Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Satranç

Vezir bitiricidir ya. Vezire vezir de maçtan çıkıyorum. Vezir olmadan yapabileceklerimi sıralamam lazim.
vezir abartılmış bir balondur.

Senin lakap vezir olsun o zaman sayın Dwei. :D 2k elon var, bilmiyormuş gibi takılmacalar falan. :D
2k elo mu ahaha reyiz bizim olayımız 1000lerle. Lakabım vezirçelen olsun xD bu arada cidden kafa ütülüyor vezir, ya 20-30 hamle olmadan hiç girmeyeceksin ya da sal veziri gitsin mis

vezir abartılmış bir balondur.

2k elo mu ahaha reyiz bizim olayımız 1000lerle. Lakabım vezirçelen olsun xD bu arada cidden kafa ütülüyor vezir, ya 20-30 hamle olmadan hiç girmeyeceksin ya da sal veziri gitsin mis
Veziri açık çaprazda fil güçlendirmek veya senin bahsettiğin oyun ortasında kalite fedasız kovulamayan at durumlarında ciddi tehtitlerde kullanmaya çalışıyorum. Meseleye dönersek de her şeyin çifti mübah bence. Çift atı; bir at bir file değişmem. Çift fili ise bir kale bir ata değişmem.

Çift fil> Çift at > Bir fil bir at > Duruma göre. :sapkali:

Veziri favorisi ilan edenleri yenme ihtimalin daha yüksek(çünkü zaafları var) sen iyi oynuyorsun buradan anlaşılıyor djısmxhx
İyi derken ortalamanın altında gezinmeyi kast ediyorsak evet iyiyim o zaman :D Vezirimin peşinden koşan varsa azıcık süründürebiliyorum ama bak, o iyi oluyor :T

Veziri açık çaprazda fil güçlendirmek veya senin bahsettiğin oyun ortasında kalite fedasız kovulamayan at durumlarında ciddi tehtitlerde kullanmaya çalışıyorum. Meseleye dönersek de her şeyin çifti mübah bence. Çift atı; bir at bir file değişmem. Çift fili ise bir kale bir ata değişmem.

Çift fil> Çift at > Bir fil bir at > Duruma göre. :sapkali:
oyun ortasında kalite fedasız kovulamayan at durumları falan, adama bak la bunlar nasıl tanımlar olm ben böyle bişey görmedim. Kimin 2k elosu varmış öğrenmiş olduk.

Çiftleri sevmiyorum, düzensizlik daha iyi, tahmin edilebilirliği azaltıyor. Reyiz boşuna dememiş :D
The Tal Recipe - Complicate, and They Will Blunder.

Satrançta taş gücünden ziyade taşın etkin konumda olması daha önemli. Kötü taş iyi taş mantığı vardır. Önü kapalı fil kötü fildir ayakları kesilmiş at kötü attır bu kötü taşlar daha iyisiyle değiştirilebiliyorsa konumsal fedalarla oyunu açmak, devamını getirebildiğin sürece daha iyidir. Sadece at ve fil için değil oyuncuda ağırlık oluşturan her taş feda edilebilir. Mesela rakip sadece veziriniz üzerine oynuyor da şahınıza odaklanmıyorsa ve sizin sürekli vezir kaçmanız onun taşlarını güzel yerlere koymasına yol açıyorsa veziriniz size ağırlık yapıyor demektir onu boşta bırakıp kurtulmanız oyununuzu daha zevkli hale getirip konumunuzu çok daha iyi kılabilir.

Çok güzel yazdım şuan çok iyi bir oyuncuymuş gibi hissettim lichesse giriyim de bi 200 elo kaybediyim...
Seni anlıyorum kardeşim

Satrancta Fil mi önemli At mi? Bilgisayar karşısında oynayinca Bilgisayar at ugruna fil feda edip gordugu yerde At yemesini anlayamadım. Fil'in capraz gitmesi tam olarak daha avantajliyken niye L giden at onemli olabiliyor?
Fil azcık daha iyi eşit gibiler ama konuma göre değişir oyun kapalı ise merkezde piyon zincirleri oluşmuşsa at daha iyidir fakat oyun açıksa fil daha işlevseldir. Büyük ustalar fili tercih eder genelde ve fil çifti at çiftinden az da olsa üstün görülür. Magnus falan oyun sonuna fillerle girmeyi tercih eder. Konuma göre değişiklik gösterse bile genelde fil çifti daha iyidir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık