Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytan Meyveleri ve Haki

Şimdi hem haklısın hem haklı değilsin kendimce sebebi şudur oda marineford da haki olayını tam oturtturamadığı için bazı sahnelerde kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz.
Ayrıca şuda var crocodile haki bastı diyorsun bence basmadı ya aslında bunun hakkında yeterli yorum yapamamamız haki konusu üzerinde durmamalarıydı yani siyahlastigini vb şeyleri anlayamıyorduk. Ancak ben bastığını düşünmüyorum. Sebebine gelecek olursak crocodile luffyle dönüşürken haki basmadı .hapiste haki öğrenmiş olamaz eğer öğrenseydi
Beyaz sakala daha değişik bir saldırıda bulunurdu. Ayrıca şu var unutulmamalı eğer Marco o savaşta garp tarafından yumruk yemeseydi onu ne kizaru ne kuzan durdurabilirdi bunu bariz bir şekilde gördük.akaniunu yenebilirdi çünkü akainu sadece meyve gücü üzerine bir karekter değil.hem meyvesi güçlü hem hakisi tahminimce. Ve şunu demiyorum zaten zoan > logia
Böyle bi kesinlik tabiki doğru değil bir çok faktör var.ancak üst sınıra yaklaştıkça bu olay değişiyor
Crocodile de haki olmaması saçma olur bence çünkü bu adam Schibukai olmuş 40 küsür yaşına gemiş ve Roger'in idamına katılmış bir adam yani en az 20 yıldır denizlerde korsan olarak dolaşıyor . Şu anda Tashigi bile haki kullanıyor. Kaldı ki Croc Dof a atar gider yapıyor ve bunu yaptığı sıra Dof, Jozu'nun üstünde piknik yapıyor yani Croc gücüne güvenmese bunu yapamaz . Bu arada şimdi aklıma geldi Dof marineford da Croc un kafasını koparıyordu belki haki basmadı belki de hakisi yetmedi ama sonuç olarak bu saldırı Dof gibi birinin bile logia birini hemen öyle alamayacağını gösterdi.

luffy in Kong Kong gun ın attığı yumruk belli ciddi seviyede büyük bir güç ile vuruyor. Yani sonuçta paramecia buna rağmen kuzan gibi bir kişi insan koluyla vurmak zorunda. Ve hakinin meyveye dokunduğu bilindiği için ona bu yönden rakip olması zor onu demeye çalışıyorum anlatabildim mi bilmiyorum.
Bu kısmı anlayabildiğimi sanmıyorum.

Şu Haki mevzusu hakkında detaylı bir inceleme için seriyi baştan ele almak lazım. Bütün parçaları yavaş yavaş birleştirmek lazım, baya çetrefelli nitekim. Bu arkın sonuna doğru açıklanır gerçi ama OP'un sonuna kadar detaylandırmaya devam edilir gibi.

Crocodile de haki olmaması saçma olur bence çünkü bu adam Schibukai olmuş 40 küsür yaşına gemiş ve Roger'in idamına katılmış bir adam yani en az 20 yıldır denizlerde korsan olarak dolaşıyor . Şu anda Tashigi bile haki kullanıyor. Kaldı ki Croc Dof a atar gider yapıyor ve bunu yaptığı sıra Dof, Jozu'nun üstünde piknik yapıyor yani Croc gücüne güvenmese bunu yapamaz . Bu arada şimdi aklıma geldi Dof marineford da Croc un kafasını koparıyordu belki haki basmadı belki de hakisi yetmedi ama sonuç olarak bu saldırı Dof gibi birinin bile logia birini hemen öyle alamayacağını gösterdi.

Bu kısmı anlayabildiğimi sanmıyorum.
Şöyle bir durum var şimdi orda doflamingo haki kullandığını sanmıyorum.ve 20 yıldır denizlerde olması haki kullanması anlamına gelmez . Haki herkes tarafından kullanılır ancak bilinçli kullanıldığı zaman işe yarar. Ve doflamingo vs luffy de doflamingo un sicimlerine haki bastığında epey ciddiydi ve gerçekten olayı bunu düşünerej yapmıştı yani bir çırpıda crocun kafasını kopardığı da haki basması imkansız. Sicimlere basmak vücuduna basmaktan daha zor ve zaman istiyor.jozuya gelirsek oda aynı durum belki haki kullanmayı bile bilmiyordur meyvesi sebebiyle. Sonuçta elmas kaplanınca kuzan a vurabildi. Eğer orda haki kullansaydı meyve gücünü etkinlestirmezdi.ve haki kullanmayı bilseydi dofun kuklası olmazdı.zaten en basiti Croc haki bilse luffynin şansı sıfırdır. Oradaki olayda doflamingo crocu denedi tıpkı mihawk ın beyazsakalın gücünü merak ettiği için ona slash atması gibi

ozuya gelirsek oda aynı durum belki haki kullanmayı bile bilmiyordur meyvesi sebebiyle. Sonuçta elmas kaplanınca kuzan a vurabildi. Eğer orda haki kullansaydı meyve gücünü etkinlestirmezdi.
Jozu, Croc'a da vurabildi. Elmasa dönüşmesi gücünü arttırıyordur neticede en sert elemen :D Elmas haki ile birleşimce muazzam bir güç oluyor bence ama kazma Jozu kullanamıyor.

en basiti Croc haki bilse luffynin şansı sıfırdır.
Şu anda Coby ve Helmeppo Haki kullanabiliyorlar yani denizcilerin yüzbaşı rütbesindeki adamlar bile haki kullanabiliyorken en azından Lucci haki kullanabiliyor diyebilmemiz lazım ve Luffy Lucci'yi öyle bir dövdü ki hükümet kabul etmedi cp9'u Blueno topluyordu meyve gücüyle bunları .

Croc'un Luffy'e karşı haki kullanmasına gerek yoktu ki adam bi kere deldi ve çölün ortasında bıraktı bi kere kuruttu çölün ortasında bıraktı. Mihawk'ta Luffy'e karşı haki kullanmayı gereksiz gördüğü için kullanmamıştı. Ayrıca Luffy Croc'a karşı haki kullanmış gibiydi zaten. Kendini ıslatarak hakili vuruyormuş gibi vuruyordu adama. Luffy de hakisiz değildi Croc'a karşı.

20 yıldır denizlerde olması haki kullanması anlamına gelmez
Genç denizciler bile 2 yılda haki kullanmayı öğrenebilmeleri, dünya hükümetinin haki bile kullanmayı bilmeyen bir adamı neden Schibukai yapar sorusunu aklıma getiriyor.(Buggy ayrı o çok özel:D)

@Enma Kusura bakma Şeytan meyveleri konunu Croc'da haki varmı konusuna çevirdim resmen :üzgünüm:
Yok problem değil zaten eğer tartışmayacaksak ne anlamı var ama demeye çalıştığım şu dayanabileceğimiz bişey yok onu demeye çalışıyorum aynı zamandan. Yani kesinlik yokki :) bilemiyoruz sorun orda.

Yok problem değil zaten eğer tartışmayacaksak ne anlamı var ama demeye çalıştığım şu dayanabileceğimiz bişey yok onu demeye çalışıyorum aynı zamandan. Yani kesinlik yokki :) bilemiyoruz sorun orda.
:sapkali:en son Luffy'nin ödülüne bakıyordu.Yeni dünyada kendisini görürsek haki varmı yokmu anlarız artık.

Öncelikle ellerine sağlık

Logia normalde en güçlü meyve ama haki sonrası hakiyi meyveye yayamadığı için yani haki kombinli meyve saldırısı yapamadağı için işler tersine döndü. Örneklersek kizaru hakiyi ışık temelli saldırılara ekleyemez, yada akainu hakili lav yumruğu fırlatamaz.(Halbuki Dressrosada bile lufyy dof ile dövüşte haki ve meyve kombinli saldırılar yapıyordu.
Buda logiayı hakiye karşı oldukça dezavantajlı bir duruma sokar.
İkinci bir sorun etrafa yayılan logia haki kullanmak için normal bedene dönüşmesi gerek oldukça sıkıcı bir durum logia için
Senide dediģin gibi garp hatta roger ve shanks bu sayede zirvede yer tuttular.
Merak ettiğim husus logia uyanış açarsa haki kombinli saldırılar yapabir mi

Ayrica dracule@ arkadaşin dediğine katılıyorum marco ve vista sakayı kesti ( haki kullanıcıları dedi )
wb bisentoyla kizaruyu kesti ölmeyi bırak ciddiye bile almadılar buda savunma konusunda logia çok üstün olduğunu gösterir. Belki kral haki bi işe yarar Oda Wbye zırnık haki vermediği için onu baz almıyoruz.

Öncelikle ellerine sağlık

Logia normalde en güçlü meyve ama haki sonrası hakiyi meyveye yayamadığı için yani haki kombinli meyve saldırısı yapamadağı için işler tersine döndü. Örneklersek kizaru hakiyi ışık temelli saldırılara ekleyemez, yada akainu hakili lav yumruğu fırlatamaz.(Halbuki Dressrosada bile lufyy dof ile dövüşte haki ve meyve kombinli saldırılar yapıyordu.
Buda logiayı hakiye karşı oldukça dezavantajlı bir duruma sokar.
İkinci bir sorun etrafa yayılan logia haki kullanmak için normal bedene dönüşmesi gerek oldukça sıkıcı bir durum logia için
Senide dediģin gibi garp hatta roger ve shanks bu sayede zirvede yer tuttular.
Merak ettiğim husus logia uyanış açarsa haki kombinli saldırılar yapabir mi

Ayrica dracule@ arkadaşin dediğine katılıyorum marco ve vista sakayı kesti ( haki kullanıcıları dedi )
wb bisentoyla kizaruyu kesti ölmeyi bırak ciddiye bile almadılar buda savunma konusunda logia çok üstün olduğunu gösterir. Belki kral haki bi işe yarar Oda Wbye zırnık haki vermediği için onu baz almıyoruz.
Evet bende öyle diyorum haklısın ama Wb bisentosunu kizaruya soktuğunda kuzan baya ciddilesti. Aslında ben şöyle olduğunu düşünüyorum. Wb tam saplayacakken karın bölgesini kendi rızasıyla dağıttı. Tam uç uça bir zamanlamayla dağıttı. Görüş hakisi kullandı tahminimce. zaten yuzundeki ciddiyetten belli olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık