Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Ben kılıç ustasıyım demedim, kılıç hastasıyım dedim.

-Shanks (Mihawk'a yenildikten sonra)

Geniş anlamda kılıç ustalığı; kılıç kullanan herkesi kapsar. Kılıç da dövüşmek için kullanılan tüm keskin silahları kapsar, bisento gibi. Evet bu durumda Shanks de kılıç ustasıdır tabi. Kılıç veya bisentolarını vs. ne kadar iyi kullandıkları önemsizdir, her kılıç kullanan kılıç ustası sayılır bu tanıma göre. Ama konuda tartışılan bu değil.

Dar anlamda kılıç ustalığı; kılıca ayrı bir önem atfedip onu hayatının merkezine koyanları kapsar sadece. Dövüş güçlerinin neredeyse tamamı kılıca dayanır ve bu, meyve yemelerinden de bağımsızdır. Bu tanıma göre Shanks, WB, Big Mom gibileri kılıç ustalığından çıkar ve her şey normale döner.

Aslında işleri karıştıran şeyin Shanks'in gerçek anlamda bir kılıç ustası olmamasına rağmen Mihawk'la düello yapıp yenişemeyecek kadar iyi olması ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Geniş anlamda kılıç ustalığı; kılıç kullanan herkesi kapsar. Kılıç da dövüşmek için kullanılan tüm keskin silahları kapsar, bisento gibi. Evet bu durumda Shanks de kılıç ustasıdır tabi. Kılıç veya bisentolarını vs. ne kadar iyi kullandıkları önemsizdir, her kılıç kullanan kılıç ustası sayılır bu tanıma göre. Ama konuda tartışılan bu değil.

Dar anlamda kılıç ustalığı; kılıca ayrı bir önem atfedip onu hayatının merkezine koyanları kapsar sadece. Dövüş güçlerinin neredeyse tamamı kılıca dayanır ve bu, meyve yemelerinden de bağımsızdır. Bu tanıma göre Shanks, WB, Big Mom gibileri kılıç ustalığından çıkar ve her şey normale döner.

Aslında işleri karıştıran şeyin Shanks'in gerçek anlamda bir kılıç ustası olmamasına rağmen Mihawk'la düello yapıp yenişemeyecek kadar iyi olması ihtimali olduğunu düşünüyorum.
Taa east blueda Buggynin tayfasından biri sağa sola topaç atmasına rağmen Zoro beyimiz onu kılıç ustası sayıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Ennies Lobbyde Zoronun dövüştüğü zürafa da kılıç ustası idi.Hatta ayaklarını da sayarak kendisine dört kılıç kullanıcısıyım diyordu.Fujitora kılıcı ile meyvesini kombinliyor.Kendisine sorsan muhtemelen kendisine kılıç ustası der.

Wbnin ana savaş gereci meyvesidir ki bunu herkes kabul eder herhalde.Diğer yandan bisentosunu da aktif kullanıyor.Bisento kılıç sınıfına girer ise Wb için kılıç ustası diyebilir miyiz mesela.Bence diyemeyiz ama Big mom için kılıç ustası diyebiliriz bana göre.Bu kadının El arkında Zoronun rakibi ile kılıç kullanma konusunda nerdeyse farkı yok.Fujitora meyvesi ile kılıcını aktif olarak kullanıyor,Şenks ise her naneye kılıç kaldırıyor.Verdiğim örnekteki gibi ben big momı kılıç ustası kefesine koyarım ama başkası koymayabilir ki sen koymamışsın mesela.Mevzu kılıç ustalığı denen nanenin ne olduğu.

Shanks kılıç ustasıdır. Kılıçta Mihawk'a neredeyse denk, hakide özellikle h. hakide baya öndedir. Toplamda az farkla Shanks > Mihawk'tır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık