Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Shaman King 2021

@Kuroro

Manga'dan bir şey soracağım.

Daha o kısımlara gelmedim de, wiki'de gördüm. Yoh ve Ren'in en az Furyoku'ya sahip olması ilginç geldi. Gerçi furyoku tek başına bir güç göstergesi değildi demi?

Umarım Ryu ve Faust çok geri planda kalmıyorlardır.
Serinin ilk yarısında mangaka özellikle furyoku seviyesinin bir şamanın gücünü gösteren etmenlerden sadece biri olduğuna vurgu yapıyor. Fakat ikinci yarıda Hao, X-Laws gibi elemanlar devreye girince furyoku=güç gibi gelmeye başlıyor insana. Ama ben mangakanın serinin başında verdiği o mesajı unuttuğunu düşünmüyorum. Chocolove ve Horohoro'nun final furyokuları cidden üstündü Ren ve Yoh'dan. Ama bana kalırsa dövüşseler her birinin birbirlerine karşı şansı eşit. Arada çok çok büyük bir fark yoksa eğer, furyoku tek başına bir güç göstergesi değil bence.

Faust ve Ryu diğerlerine göre biraz daha destek karakteri gibi kalsalar bile mangaka yeri geldiğinde onların da parladığı güzel anlar hazırlamıştı. Zaten serideki bütün arclarda yer alıyorlar neredeyse.

Ben de beğendim bölümü. Amidamaru'nun kısmı bi tık hızlı olmuş sanki ama hem Yoh'un hem de Amidamaru'nun ilk bölümün odak noktaları olmasını istemiş olabilirler.

Son sahnede çıkan çocuk adeta bir Sasuke, bir Ace :cool: Benim Yoh ve Hao dışında en çok sevdiğim karakter diyebilirim onun için. :D

En sevdiğim karakter olacak o zaman şimdiden ?

Konsept hoşuma gitti baya. Ruhları vücuduna sokup birleşme olayı.

Yoh da hoş duruyor. Yapiyim dedim :utan:

Manganın Türkçesi var mı? Yoksa sadece İngilizce mi? İngilizce de iyidir de Türkçe okumanın tadı ayrı .s

En sevdiğim karakter olacak o zaman şimdiden ?

Konsept hoşuma gitti baya. Ruhları vücuduna sokup birleşme olayı.

Yoh da hoş duruyor. Yapiyim dedim :utan:
Ben de Ren'in güzel sahneleri çıkınca koyacağım. Saçı başı mor zaten iyi gider. :oleyo:

Kapanış şarkısında Hiroyuki Takei'nin insanlığa armağanı Tao Jun varmış şimdi gördüm. Aaah aah, ilkokulda milletin aklı pokemon Misty'ye aklı giderken ben sana düşerdim...

@Kuroro

Manga'dan bir şey soracağım.

Daha o kısımlara gelmedim de, wiki'de gördüm. Yoh ve Ren'in en az Furyoku'ya sahip olması ilginç geldi. Gerçi furyoku tek başına bir güç göstergesi değildi demi?

Umarım Ryu ve Faust çok geri planda kalmıyorlardır.
Kuroro benden daha detaylı biliyordur fakat benim bildiğim kadarıyla yazayım. Bildiğim kadarıyla iki güç etmeni var. Biri Furyoku diğeri Reiryoku. Furyoku şamanın gücü, Reiryoku ise ruhun gücü. Mesela Hao ile savaşan biri vardı. Golem ruhunu kontrol ediyordu ve Hao'nun Ateş Ruhu'ndan daha fazla Reiryokusu vardı fakat Hao'nun Furyokusu muazzam miktarda olduğu için Ateş Ruhu over soulunu tükenmiyordu. Bu yüzden Ateş Ruhu zarar görse de hemen yenileniyordu. Fakat Golem için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Efendisinin furyokusu düşük olduğundan over soulu bozulunca tekrar toparlanamaz.

Kısaca:
Senle ben savaşıyoruz. Senin 200 furyokun var. Ruhunun reiryokusu da 50. Benim 150 furyokum var ruhumun reiryokusu ise 140. Bu durumda ben senin over souldan çıkmanı sağlayabilsem bile sen kısa zamanda over soulu tekrar yaparsın, fakat ben over souldan çıkarsam furyokum tükendiği için tekrar over soula geçemem.

Benim bildiğim böyle. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık