Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji & Roronoa Zoro vs. Eustass Kid & Trafalgar D. Water Law

Sanji-Zoro vs Kid-Law kazanan?

• Kullanılan toplam oy
    208
Yonko BM'ın H. Haki'sini karşılıyor bu ekip. Sen Kid ve Law'ı hafife alıyorsun. Bir İmparator'a karşı durabilecek karakter sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Zoro ve Luffy'nin H. Haki'leri ve kullanımları aynı seviyede değil. Biri King'i çizebiliyor, diğeri Kaido'yu. En kolayından, Zoro'nun ufak yarası ile Luffy'nin Kaido'yu soktuğu hali kıyaslayabilirsin. Kaido şuan savunma haline geçti bildiğin, ciddi dövüşüyor. Zoro'ya yaptığı gibi, gel göğsüme faça at da şeklimiz olsun demiyor.
Hangi h. haki? Ben göremedim o foşul foşul akan h. hakili vuruşları. Zoro' da ise gördüm.

Son düzenleme:
Kardeşim, bir hele Kid ve Law vs BM'ın bütün sahnelerine tekrar göz at.

@Tiksav Lee Bunun hakkında konu açmıştı. Oraya bak, bol bol ne yaptığını görürsün. Gördüğümüz en güçlü tekniklerini defalarca kullanıyor BM.

Ayrıca Kid nasıl ayağa kalkamıyor yav :D Adam bütün BM saldırılarını defalarca yediği halde kalkıyor, Zoro'nun son saldırısı > BM'ın bütün saldırılarının oluşturduğu hasar mı diyorsun yani? Neye göre böyle bir yargıya düştün?

Kid ve Kral Hakisi muhabbetini geç sen, BM bile fazla kullanmıyor H. Haki'yi. Kid'in açıp, bir anda Luffy gibi ustalaşmasını beklemiyorsundur sen de. Kral Haki açsa bile, en fazla çöpleri bayıltmak için kullanırdı.
Baktım o konuya, yorumumu da yaptım. Kid iş yapmadı demiyorum ama benim beklentimi karşılamadı. Law 1 adım daha öndeydi. Big Mom ise rezalet performans gösterdi. Gücünü tam olarak kullandığını düşünmüyorum. Meyve özellikleri yine neyse ama haki olarak sınıfta kaldı, Oda kısıtladı. Son düştüğü sahnede bile ruhları ne kadar beyinsiz gösterdiği ortada. Kendi iradeleri olduğu halde ne hikmetse sabit kalıp Big Mom'ı izlediler.

Zoro'nun son saldırısı Kid'in yediği saldırıların hepsinden daha güçlü ve bitiricidir diyebilirim. O saldırıyı yerse ayağa kalkamaz. Big Mom'ın da güzel hamleleri oldu ama bitirici değildi.

Gökten herkese power up yağarken Kid haki açsa hiç şaşırmazdım. Bunun yerine meyve uyanışı aldı ama uyanışın tam potansiyelini göremedik. Belki de olayı bu kadardır bilemiyorum artık. Law'ın uyanışla kıyaslayınca basit kaçıyor.

Bizim Zoro ve Sanji daha iyi bir ikili ve çok daha iyi anlaşıyorlar ama karşılarındaki ikili de yeni çağın en önemli temsilcileri. Sanji ve Zoro'yu daha çok sevsemde Law ve Kid alır.

Kid'in metalleri itme çekme gücü olduğu için Zoro'yla eşleşmesi bizimkiler için daha tehlikeli. Bunu göz önünde bulundurup eşleşmeleri şöyle yapıyorum.

Law %55 - %45 Zoro
Kid %55 - %45 Sanji

Şeklinde olur.

Fakat açık geniş bir arazide metallerin olmadığı boş bir alanda yapılacak bir mücadelede Sanji'nin, Kid'le başa baş kapışabileceğini düşünüyorum. Zoro'nun Haki'si, Law'dan çok olsa da Enma'nın Haki emcüklemesi Zoro için büyük bir dezavantaj. Law'ın meyvesi aşırı iyi. Zoro'nun en azından Doflamingo kadar seri hareket edebilmesi gerek. Bunun içinde Kenbonshoku ve hızının bir kat daha iyi olması lazım. Oda, bu ikiliye Yonkou aldırdı. Bizim Sanji ve Zoro'dan güçlü olduğu gösterildi. Tam tersi bir eşleşmede Sanji'nin, Law'ı daha fazla terletme şansı var hızından dolayı. Her türlü bizim ikili kaybeder. Bu ikili Luffy'ye en yakın kişiler olacak arkasından da bizim ikili gelecek.

Şimdi doğru konuşmak gerekirse Zoro baya zorlanarak Law'ı alır. Kid de maalesef bu seviyelerin adamı performansı leş olsa da. Sanji ise sağ kol ligine yeni girdi ve sağ kollardan hiçbirini alamayacağını düşünüyorum şuanlık. İfritin kullanımını arttırırsa ama sağ kolları alabilir. Kid vs Sanji sonrası Kid Law'la vs atmış Zoro'ya göre daha sağlam çıkar. Dövüşün kazananı az bir farkla Kid ve Law olur. 4ü arasında sıralama yaparsam Zoro>Law>Kid>Sanji

Hangi h. haki? Ben göremedim o foşul foşul akan h. hakili vuruşları. Zoro' da ise gördüm.
Adam Dressrosa'da da akıtıyordu, ama H. Haki değil. Son yaptığı da B. Haki'yi H. Haki ile harmanlamış haliydi. Yani foşur foşur B. Haki akıttığı halde, H. Haki harmanlamış. H. Hakisi yağmur olup yağmıyor yani, Dressrosa'daki yaptığına H. Haki ekliyor.

Baktım o konuya, yorumumu da yaptım. Kid iş yapmadı demiyorum ama benim beklentimi karşılamadı. Law 1 adım daha öndeydi. Big Mom ise rezalet performans gösterdi. Gücünü tam olarak kullandığını düşünmüyorum. Meyve özellikleri yine neyse ama haki olarak sınıfta kaldı, Oda kısıtladı. Son düştüğü sahnede bile ruhları ne kadar beyinsiz gösterdiği ortada. Kendi iradeleri olduğu halde ne hikmetse sabit kalıp Big Mom'ı izlediler.

Zoro'nun son saldırısı Kid'in yediği saldırıların hepsinden daha güçlü ve bitiricidir diyebilirim. O saldırıyı yerse ayağa kalkamaz. Big Mom'ın da güzel hamleleri oldu ama bitirici değildi.

Gökten herkese power up yağarken Kid haki açsa hiç şaşırmazdım. Bunun yerine meyve uyanışı aldı ama uyanışın tam potansiyelini göremedik. Belki de olayı bu kadardır bilemiyorum artık. Law'ın uyanışla kıyaslayınca basit kaçıyor.
O dövüşte kim Haki'yi aktif olarak kullandı ki? Meyve dövüşüydü zaten ekseriyetle. Homie'lerin iradesi yok, verilen emre itaat ediyorlar sadece. İradeli olanlar BM'in kendi ruhuyla canlandırdıkları. Onlar da iş yaptı zaten.

O Zoro muhabbeti kendi yorumun. Bence BM'ın saldırıları daha güçlüdür. En güçlü saldırısıyla King'e saldırsa, Zoro'dan daha fazla hasar verir. Hatta çoğu saldırısı, Zoro'nun en güçlü saldırısından güçlüdür. Çok abartıyonuz şu son saldırıyı.

Bence Kid ve Law'dan daha çok şeyler göreceğiz. Şimdilik kapıyı araladılar, ileride gerçek bir Yonko performansı göreceğizdir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık