Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Saldırı Gücü

Halen mi aynı muhabbet boşuna yazıyoruz vallahi, Wb ve Jozu olmadan nasıl Wb tayfası oluyor ? Adı üstünde Wb tayfası...
Wb zar zor baş ediyor diyorsun, adam savaşın başında kocaman kılıç yedi, kalbi tekledi, yaşlılık... Bunlara rağmen 2 tane sağlam yumrukla en güçlü amirali almayı bildi...

Ayrıyetten seviye olayı ;
Ace'in durdurması meyve olayıdır bu apaçık ortada, Ama Marco ve Jozu'nun o seviyede olmadığını kesin bir dille belirtmekte yanlış...
Neye istinaden bu kesinliği söyleniyor ki ? Amirallerin Marco ve Jozu'dan üstün olduğu bir yanlarını görmedim ben. Dikkat kaybı olayı dışında. Akainu daha üsttedir ama Kizaru ve Aokiji seviyesinde olmadıklarını söylemek bana görede haksızlık. Akainu'nun magmasının bu iki adama işlemeyeceğini düşünürsek Ace'in aksine, Akainu-Aokiji gibi uzun bir dövüş olmayacağının garantisini kim verebilir ?
Ortada bir savaş var değil mi ? Ve bu savaşta ki mazeret "yaşlılık,kalbi tekleme,kılıç yeme" sunuyorsun ..
Savaş'da adalet yoktur , kalbi tekliyorsa yaşlı ise gitmeyecek. Eğer gidiyorsa bunları boşuna söylemeyin bu savaşın Adalet üstünlüğünü değiştirmez.Akaiunu olayına gelirsek, Wb (İman Power up ) olmadan Ne kadar darbe aldığını gördük.
Amirallerin Marcodan üstün olmadığını düşünüyorsan , Bir Akaiunuyu niye durduramıyorlar ? Her çeşit saldırıyı denediler.
Yanlış hatırlamıyorsam Magmayı durdururken " daha fazla dayamam " gibi bir cümlesini hatırlıyorum . Doğrumu bilmiyorum şuan

Güzel konu olmuş eline sağlık :good:

Bence marconun savunma gücü amirallerden fazla,fakat saldırı gücü amirallerden daha az.Bir şekilde dengeliyor işte marco.Ama

akainu karşısında denk olduğunu söyleyemeyeceğim.Yanında Vista olmasına rağmen akainuyu durdurmakta zorlandığı surat ifadesinden belli oluyor.

Smokera gelecek olursak gelişime açık bir karakter ve bir shichibukaiyi bile zorlamasını bildi.Hakisinin üst düzey olduğu barizken hala hor görülmesi anlaşılır gibi değil.

Ortada bir savaş var değil mi ? Ve bu savaşta ki mazeret "yaşlılık,kalbi tekleme,kılıç yeme" sunuyorsun ..
Savaş'da adalet yoktur , kalbi tekliyorsa yaşlı ise gitmeyecek. Eğer gidiyorsa bunları boşuna söylemeyin bu savaşın Adalet üstünlüğünü değiştirmez.Akaiunu olayına gelirsek, Wb (İman Power up ) olmadan Ne kadar darbe aldığını gördük.
Amirallerin Marcodan üstün olmadığını düşünüyorsan , Bir Akaiunuyu niye durduramıyorlar ? Her çeşit saldırıyı denediler.
Yanlış hatırlamıyorsam Magmayı durdururken " daha fazla dayamam " gibi bir cümlesini hatırlıyorum . Doğrumu bilmiyorum şuan
Birader mazaret yok işte ; 2 yumruk, Akainu marineford kanalizasyonlarına girdi...
En güçlü amiral hemde şuan ki filo amirali.
Akainu'yu durduramadığını nerde gördün ? Akainu Luffy'ye geçip vurabildi mi ? Durduramadı dediğine göre Luffy'yi öldürmüş olması lazım. Jinbe-Ivankov ile karıştırıyorsun bence.

Her çeşit saldırıyı denemeleri ve ''daha fazla dayanamam'' ise senin hayal gücün olmuş öyle şeyler yok.

Birader mazaret yok işte ; 2 yumruk, Akainu marineford kanalizasyonlarına girdi...
En güçlü amiral hemde şuan ki filo amirali.
Akainu'yu durduramadığını nerde gördün ? Akainu Luffy'ye geçip vurabildi mi ? Durduramadı dediğine göre Luffy'yi öldürmüş olması lazım. Jinbe-Ivankov ile karıştırıyorsun bence.

Her çeşit saldırıyı denemeleri ve ''daha fazla dayanamam'' ise senin hayal gücün olmuş öyle şeyler yok.

Yahu fanı olduğunuz karaktere laf atınca istediğiniz cümleleri seçiyorsunuz.
2 yumruk kanalizasyona girdi diyorsun" İman power up gelmeden , Bisentosunu karşıladı - karnına yumruğu yedi bunları söylemiyorsun. :/ Akaiunuyu kaç kişi saldırıyor fotoğraflar yukarıda ve sen bana durdurdular diyorsun ya helal olsun.
Daha tartışmaya gerek yok. Benim hayal gücüm olsun Spoiler'da ki fotolar...

Yahu fanı olduğunuz karaktere laf atınca istediğiniz cümleleri seçiyorsunuz.
2 yumruk kanalizasyona girdi diyorsun" İman power up gelmeden , Bisentosunu karşıladı - karnına yumruğu yedi bunları söylemiyorsun. :/ Akaiunuyu kaç kişi saldırıyor fotoğraflar yukarıda ve sen bana durdurdular diyorsun ya helal olsun.
Daha tartışmaya gerek yok. Benim hayal gücüm olsun Spoiler'da ki fotolar...
Kardeşim kafandan şeyler uyduruyorsun, hani mevzuya tam hakim olsan eyvallah hem hakim değilsin(son yazdığın cümleye istinaden diyorum bunu) hemde kesin bir dille yorum yazanları uyarıyorsun. Tabi ki hayal gücün dicem, başka ne diyim ? Alınmana gerek yok furkan, sen ortak msn e gelsene bir :D

Ayrıyetten gösterdin resimde Akainu durdurulamadı ve saldırıya devam mı etti ? Bunada anlam veremedim.

Marco ne kizaru'dan ne de aokiji'den güçlü değildir.Eşit bile değil bence.Amiraller çok hafife alınıyor arkadaş nasıl iştir bu anlamadım.Koskoca wb bile aokiji ve kizaru'ya zarar veremedi.Marco nasıl verecek.O sadece dövüş sırasında boşluk bulur öyle vurabilir.Adam ölümsüz diye herkesten güçlü yaptınız.Tamam yenilmez ama amiraller ile de öyle kolay bir vs atamaz.
Kizaru'ya tekme attı da ne oldu adam yara bere almadan ayağa kalktı.Gerçi ben orada kizaru'nun kendisini yere bıraktığını düşünüyorum.Zaten adam ışık hızında yere düşüyor ve sonrasında patlama oluyor.Marco ışıık hızında tekme mi atıyor veyahut kizaru yaralanacağını düşünüpte mi patlama yarattı.Resmen kendini yere bıraktı.

EustassKid

Zaten Akainu farklı seviyede demiştik.
Akainu vs Aokiji ve Ace vs Aokiji vslerini ise karşılıklı iki tarafında logia olduğu için yenişemediklerine bağlıyorum.(Ace vs Akainuda durum farklı,birisi diğerinin antisi)
Fakat Aceninde çok küçümsendiğini söylemeden edemiyiceğim.Jozu aokijinin dudağını patlatıyordu.Fakat dayağı yiyordu.Acenin ise tıpkı aokiji vs akainuda nasıl aokiji 10 gün dayandığı gibi aokiji vs ace olsaydı aceninde 10 gün dayanacağını tahmin ediyorum.

Logia vs Logia antisi olduğu taktirde yenişmesi zor olur.Neden mi:
Smoker vs Ace olayını hatırlayın.Acenin eski hali bile belki luffynin şu an ki halinden güçlü.Luffy ise şuan smokerın iki yıl önceki halinden güçlü.Smokerın 2 yıl önceki halini ve Acenin hayvanımsı gücünü düşünün.Onlar bile berabere kalıyor.

Ortada savunma gücü yüksek saldırı gücü az biri varsa oda Jimbeidir bence.
Adam ace ile 7 gün savaşabilecek kadar dayanıklı fakat onun gibi bbnin 5 dakikasını almış bir kişiye karşı 7 gün zarar verememiş.

Valheru21

aokijiye sanjide hakili vursa uçurur biraz. aokiji dönüp bir sinek ısırdı demez. belki marco kadar etkili olmaz ama 1 kaç adım iteler.
Ufaktan,ufaktan Sanji Akainu'yu uçurur söylemlerinin altyapısını oluşturmaya başlamamışsın.Zoro'yu atlamışsın bak, acaba oda Karasakal'ımı uçurur yada Shanks olabilir.:hhh::hhh::hhh:

Kardeşim kafandan şeyler uyduruyorsun, hani mevzuya tam hakim olsan eyvallah hem hakim değilsin(son yazdığın cümleye istinaden diyorum bunu) hemde kesin bir dille yorum yazanları uyarıyorsun. Tabi ki hayal gücün dicem, başka ne diyim ? Alınmana gerek yok furkan, sen ortak msn e gelsene bir :D

Ayrıyetten gösterdin resimde Akainu durdurulamadı ve saldırıya devam mı etti ? Bunada anlam veremedim.
Konuşma tarzım bu :hoo: kesinlik felan yok herkes farklı yorumlayabilir . " hakaret,saçma,doğru,yanlış,uydurma"
Alınma felan yok , istersen Usoppu Korsanlar Kralı olsun :D
Konuya hakim olduğumda rezil etmek için geri gelicem :mincika:

Konuşma tarzım bu :hoo: kesinlik felan yok herkes farklı yorumlayabilir . " hakaret,saçma,doğru,yanlış,uydurma"
Alınma felan yok , istersen Usoppu Korsanlar Kralı olsun :D
Konuya hakim olduğumda rezil etmek için geri gelicem :mincika:
Gel ne olursan ol yine gel :respect:
Ben Akainu dengi demiyorum sanırım sen yanlış anladın, Akainu zaten 3 amiral arasında en güçlü olduğunu göstermiş oldu Aokiji'yi yenerek ve filo amiralliğine gelerek.
Savaştada daha çok ön plana çıktı, Jozu Akainu'yu yener olayınada katılmıyorum mesela.
Ama Aokiji ve Kizaru'dan geri kalan yanları olduğunu düşünmüyorum Marco ve Jozu'nun, savaşta eşleştikleri kişilerde böyleydi. Bu kişisel görüştür sende aksini düşünebilirsin, saygı duyuyorum.

Ama şu Wb tayfası vs 1 Amiral olayını bırakın gözünüzü seveyim, Wb ve Jozu olmadan o tayfanın 3te2'si (hatta Wb ile çok daha fazlası) yok desek yanlış olmaz.
Luffy ve Sanji'yi çıkaralım, sen buna Hasırşapkalar diyorsun. Bundan farkı yok :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık