Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks, Ace ve Olası Son

Shanks boşuna Yonkou değil lan Marineforda Beyazsakal geldi adamlar yine savaşıyorlar öldükten sonra Shanks geldi Akainu bile tırstı böyle güçlü birisinin Karasakala yenileceğini hiç düşünmem.

Cümlemi özellikle BB öyle bişey demedi yerine öyle bi amacı gözükmüyo şeklinde kurdum. Kral olmak isteyen adam 20 sene durduğu tayfadan kaçmazdı. O kadar vakit kaybetmezdi. Sonrasında da yonkou olabilecek gücü varken kral olmak için diğer yonkou'ları devirirdi. BB bi ömür WB tayfasında kalmış ama özellikle yükselmemiş. İstese WB tayfasının en güçlü tümen komutanlarından biri olurdu. Hadi meyve için bekledi diyelim sonrasında schibukai olmasındaki amaç ne? İD'ye girmek içib schibukai oldu diye biliyoruz ama İD'ye ne için gitti? Adam toplamak meyve toplama yeteneğini öğrendikten sonra çok anlamsız geldi. Burgess'a bi logia bi zoan ver catalina devon'dan çok daha güçlü olur. Lafitte'ye doğru güçleri ver pizzaro'ya ihtiyacın kalmaz. İD'ye girmekte ki amacı farklıydı. Sonrasında tüm güçlerine rağmen hala bekliyo olması da farklı bi hadise. Verdiğin sayfa da bile ace'e gel birlikte düyayı fethedelim diyo. Daha önce fetih'den bahseden tek kişi yanlış hatırlamıyosam shiki'ydi. O da BB gibi planlar yapmış kendi amacı peşinde koşuyodu. Ama krallıkla ilgili değildi. Ben BB'nin krallık peşinde olduğuna inanmıyorum. Zaten WB'de olamaycağını söyledi...
Wb olamayacağını söylemesi ile alakasının çözemedim.
Olamayabilir adamın amacı bu. Ben mangada açıklanmış şeylere inanmayı tercih ediyorum senin aksine bilemicem artık.
Ayrıca meyve verme olayı nerde kesinleşti ?
Kendisi için çalıyor bence, ki birden fazla meyveye sahip olabileceğini gördük, başkasına verdiği ile ilgili birşey görmedik.

Korsan Kral bütün denizleri fetheden kişiye dendiği ile ilgili birçok laf söylendi, fethetmeyi neden farklı anladın ?
Rayleigh bile ''Bu denizi fethedebilecek misin ?'' diye Luffy'ye sordu.
Daha öncede dediğim gibi denizlerdeki güçlerin karadaki güçlere oranla çok daha büyük olduğunu düşündüğüm için denizleri fetheden dünyayıda fetheder bana göre ki aksini gösteren bir kara gücü görmüş değiliz.

BB'nin Op yani Krallık peşinde olduğunu gösteren başka bir veri daha ; http://www.mangareader.net/103-2651-15/one-piece/chapter-544.html , Op kesinlikle var diyor, Wb'nin son sözleri olan Op vardıra harika sözler olarak tanımlıyor.
Tabi sen BB'nin dediklerine inanmamayı tercih ediyorsun bunlar senin için bir anlam ifade etmiyor.

Ben Karasakal'ın bir şekilde Shanks'ı alt edeceğini düşünenlerdenim ama Oda'nın Shanks'ı öldürmeyeceğini de düşünüyorum. Bana kalırsa (Biraz uçmuş olabilirim!) serinin sonunda dünya hükümeti devrilip Krallık yeniden kurulunca, son kralın soyu araştırılacak ve soyun temsilcisi Shanks tahta çıkacak. Hatırlarsanız Ohara Batı Mavideydi ve Shanks Beyazsakalla olan konuşmasında getirdiği sakenin memleketinden, Batı Maviden olduğunu söyledi. Ayrıca Roger ve Rayleigh Rio Kitabelerini okuduklarında Shanks'ın kralın soyundan olduğunu öğrenip (Kitabede doğrudan yazmaz belki ama soyun bulunabilmesi için bir ipucu vardır.) dünya hükümeti tarafından öldürülmemesi için yanlarına almış olabilirler. Böylece seri sonunda iyi insanlar yaptıkları fedakarlıkların karşılığını sonunda mutlaka alır mesajıda verilmiş olur.

Ben Karasakal'ın bir şekilde Shanks'ı alt edeceğini düşünenlerdenim ama Oda'nın Shanks'ı öldürmeyeceğini de düşünüyorum. Bana kalırsa (Biraz uçmuş olabilirim!) serinin sonunda dünya hükümeti devrilip Krallık yeniden kurulunca, son kralın soyu araştırılacak ve soyun temsilcisi Shanks tahta çıkacak. Hatırlarsanız Ohara Batı Mavideydi ve Shanks Beyazsakalla olan konuşmasında getirdiği sakenin memleketinden, Batı Maviden olduğunu söyledi. Ayrıca Roger ve Rayleigh Rio Kitabelerini okuduklarında Shanks'ın kralın soyundan olduğunu öğrenip (Kitabede doğrudan yazmaz belki ama soyun bulunabilmesi için bir ipucu vardır.) dünya hükümeti tarafından öldürülmemesi için yanlarına almış olabilirler. Böylece seri sonunda iyi insanlar yaptıkları fedakarlıkların karşılığını sonunda mutlaka alır mesajıda verilmiş olur.
Shanks'ın hangi vasfına binaen iyi insan diyosun? Sırf luffy'i kurtardığı için iyi insan mı oluyo? Bu adamın korsan olduğunu yani bi suçlu olduğunu bi kenara bıraksak bile ben shanks'ın o hayvani gücünü herhangi bi iyi iş yaparken kullandığını görmedim...

Shanks'ın hangi vasfına binaen iyi insan diyosun? Sırf luffy'i kurtardığı için iyi insan mı oluyo? Bu adamın korsan olduğunu yani bi suçlu olduğunu bi kenara bıraksak bile ben shanks'ın o hayvani gücünü herhangi bi iyi iş yaparken kullandığını görmedim...
Doğru diyorsun ancak o zaman seride Luffy hariç iyi yürekli hiç kimse bulamayız. Hatırlarsan Marineford'da Sengoku Shanks'tan ayarı yiyince tek kelime etmedi ve söylediklerini kabul edip aynen uyguladı. Dahası bunların sorumluluğunu üstüne almaktan çekinmedi. Burda Donanma'nın En Üst Düzey Amiralinden bahsediyoruz. Shanks'a güvenmeseydi sırtındaki ADALET yazılı palto ve ettiği adalet yemini için ölene kadar dövüşürdü. Ben tüm olanlardan Shanks'ın iyi biri olduğunu çıkarırım

Doğru diyorsun ancak o zaman seride Luffy hariç iyi yürekli hiç kimse bulamayız. Hatırlarsan Marineford'da Sengoku Shanks'tan ayarı yiyince tek kelime etmedi ve söylediklerini kabul edip aynen uyguladı. Dahası bunların sorumluluğunu üstüne almaktan çekinmedi. Burda Donanma'nın En Üst Düzey Amiralinden bahsediyoruz. Shanks'a güvenmeseydi sırtındaki ADALET yazılı palto ve ettiği adalet yemini için ölene kadar dövüşürdü. Ben tüm olanlardan Shanks'ın iyi biri olduğunu çıkarırım
Hikaye iyiliği değil özgürlük ve arkadaşlığı anlatıyo. Dolayısıyla seri de iyi kimsenin olmayışı çok garip bi durum değil. Sengoku orda savaşı bıraktı çünkü amacına ulaşmıştı. Ayrıca başka bi yonkou tayfasıyla girilecek savaşı marineler kazansa bile kayıp devasa olacaktı. Sengoku yeni bi kazanım olmayacağı halde binlerce askerini kaybetmeyi göze alamadı. Shanks tayfasını da WB'ler gibi yenseler ama iki amiral kaybetselerdi bu savaş zarar hanesine yazılırdı. Sengoku güvendiği için değil gücünün ne denli büyük olduğunu bildiği için savaşı bıraktı. Yoksa WB gibi onuru için hayatını veren bi adamın sözüne güvenmeyip, onurun hayatından daha değerli değil diyen shanks'ın sözüne inanmak salakça olurdu. Ben luffy,sanji,chopper,usopp dışında kimse için iyi diyemem korsanlar arasında...

Hikaye iyiliği değil özgürlük ve arkadaşlığı anlatıyo. Dolayısıyla seri de iyi kimsenin olmayışı çok garip bi durum değil. Sengoku orda savaşı bıraktı çünkü amacına ulaşmıştı. Ayrıca başka bi yonkou tayfasıyla girilecek savaşı marineler kazansa bile kayıp devasa olacaktı. Sengoku yeni bi kazanım olmayacağı halde binlerce askerini kaybetmeyi göze alamadı. Shanks tayfasını da WB'ler gibi yenseler ama iki amiral kaybetselerdi bu savaş zarar hanesine yazılırdı. Sengoku güvendiği için değil gücünün ne denli büyük olduğunu bildiği için savaşı bıraktı. Yoksa WB gibi onuru için hayatını veren bi adamın sözüne güvenmeyip, onurun hayatından daha değerli değil diyen shanks'ın sözüne inanmak salakça olurdu. Ben luffy,sanji,chopper,usopp dışında kimse için iyi diyemem korsanlar arasında...
İyi hoş söylüyorsunda, burada bahsettiğimiz kişi Shanks. Higuma ile arasında geçen olaydan sonra (Söz tam böyle olmayabilir.) "Sizler bana gülerbilirsiniz, üstüme içki dökebilirsiniz hatta kusabilirsiniz ve ben buna gülerim. Ancak arkadaşlarıma zarar verenleri asla affetmem." diyor. Bu durumda dövüşlerinde neredeyse her seferinde arkadaşları için birilerini dağıtan Luffy'de kötü biri olacaktır senin mantığına göre. Son olarak merak ettim Marineford'a Kaidou gelseydi ve aynı şeyleri söyleseydi Sengoku gene "Bunu sadece sen olduğun için yapıyorum." mu diyecekti?

Luffy aynı zamanda Shanks'a üzerine içki dökülmesine izin verdiği için adam değilsindir de diyodu.Kaidou gelseydi akainun yumruğunda ölürdü zaten.
Öncelikle demin arkadaşın mesaja bilmişlik taslayarak "yeni gelen biri olsa yerin dibine sokmuştum"demenin ardından sana soruyorum.Sayın bilmiş arkadaşım Kaidou'yu nerde gördün adam hakkında ne biliyorsunki Akainu'nun yumruğunda ölürdü diyorsun.

Luffy aynı zamanda Shanks'a üzerine içki dökülmesine izin verdiği için adam değilsindir de diyodu.Kaidou gelseydi akainun yumruğunda ölürdü zaten.
Kardeşim Kaido'yu ne kadar ezdin böyle? Görende bir Yonkou'dan değilde basit bir korsandan bahsediyorsun zannedecek. Bu adam Beyazsakal ve Shanks ile aynı kefeye konuyorsa 2 yıl önceki Akainu'ya nasıl yenilir?

Ölürdüden kastım Shanks'ın üstünlüğünü vurgulamaktı.Kaiodu ' nun o kadar büyük işler yapıcağını sanmıyorum.Ölmezdi tabi deyim olarak kullandım bu kadar büyütmene gerek yok bence.Bilmiş falan yazıp laf çarpıtarak mesajlarda açık arayıp öne çıkmaya çalışmakla olmuyo bu işler.
Bende senin gibi bir deyimden/atasözünden yola çıkarak mesaj attım sana aslında."Dinime küfreden müslüman olsa."
Ayrıca insanların yorumlarına cevap yazarken bunu yazan yeni biri olsa yerin dibine sokmuştum falan demek daha da bir öne çıkma çabası oluyor ki çok düzgün ve mantıklı yorumlar yapsan bile bunu demeye hakkın yok ki öyle bir durumunda yok zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık