Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, İmparator Tayfası Eder mi?

Ne kadar güçlü olurlar?

• Kullanılan toplam oy
    286
Mihawk kafadan yonkou.
Weevil sağ kol ya da amiral.
Yami Teach Yk2
Dof, Kuma, Jinbe, Croco Yk3 (aşağı yukarı)

Bir tayfada sağ ve sol kolun hariç 3-4 tane Yk3 düzeyi adamın varsa o tayfa 1 numaradır. Hangi yonkounun tayfasında 3-4 tane Yk3 var ?
O altdaki 4lü gerçekten Cracker,Jack seviyesi adamların ayarı mı yani ? Hani Dof'u bi nebze kabul ederim ama Jinbei,Croco,Kuma ne yapmış da 3.adam olabiliyor ?

O altdaki 4lü gerçekten Cracker,Jack seviyesi adamların ayarı mı yani ? Hani Dof'u bi nebze kabul ederim ama Jinbei,Croco,Kuma ne yapmış da 3.adam olabiliyor ?
Hepsinin iki yıl sonraki hallerini baz aldım. Bir de şuna dikkat ettim.
  • Yk4'e mi layık, Yk3'e mi ?
Bu anlamda, Jinbe Yk3'e daha yakın olmalı. Bence çok güçlü olduğu için ilk etapta Wano'ya gelmedi. Özellikle Sanji'yi gölgede bırakabilirdi gelseydi.

• 2 yıl önce Akainu'yu durdurdu.
  • 2 yıl önceki Moria'ya tek attı.
  • Akainu tarafından böğrü delinmesine rağmen bilincini kaybetmedi.
  • İnanılmaz bir dayanıklılığı var.
  • Jinbe, Bm'ye çalışırken kendisi için "tayfasında Jinbe gibi adamlar mı var" denilerek gücüne vurgu yapıldı.
  • Bm'nin saldırısını durdurdu vs.
Seride hiçbir Yk4 bu kadar fazla iş yapamadı ve bu kadar fazla güç sergileyemedi. O yüzden Jinbei'ye Yk4 desen bu Yk4'lere iltifat, Jinbei'yi hakaret olur.

Aynı şekilde Mingo.. Seride 3 tip hakisi olup meyve uyandıran bir Yk4 görmedik ve görmeyeceğiz.

Croco.. Bu adam serideki en iyi 10 logiadan birine sahip ve meyvesini profesyonel seviyede kullanan az sayıda karakterden biri. Luffy olayı nedeniyle yanlış değerlendirmelerin odağı olmasını kenarda bırakıp değerlendirirsek;
  • Croco da Jinbe gibi iki yıl önce amiral durdurdu.
  • Muhtemelen meyveyi "uyanış" seviyesinde kullanıyor.
  • Sahalara iki tip hakiyle dönecek.
Yine hiçbir Yk4'ün yapamayacağı işler yaptı ve Croco'ya da Yk4 desen bu Yk4'lere iltifat, Croco'ya hakaret olur. Yk4 dediğimiz adamların çoğunun esamesi bile zar zor geçiyor. Snack misal. Adamın yüzünü zor gördük. Caribou'nun +200m ödülünün olduğu evrende Snack'in 600m ödülü var. Yk4'ü gözünde çok büyütme derim. Croco Yk3'e daha yakın bir karakter. Kalite ve potansiyel olarak diyorum. Ülen Luffy, Cracker'i Nami'nin yardımıyla alıyor. İki sene önce Luffy'nin yendiği bu adam nasıl bu seyede olur diye düşünme. Luffy işin içine girince her karakter paçavra ve b*k olur. Serinin dinamikleri ve güç dengeleri içinde oturtmaya çalış karakteri. He bir de şöyle düşünmek lazım. Croco'yu tekrar gördüğümüzde Luffy amiral seviyesine gelmiş olacak. O yüzden Croco'nun Yk3 kalibresinde olması sırıtmaz.

Son olarak Kuma.. Bu adam da bilmediğimiz şeyler yüzünden harcandı. Normal şartlarda devrim ordusunun en güçlü 3 komutanı dan biri olduğuna eminim. Meyvesi harika. Kizaru'ya Ray arasına girecek kadar kendine ve gücüne güveniyor. Bu sete adamlara Yk4 demek hakaret olur.

Wevil ve Mihawk süpriz at.
Wevil bence yonkou seviyesine yakın çıkacak ileri de genç Wb seviyesine gelecek.

Mihawk ise en kötü Katakuri seviyesi eder yonkouya kadar yolu var.

Teach meyvesiz hali bile Vista'dan güçlüdür. Bir de meyve yiyince sağ kol seviyesine geliyor.

Doflamingo sol kol seviyesinde bir adam benim gözümde.

Kuma-Law-Jinbei ise diğer adamları alabilecek güçte.
Ek olarak Moria bunlara gölge verip daha da güçlendirebilir Wevil'i zor durdururlar.

Güncel ödüllerine bakalım ;

Law : 500 milyon
Jinbe : 438 milyon
Moria : 320 milyon

Law+Jinbe+Moria'nın güncel ödülleri bir Kaido'nun 2.adamı Queen etmiyor yahu.

Crocodile'ın güncel ödülü en baba 400 küsür milyondur, fazlası olacağını zannetmiyorum.

Hancock'un alacağı maximum ödül 500 milyon

Buggy 15 milyonluk çöp.

İçlerinde Mihawk, Doflamingo ve gerçekten komutan gücünde diyebileceğimiz kişiler. Mihawk amiral-yonkou gücünde desek bile, Doflamingo ve Kuma'dan yonkou komutanı olabilir sadece.

Doffy = 1.yonkou komutanı dersek
Kuma = 4.yonkou komutanı falandır bence.

Sabo'nun dressrosa öncesi ödülü 600 milyon iken, Kuma'dan bir 800 milyon falan beklemiyoruz elbet. En baba alacağı ödül 600-700 milyon birşey. Patiyle şok dalgası yayıyor, lazer fırlatıyor falan diye çok efektif görünmesinden abartılıyor bence Kuma. 2 yıl önce bu adamın en baba saldırısı olan '' Ursus Shock '' u yiyipte ayağa kalkan Sanji ve Zoro var. Brook bile bilincini kaybetmemiş köşeden olayları izliyor yahu.
120 milyon ödüllü Zoro bu adama shishi sonson çekip kan aldı. Haberi yoktu falan denmesin, gözlem haki diye birşey var, öngöremiyorsa o Kuma'nın sorunu. Bu adamı Katakuri ile hiç kıyaslayamayız yani hatta Cracker ile bile kıyaslayamayız. Çelikten bedenine 2 yıl sonraki Zoro ve Sanji tek atıyor, Luffy'de 1 tane koydu o kadar. Bedenininde bir olayı yok yani, Zoro'ya o kadar anlattığı bedenin bir olayı kalmadı şuan.

Weevil tamamen belirsiz, birşey diyemeyeceğim. Olacağı en fazla yonkou 1.komutanı işte bu arkadaşında.

Yami Teach bana göre yonkou komutanı falan değil. 550 milyonluk Ace'in 1-2 tık üstü fazlası değil. Bu da en fazla 600 milyonluk bir adam.

Şimdi gelelim en güçsüz gördüğüm yonkou'nun tayfasına bakalım ;
Linlin : 2 milyar üstü ödül
Katakuri - 1 milyar 57 milyon
Smoothie : 932 milyon ( Vasıfsızda olsa , seri sonunda Nami'den güçsüz olduğu kesin olacaksada durum bu )
Cracker : 860 milyon
Perospero : 700 milyon
Snack : 600 milyon
Oven : ???
Daifuku : ???
Amande : ???
Tamago : 429 milyon
Pekoms : 330 milyon
Bobbin : 105 milyon

Yonkou'nun en ezik adamı Crocodile'ın donmuş ödülünü geçiyor görüldüğü üzere. Yonkou'nun bilmem kaçıncı adamının ödülü 429 milyon, schilerin 3'ünden fazla ödülü var, o çok övülen Jinbe ilede arasında sadece 9 milyon ödül var.

İşin özü schiler yonkou tayfası etse dahi bu sayı grubuyla ve güçleriyle etse etse en güçsüz yonkou tayfası ederler, bu da güncel yonkou grubunun hiçbiri etmiyor maalesef.

Son düzenleme:
Hala mihawk yonkou gucunde degil diyenler var gercekten hayret ediyorum. Bak su sorulari takip edenler zaten cevabi bulacaktir.
Mihawkin gucuyle ilgili birsey soylendi mi? Hayir.
Mihawk dogrudan seride rol aldi mi? Hayir sadece yan gorevlerdeydi.
Peki su saatten sonra karsimiza cikan bir karakterin yonkou ya da yonkouya yakin gucte OLMAMA gibi bir sansi var mi? Tabiki hayir cunku one piece guclenerek ilerleyen (Guc bakimindan vitesi arttirarak giden) bir seri ve Mihawk illaki olaylara direk giris yapacak iste o giris yaptigi esnada yonkou gucunde olacagindan adim kadar eminim

Konuya gelirsek 1.5 yonkou(Teach+mihawk) 0.75 yonkou (Geri kalanlar) gucunde bir tayfa bence

Bence adaletli bir puanlama 0.8 Mihawk desek 0.7 teach gayet uygun hatta 1.7 bile olabilir Wevill var o biraz guc dengelerini bozup soru isaretine neden oluyor tayfa kismi daha da artabilir ama ana kismin puani tertemiz

Güncel ödüllerine bakalım ;

Law : 500 milyon
Jinbe : 438 milyon
Moria : 320 milyon

Law+Jinbe+Moria'nın güncel ödülleri bir Kaido'nun 2.adamı Queen'i birazcık aşıyor yahu.

Crocodile'ın güncel ödülü en baba 400 küsür milyondur, fazlası olacağını zannetmiyorum.

Hancock'un alacağı maximum ödül 500 milyon

Buggy 15 milyonluk çöp.

İçlerinde Mihawk, Doflamingo ve gerçekten komutan gücünde diyebileceğimiz kişiler. Mihawk amiral-yonkou gücünde desek bile, Doflamingo ve Kuma'dan yonkou komutanı olabilir sadece.

Doffy = 1.yonkou komutanı dersek
Kuma = 4.yonkou komutanı falandır bence.

Sabo'nun dressrosa öncesi ödülü 600 milyon iken, Kuma'dan bir 800 milyon falan beklemiyoruz elbet. En baba alacağı ödül 600-700 milyon birşey. Patiyle şok dalgası yayıyor, lazer fırlatıyor falan diye çok efektif görünmesinden abartılıyor bence Kuma. 2 yıl önce bu adamın en baba saldırısı olan '' Ursus Shock '' u yiyipte ayağa kalkan Sanji ve Zoro var. Brook bile bilincini kaybetmemiş köşeden olayları izliyor yahu.
120 milyon ödüllü Zoro bu adama shishi sonson çekip kan aldı. Haberi yoktu falan denmesin, gözlem haki diye birşey var, öngöremiyorsa o Kuma'nın sorunu. Bu adamı Katakuri ile hiç kıyaslayamayız yani hatta Cracker ile bile kıyaslayamayız. Çelikten bedenine 2 yıl sonraki Zoro ve Sanji tek atıyor, Luffy'de 1 tane koydu o kadar. Bedenininde bir olayı yok yani, Zoro'ya o kadar anlattığı bedenin bir olayı kalmadı şuan.

Weevil tamamen belirsiz, birşey diyemeyeceğim. Olacağı en fazla yonkou 1.komutanı işte bu arkadaşında.

Yami Teach bana göre yonkou komutanı falan değil. 550 milyonluk Ace'in 1-2 tık üstü fazlası değil. Bu da aynı Kuma gibi 600-700 milyonluk bir adam.

Şimdi gelelim en güçsüz gördüğüm yonkou'nun tayfasına bakalım ;
Linlin : 2 milyar üstü ödül
Katakuri - 1 milyar 57 milyon
Smoothie : 932 milyon ( Vasıfsızda olsa , seri sonunda Nami'den güçsüz olduğu kesin olacaksada durum bu )
Cracker : 860 milyon
Perospero : 700 milyon
Snack : 600 milyon
Oven : ???
Daifuku : ???
Amande : ???
Tamago : 429 milyon
Pekoms : 330 milyon
Bobbin : 105 milyon

Yonkou'nun en ezik adamı Crocodile'ın donmuş ödülünü geçiyor görüldüğü üzere. Yonkou'nun bilmem kaçıncı adamının ödülü 429 milyon, schilerin 3'ünden fazla ödülü var, o çok övülen Jinbe ilede arasında sadece 9 milyon ödül var.

İşin özü schiler yonkou tayfası etse dahi bu sayı grubuyla ve güçleriyle etse etse en güçsüz yonkou tayfası ederler, bu da güncel yonkou grubunun hiçbiri etmiyor maalesef.
O kadar yazmışsın ama boş. Bir karakterin donmuş ödülüyle başka bir karakterin aktif ödülünü kıyaslamak.. Bomboş :(

Hepsinin iki yıl sonraki hallerini baz aldım. Bir de şuna dikkat ettim.
  • Yk4'e mi layık, Yk3'e mi ?
Bu anlamda, Jinbe Yk3'e daha yakın olmalı. Bence çok güçlü olduğu için ilk etapta Wano'ya gelmedi. Özellikle Sanji'yi gölgede bırakabilirdi gelseydi.

• 2 yıl önce Akainu'yu durdurdu.
  • 2 yıl önceki Moria'ya tek attı.
  • Akainu tarafından böğrü delinmesine rağmen bilincini kaybetmedi.
  • İnanılmaz bir dayanıklılığı var.
  • Jinbe, Bm'ye çalışırken kendisi için "tayfasında Jinbe gibi adamlar mı var" denilerek gücüne vurgu yapıldı.
  • Bm'nin saldırısını durdurdu vs.
Seride hiçbir Yk4 bu kadar fazla iş yapamadı ve bu kadar fazla güç sergileyemedi. O yüzden Jinbei'ye Yk4 desen bu Yk4'lere iltifat, Jinbei'yi hakaret olur.

Aynı şekilde Mingo.. Seride 3 tip hakisi olup meyve uyandıran bir Yk4 görmedik ve görmeyeceğiz.

Croco.. Bu adam serideki en iyi 10 logiadan birine sahip ve meyvesini profesyonel seviyede kullanan az sayıda karakterden biri. Luffy olayı nedeniyle yanlış değerlendirmelerin odağı olmasını kenarda bırakıp değerlendirirsek;
  • Croco da Jinbe gibi iki yıl önce amiral durdurdu.
  • Muhtemelen meyveyi "uyanış" seviyesinde kullanıyor.
  • Sahalara iki tip hakiyle dönecek.
Yine hiçbir Yk4'ün yapamayacağı işler yaptı ve Croco'ya da Yk4 desen bu Yk4'lere iltifat, Croco'ya hakaret olur. Yk4 dediğimiz adamların çoğunun esamesi bile zar zor geçiyor. Snack misal. Adamın yüzünü zor gördük. Caribou'nun +200m ödülünün olduğu evrende Snack'in 600m ödülü var. Yk4'ü gözünde çok büyütme derim. Croco Yk3'e daha yakın bir karakter. Kalite ve potansiyel olarak diyorum. Ülen Luffy, Cracker'i Nami'nin yardımıyla alıyor. İki sene önce Luffy'nin yendiği bu adam nasıl bu seyede olur diye düşünme. Luffy işin içine girince her karakter paçavra ve b*k olur. Serinin dinamikleri ve güç dengeleri içinde oturtmaya çalış karakteri. He bir de şöyle düşünmek lazım. Croco'yu tekrar gördüğümüzde Luffy amiral seviyesine gelmiş olacak. O yüzden Croco'nun Yk3 kalibresinde olması sırıtmaz.

Son olarak Kuma.. Bu adam da bilmediğimiz şeyler yüzünden harcandı. Normal şartlarda devrim ordusunun en güçlü 3 komutanı dan biri olduğuna eminim. Meyvesi harika. Kizaru'ya Ray arasına girecek kadar kendine ve gücüne güveniyor. Bu sete adamlara Yk4 demek hakaret olur.
Bu adamlar güçlü zaten onlara bir şey demiyorum.Croco'nun döneceği seviye MF Croco'nun en fazla 1 tık üstüdür diye düşünüyorum.Hadi en iyi ihtimal Dof ayarı dönsün.Dof'un bile net 3.adam seviyesinde olup olmadığı tartışmalı benim için.Ki MF'deki o Croco'da zaten Jozu'dan tek omuz yiyip metrelerce uçup kanlar içinde kalıyor,Dof durdurmasa sonrasında ne olacağını iyi biliyoruz .Dof konusunda 3 tip hakiye sahip ama haki seviyeleri oldukça sıradan,hızı ve gücüde yonko komutanlarına göre aşağıda,g4 hezimeti de cabası,

Kuma ve Jinbei'yi Dof'tan güçsüz görüyorum ben ayrıca.Saydığım isimlerin Snack'dan güçlü olduğunu biliyorum ama yc4 ile yc3 arasında ciddi fark olduğunu da düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık