Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
altta diger arkadasada yazdım. mihawkın uzun ve orta mesafedeki en güclü saldırısını gördük diyorum ben. yakındanda tekrar edeyim en fazla elması keser, olmadı element keser. daha fazlası cıkmaz. hadi benden hediye olsun houshoku hakiyi ver. yine kılıc kullanıcak bu adam çünkü gercek bir kılıc ustası. kılıcına dokundurtmaz bile.

wbde e.odanın deginemedigi her sey, meyve gücleriyle ilgili olanlar. marconun meyvesine ekstra birseyler katabilir. bizde yeriz. ama mihawka ne ekliyecek ? en fazla derki canı sıkıldımı dünyayı da keser.

wbnin gücünü gören sengoku bile hala bu kadar gücü varmı diyor? yani her zamanki saldırısnıda o halde bile yapabiliyor. orda elinde ne varsa gömdü o adam. tamam hadi sok dalgaları daha fazla olsun. ama noktasal bazda ondan fazlasını vurabilecegimi aklım almıyor. sen dersin öldürürde tekte akainuyu, felce ugratmazdı bende saygı duyarım. ama bana öyle gelmiyor.

son olarka mihawk ve yonkoluk mevkisi. evet akainu tayfa toplasa yonko olabilir. konusu acılmıstı ordada öyle dedim. ama mihawk bence olamaz. çünkü benim gördügüm akainu tüm shicbukaileri canı istese öldürür ;)
Belki uzun mesafede en güçlü saldırısıdır, kesin olarak en güçlü uzun mesafeli saldırısı diyebilmemiz için Oda'nın ağzından duymak gerekiyor. Tabii bana sorarsan bende en güçlü uzun mesafe saldırısıdır derim, sonuçta WB gibi bir adama yolluyor Slash'ı. Yakından, bana sorarsan Enel mevzusu gibi birşey olmazsa Haki ile bir şekilde keser elması. Eğer elması hiç bir şekilde kesemiyor ise Jozu'nun elbet bir dezavantajı vardır ki birileri yenebilsin. Başka türlü Aokiji, Law hariç kimse yenemez adamı. Dezavantajı bence uzun süre bedenini elmas formunda tutamaması veya tüm bedenini elmasa dönüştürememesi,sadece belli bir kısmını dönüştürmesi(Jozu'nun bedenini hiç tamamen elmaslar kaplı görmedik). Tabii Haki'yle bile kesilemiyorsa bahsettiğim durumların olması şart.

Bana sorarsan Shanks gibi sağlam bir Haki verir, Zoro'nun kullandığı tekniklerin uçuk hallerini verir, 6 Stil vb. şeyler verir( ki Garp'a bile Haki + 6 Stil verdiğinde Roger ile dövüştürdü ise gerisini sen düşün). Yani verebileceği çok şey var. Bu vereceği şeylerle Shanks'ı bile yenebilir ki Garp örneği ile zaten durumu özetlemişim.

Sengoku orada ölü hali için "Hala bu kadar gücü var mı?" diyor. Bu kadar gücü kaldı mı gibisinden. Bilmem kaç yerinden bıçaklanmış, yarılmış, deşilmiş, yaşlı ve hasta hali ile sağlam hali eşit güçte ise bende birşey bilmiyorum. Sonuçta eli, kolu yaralı ve yorgun biri her zamanki gibi birine yumruk atamaz, haksız mıyım? Belki meyvesiyle alakalıdır diyeceğim ama ortaya şöyle bir şey çıkıyor, mesela meyvesinin gücü 100 olsun. Sağlam hali ile bunu tam potansiyel kullansın. Fakat yorgun hali ile ister istemez 100 yerine 90 gücünde kullanacak. Yani Akainu'yu hastanelik edecekken, felç etmiş bir anlık. Bana sorarsan Roger gibi bir adamla eşit dövüşen WB'in en güçlü saldırısı Akainu'yu hastanelik edemiyorsa, bırak o En güçlü unvanını Akainu'ya ver.

Şunun şurasında Mihawk vs Shanks gibi bir durum varken kesin olarak "tayfa toplasa bile Yonkou olamaz" diyemeyiz. Ne Shanks'ın, nede Mihawk'ın tam gücünü bilmiyoruz. Belki eşittirler, belki zamanla aradaki fark epey bir açılmıştır.

Şunun şurasında Mihawk vs Shanks gibi bir durum varken kesin olarak "tayfa toplasa bile Yonkou olamaz" diyemeyiz. Ne Shanks'ın, nede Mihawk'ın tam gücünü bilmiyoruz. Belki eşittirler, belki zamanla aradaki fark epey bir açılmıştır.
Bu durumun ne zaman olduğunu görmezden gelirsen, veya görmezden gelmek istersen dediğin doğrudur. Bu olay nereden baksan 15 senelik bir olay, 2 sene de supernovalar nasıl gelişim gösterdi Law'dan hatta Smoker'dan bile bunu gördük, 10 senenin üzerinde bir olayı tutupta örnek vermeniz yanlış, yoksa bende derim ki meyvesiz Teach Shanks'ın gözünü patlatmış, Teach meyve bile kullanmadan Yonko olurdu, ama gerçeğe bakarsan bu olayda en az 15 senelik ve belli ki Shanks o vakitten sonra aşırı güçlenmiş. Mihawk düellosuda tarihi geçmiş olduğundan bundan ibarettir, bu sebele Yonko olamaz ve Shanks ile arasında büyük fark var diyebiliriz.

Gravity

Bu durumun ne zaman olduğunu görmezden gelirsen, veya görmezden gelmek istersen dediğin doğrudur. Bu olay nereden baksan 15 senelik bir olay, 2 sene de supernovalar nasıl gelişim gösterdi Law'dan hatta Smoker'dan bile bunu gördük, 10 senenin üzerinde bir olayı tutupta örnek vermeniz yanlış, yoksa bende derim ki meyvesiz Teach Shanks'ın gözünü patlatmış, Teach meyve bile kullanmadan Yonko olurdu, ama gerçeğe bakarsan bu olayda en az 15 senelik ve belli ki Shanks o vakitten sonra aşırı güçlenmiş. Mihawk düellosuda tarihi geçmiş olduğundan bundan ibarettir, bu sebele Yonko olamaz ve Shanks ile arasında büyük fark var diyebiliriz.
Ne alakası var 15 sene geçmesi ile. Mihawk shanskın bulunduğu adaya gittiğinde shanks duelloya mı geldin diyor. Mihawk da tek kolu biri ile dövüşmem diyor. 2 kolu olsa bal gibi de duello olacaktı orada. Yenerdi yenilirdi o ayrı konu.

Ne alakası var 15 sene geçmesi ile. Mihawk shanskın bulunduğu adaya gittiğinde shanks duelloya mı geldin diyor. Mihawk da tek kolu biri ile dövüşmem diyor. 2 kolu olsa bal gibi de duello olacaktı orada. Yenerdi yenilirdi o ayrı konu.
Adamın gücü gitmedi ki.Mihawk'ın bu sözünü fazla irdeliyorsunuz.

Adamın gününün gidip gitmediğindne mihawkın haberi yok. Gene de eşit olmayacağını düşünüyor.
Gücü gitmediden kasıt tek kolu gidince güç kaybı yaşamadığı.Bi de şu var.Shanks kolunu kaybetti ama gücünü kaybetmedi diyen kim?Oda. Mihawk'a tek kollu bi adamla savaşacak değilim dedirten kim?Yine Oda..Bence burada bi çelişki var.Eğer Mihawk gerçekten kolu gittiği için dövüşmek istemiyorsa.Tek mantıklı açıklamasıda bence öylesine söylemiş bi söz olması :)

Gücü gitmediden kasıt tek kolu gidince güç kaybı yaşamadığı.Bi de şu var.Shanks kolunu kaybetti ama gücünü kaybetmedi diyen kim?Oda. Mihawk'a tek kollu bi adamla savaşacak değilim dedirten kim?Yine Oda..Bence burada bi çelişki var.Eğer Mihawk gerçekten kolu gittiği için dövüşmek istemiyorsa.Tek mantıklı açıklamasıda bence öylesine söylemiş bi söz olması :)
Adamlar yıllar içerisinde kanki olmuş işte.Mihawk tutup da Shanks çift kollu olsaydı "Kolla lan kendini1!!1!1" demezdi zaten.Yoksa Mihawk kim ki Shanks'ı rakipten saymayacak? :S

Bence bu mevzu Kılıç Ustalarının onur, şeref kuralları ile alakalı bir mevzudur. Sonuçta tek kollu bir adamı yendi diye övünecek, gururlanacak değil ya. Arkasından bir de laf yaparlar "Koskoca Mihawk, Tek kollu bir adamı yendi" diye.

Not: Burada Shanks'ı küçümsemiyorum, yanlış anlaşılmasın :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık