Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sanji, Hangi Supernovaları Yenebilir?

Sanji hangi Supernovaları yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    341
Beyler şuradan kurun mantığı. Biri yapabilecek hiçbişeyi olmayıp dofilamingonun önünde durup ölmeyi bekliyo, diğeri amiralden kurtarıyo kendini. Burdan çözebilirsiniz farkı. Ha illaki bu ikili her zaman birbirine yakın olacak seride. Ara ne kadar açılırsa açılsın tek bölüme bakar birbirini yakalamaları.

Yahu ne demek ödülü arttı mı? Zoro sadece Daz Bones'i yendi diye mi arttı? Sen şey mi sanıyorsun x olay oldu hemen ödül koyun, çok sığ bakıyorsun. Bir köye musallat olan korsan haydut olsan bile denizcilere arıza çıkarırsın büyük sorunlar çıkarırsın, denizciler seni bildirir ona göre ödül alırsın. Op dünyasında Lufy ve tayfası çok hızlı ilerledi, gün olarak zaman geçmedi o yüzden ödül doğru yansımadı. Viski tepesinden 1 ay sonra bekleyip Zoro'nun ödülü artmasaydı dediğin doğru olurdu ama bir olaydan direkt diğerine geçiliyor. Seni tehdit olarak tanımaları lazım. Ödülü tek bir merkez değerlendirmiyordur. Tümene gerek yok, tayfa üyesi de ödül alır bireysel yapacağı şeylerle. Lufy'nin çoğu şeyi gizli tutulduğu için ödülü zaten hep az gösterildi yoksa seride dengesizlik olurdu.

Şöyle bir şey de var, Lufy ve law 500 olduktan sonra 200-300 milyon eden korsan gruplarını yense bile özel artış kolay kolay olmaz çünkü beklenen bir durum.

Ayrıca çok saçma bakıyorsun kaptan ölür tayfayı kaçar bunun konuyla alakası ne? Ödülün hiçbir anlamı yok. Şimdiye kadar görmedik. Belli seviye göstermek için yapılan bir şey. Tayfası olmasa lufy de arlong tarafından öldürülmüştü. Bitti.
Zoro'un indirdiği korsan avcılarının durumu ne ki ödül artışına etkisi olsun? Sanki hepsi ayrı birer Zoro seviyesi de ödül artışına etki edecek durumları var. Hem bunu diyorsun, sonra da Luffy-Law kendisinden düşükleri indirdi diye özel bir ödül artışı olmaz diyorsun. Bana göre tutarsızlık var. Senin mantığına göre Luffy, Wano'da indirdiği headliner dolayısı ile yavaş yavaş ödül toplamaya başladı mı, yoksa bu headlinerın ödül artışına etkisi olmaycaak mı?

Tayfa üyesi isen çok fazla bireysel durumun olmuyor. Bunu Enies Loby'de trendeki elemanlara saldırırken ve Dressrosa'da Big Mom korsanlarına saldırırken izin almasından görebilirsin. Tayfanın gittikleri yerde belirli bir hedefi oluyor, onun haricinde istisnai durumlarda olanlar belli.

İlk olarak ben, ödül kesin şu işe yarar demiyorum. Nihayetinde bir göstergedir diyorum ki sen de ''belli bir seviye göstermek için yapılan şey'' diyerekten bunu doğrulamışsın. Bu bile yeterli.

İkincisi, olay kim olmasa kim ölür muhabbeti değil. Benim dediğim, kaptan ark boslarını almasa tayfanın ödül alacak durumları olmayacak, kısmını anlatmak. Tayfanın kendisi diyor bunu zaten Lucci olayında. Adamlar Luffy olmasa biz ölürdük demiş, siz hala Luffy olmasa tayfa hala ödül alırdı diyorsunuz.

Zoro'un indirdiği korsan avcılarının durumu ne ki ödül artışına etkisi olsun? Sanki hepsi ayrı birer Zoro seviyesi de ödül artışına etki edecek durumları var. Hem bunu diyorsun, sonra da Luffy-Law kendisinden düşükleri indirdi diye özel bir ödül artışı olmaz diyorsun. Bana göre tutarsızlık var. Senin mantığına göre Luffy, Wano'da indirdiği headliner dolayısı ile yavaş yavaş ödül toplamaya başladı mı, yoksa bu headlinerın ödül artışına etkisi olmaycaak mı?

Tayfa üyesi isen çok fazla bireysel durumun olmuyor. Bunu Enies Loby'de trendeki elemanlara saldırırken ve Dressrosa'da Big Mom korsanlarına saldırırken izin almasından görebilirsin. Tayfanın gittikleri yerde belirli bir hedefi oluyor, onun haricinde istisnai durumlarda olanlar belli.

İlk olarak ben, ödül kesin şu işe yarar demiyorum. Nihayetinde bir göstergedir diyorum ki sen de ''belli bir seviye göstermek için yapılan şey'' diyerekten bunu doğrulamışsın. Bu bile yeterli.

İkincisi, olay kim olmasa kim ölür muhabbeti değil. Benim dediğim, kaptan ark boslarını almasa tayfanın ödül alacak durumları olmayacak, kısmını anlatmak. Tayfanın kendisi diyor bunu zaten Lucci olayında. Adamlar Luffy olmasa biz ölürdük demiş, siz hala Luffy olmasa tayfa hala ödül alırdı diyorsunuz.
Zoro'nun o zamanlar ödülü zaten pek yoktu, Viski tepesi onu etkiler yani. Uzun vadede dediğim şeyi şöyle açıklayayım. Bir köyde haydut veya korsansın, oradaki denizcilerden güçlüsün 30 milyon ödülün var, orada sürekli yaptığın zorbalıklar ödülünü artırmaz senin değerin zaten 30 mliyondur 2 sene sonra 50 olmazsın. Trafik radarı gibi her yapılan şeyi ödüle yazalım gibi bir sistem yoktur. Lufy için headliner etki etmez ama genelinde etkili olur. Büyük çaplı bir olay yaşanırsa bunun sonucu olur. Wano el değiştirir, Kaido olmasa bile farklı şeyler olur bu dünya da yankı getirir. Kısaca Caribou gibi adamları dövmeleri teklemeleri etki etmez, önemli olan bir değişiklik gibi geliyor bana. Lufy shichi indirmedi sadece ülkelerde değişikliğe neden oldu. Jack her gittiği yeri yıktıkça 20-30 milyon ek yapsalardı diğer komutanları geçerdi ya da Mom'ın ayak işlerini yapan ada yıkan adamları ödülde komutanları geçerdi.

2. olarak ise evet az çok aynı şeyleri söylüyoruz.

Beyler şuradan kurun mantığı. Biri yapabilecek hiçbişeyi olmayıp dofilamingonun önünde durup ölmeyi bekliyo, diğeri amiralden kurtarıyo kendini. Burdan çözebilirsiniz farkı. Ha illaki bu ikili her zaman birbirine yakın olacak seride. Ara ne kadar açılırsa açılsın tek bölüme bakar birbirini yakalamaları.
Teknikler arasındaki farkı görmezden geliyorsun. O tekniğe karşı Jozu bile kımıldayamadı. Zoro da yese o da kurtulamazdı.

Daha dur la, ilk mesajım. Hemen ''hater'' damgasını yapıştırma. Belki ilerde Zoro ile daha ağır ifadeler kullanacağım. ''Hater'' lık durumlara gelmedik daha.
Genel anlamda dedim yahu sana demedim. Yani gittikçe Zoro'nun her olayı anlamsızlaştırılıyor demek istiyorum.
Üstte yazdıklarım burda da geçerli. Luffy'nin ödülünün her arttığı durumda, Zoro'nun ya da tayfanın da elle tutulabilir bir şeyler yapması lazım. Yoksa Luffy dövüşsün, diğerleri melül melül baksın ve ödülleri arttsın durumu yaşanmaz. Durum bu kadar basit yani.
Tamam işte genelde herkes kendi hakkı ile alıyor. İlk kez Sanji ailesi aracılığı ile aldı. beleşçi Sanji :D
Eğer tayfa olarak hareket ediyorsan, her zaman kaptanın ekmeğini yiyorsun demektir. Bunu inkarın da anlamı yok. Dolayısıyla Luffy'nin rakip olarak aldığı her ark bossu diğer tayfa üyeleri için bir kapı aralamaktır, onlar için şanstır. Bunu Croro'da Lucci'de, Enel'de vesaire gördük.
Kaptanın ekmeği diye bir şey yok. Tayfa deniliyorsa hepsi bütündür ve herkes birbirinin ekmeğini yiyordur. Eğer diğerleri görevini yapıp adamlarını indirmezse, Luffy iki adamla başa çıkamaz. Zoro dediğimiz adam yeri geldiğinde Arc bossuna da giriyor. Bu arada Viski tepesi olayı Zoro'nun ödülüne etki ediyor. Çünkü Smoker, Tashigi'ye Luffy ile Zoro'nun ödülü arttı diye gösterirken. Zoro için; bu adam ne yaptı biliyor musun? Viski tepesinde 100 kişi aldı diyor. Yani denizciler falan baya duyulmuş ünlü bir olay bu. O yüzden özellikle Zoro ile Luffy başta olmak üzere( Sanji dışında) Herkes ödülünü hakkı ile almıştır. Oda bazen harbiden ne dediğini bilmiyor, sadece kılıf uydurmak için söylüyor bazı şeyleri.

İsterdim ki bu adam güçlü olsun ve karşısına çıkanları çatır çatır dövsün ama mümkün değil, bu adamın op evrenindeki var olma sebebi dayak yeyip, sapıklık yapmak fazlasını beklemeyin.

İşte bahsettiğim Smoker ve Tashigi diyaloğu. Smoker'ın dediklerini iyi okuyun. Viski tepesi ve Daz Bones diyor. Yani Sadece Luffy'nin indirdiği adamlar ile alakalı değil. Zoro hakkı ile aldı ödüllerini.

Genel anlamda dedim yahu sana demedim. Yani gittikçe Zoro'nun her olayı anlamsızlaştırılıyor demek istiyorum.

Tamam işte genelde herkes kendi hakkı ile alıyor. İlk kez Sanji ailesi aracılığı ile aldı. beleşçi Sanji :D

Kaptanın ekmeği diye bir şey yok. Tayfa deniliyorsa hepsi bütündür ve herkes birbirinin ekmeğini yiyordur. Eğer diğerleri görevini yapıp adamlarını indirmezse, Luffy iki adamla başa çıkamaz. Zoro dediğimiz adam yeri geldiğinde Arc bossuna da giriyor. Bu arada Viski tepesi olayı Zoro'nun ödülüne etki ediyor. Çünkü Smoker, Tashigi'ye Luffy ile Zoro'nun ödülü arttı diye gösterirken. Zoro için; bu adam ne yaptı biliyor musun? Viski tepesinde 100 kişi aldı diyor. Yani denizciler falan baya duyulmuş ünlü bir olay bu. O yüzden özellikle Zoro ile Luffy başta olmak üzere( Sanji dışında) Herkes ödülünü hakkı ile almıştır. Oda bazen harbiden ne dediğini bilmiyor, sadece kılıf uydurmak için söylüyor bazı şeyleri.
İyi madem, ara sıra ben de kullanırım bunu. İşin içinden çıkamadığım durumlarda. :)

Sanji nerde ailesi aracılığı ile almış? Ben unutuyorum bunları ya. Onu göreyim önce :D Ailesi dolayı ile ödül alma durumu varsa, ailesi nedeni ile ödül almama durumu bulunmuyor mu? Ki ailesi, Sanji'nin posterindeki ''Ölü'' ibaresini kaldırtabilecek kadar da önemli. Bunu yapan aile, pekala da Alabasta'da ödül almasına engel olmuş olabilirler. Sanji, en basitinden 32 milyonluk Mr.2 aldı. Bu bile 3-5 milyonluk ödül için yeterli. Aile olayını tek taraflı kullanmayın yani. Senin dediğin ihtimal var ise, benim dediğim ihtimal ondan daha olası bence.

Kaptanın ekmeği diye bir şey nasıl yok ya? Oda'nın bu sözü en büyük kanıt değil mi? Gerçi sen onu aşağıda inkar ediyorsun ya :) Tayfa da elbette adam alacak, ben bu olmasın demiyorum. Ama kaptan almasa, tayfanın alması o kadar da bir işe yaramıyor. Lucci deyip geçiyorum burayı. :) O yüzden Oda'nın da dediği doğrudur. Açık ve net benim gözümde. :)

Edit: Tashigi-Smoker diyalogunu gördüm de abi bunu yapmayın lütfen. Orda bile asıl olayın Mr.1 olayı olduğu bariz ki. Zaten Tashigi cevap verirken üzerinde durduğu ve şaşırdığı konu Mr.1 konusu. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık