabul edilen beş kişinin içindedir, fakat gizlice Boş Taht'ta oturan kişi olan Imu'ya hizmet eder. Polis, Denizciler ve Cipher Pol dahil olmak üzere Dünya Hükümeti'nin tüm güçleri üzerinde kontrole sahiptir ve Denizciler'in Filo Amirali bile onun gücüne meydan okumaktan acizdir. Bunlara ek olarak bir yere Yıkım Çağrısı gönderebilir ve Imu'nun emriyle bir adanın varlığını yeryüzünden ve tarihten silmek için Ana Alev isimli silahı kullanabilir. Yetkilerini medyayı manipüle etmek ve tarihin istediği bölümlerini, özellikle de Boş Yüzyıl'ı silerek gerçekleri halktan saklamak için kullanabilir.

Dönüşümü
Ju Peter'ın büyük ağızlı dev ve insansı bir yaratığa dönüşme gücüne sahiptir. Bu formundayken Sabo'nun yakın mesafeden yaptığı bir ateş patlaması saldırısına dayanabilmiştir. Bu gücün Zoan tipi bir Şeytan Meyvesi mi, yoksa başka bir güç mü olduğu bilinmemektedir.

Silahı
Ju Peter silah olarak ceketinin cebinde çakmaklı bir tabanca taşır. Diğer Kadimler'le birlikte Nefertari Cobra'yı öldüreceğinde tabancasını yerinden çıkarmış, ancak kullanmamıştır.

Ek Bilgiler

- Ju Peter'ın adı, Güneş Sistemi'ndeki beşinci gezegen olan Jüpiter'den gelmektedir ve bu isim Beş Kadim'in gezegen temalı isimleriyle uyumludur. ve Pītā birleştirildiğinde Jupitā kelimesini oluşturur ve bu kelime Jüpiter'in Japonca telaffuzudur.
  • Klasik Doğu Asya astrolojisinde Jüpiter, Çin'in Beş Elementi arasında "Tahta"yı temsil eden "Ahşap Gezegen" olarak kabul edilir. Bu da Ju Peter'ın Tarım Savaşçı Tanrısı olmasıyla bağdaştırılabilir.
- "Peter" adı, "Shepherd" soyadıyla birlikte (ayrıca Aziz statüsüyle) Hıristiyanlık için önemli bir figür olan Aziz Petrus'la bağdaştırılabilir. Buna ek olarak Ju Peter'ın adının "Ju" kısmı "on" anlamına gelmektedir ve bu terim Hıristiyan haçına atıfta bulunan ve "haç" kelimesinde de kullanılan "十" kanjisiyle yazılır.

Künye

Adı: Shepherd Ju Peter
Okunuşu: Shepādo Jū Pītā Sei
İngilizce Adı: St. Shepherd Ju Peter
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 233, Anime 151
Bağlantıları: Beş Kadim, Dünya Asilleri
Unvanı: Dünya Hükümeti'nin Başı
Yaşadığı Yer: Mary Geoise
Lakabı: Tarım Savaşçı Tanrısı (Jap. Nōmu Bushin, İng. Warrior God of Finance)
Durumu: Canlı

Hak Sahibi

Kaynak: https://onepiece.fandom.com/wiki/Shepherd_Ju_Peter
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com

nedenini bilmiyorum ama bu adam ilerleyen bölümlerde gorosei’ye ihanet edecekmiş gibi hissediyorum hep.

bu adamda tarım savaşçı tanrısı hissiyatı alamadım.
Yani savaşçı evet ama tarım savaşçı cok tuhaf.

Aile bakanlıgı tanrısıda var mı ulan goda

Emeğine sağlık kardeşim en çok bu yaratığı merak ediyorum bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl bir yaratık çıkacak

Sorgulayan tavırları sebebiyle diğer dörtlüye ibret olsun diye Im'in ellerinde can verecek, at fava bekle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık