Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Saldırı Gücü

Öncelikle forumda gördüğüm iki karaktere yapılan eleştirileri düşünerek açtığım bir konu bu.
Smoker ve Marco'nun saldırı gücü çok düşük, hatta işi abartıp saldırı gücü sıfır(rakamla 0) diyenler olsun.
Zoro ve Sanji'ye Smoker nasıl vuracak ki ? Herkesi Amiral zannedip, Marco'nun saldırı gücü çok zayıf diyenler olsun artık bu olay almış başını gitmiş, bende bir konuda bunu tartışmaya açalım, hakkaten kazın ayağı öyle mi bakalım dedim...

Smoker'dan başlayalım... Loguetown'da bu arkadaş çıkıyor, Luffy ona dokunamıyor tabi dokunamıyor ama Luffy'de bu adamdan saldırı yemese yani o da ona dokundurtmasa bu maç berabere biter.
Ama Smoker yeniyor... Nasıl yeniyor ? Demek ki bir şekilde saldırı gücü var.

Önce Buggy ve Alvida çöplerini dışarı atıyor ;

Sonra Sanji'ye bile çöp muamelesi yapıp, tek bir White Blow ile duvara mıhlıyor ; (Ve Sanji için şuan Smoker'ı yener diyenler baya var)

Luffy'ye oranla fizik gücü yetersiz olsa, aynı şekilde Luffy'yi ne yakalayabilir ne de üstüne oturabilirdi ;

Gelelim Marineford savaşına, burada uçarak gelerek çok sağlam bir şekilde jutte yerleştiriyor.

Sopa kairoseki diye, heralde vuruş gücü vermiyordur bu adama, fizik gücü ve uçarak gelmesini saldırı olarak kullanıyor sağlam geçiriyor.

Vuruşun gücüyle Luffy uzağa uçuyor. White Launcher diyip yine Luffy'yi zımbalıyor. Saldırı gücü yoksa bunları yapamamalıydı.

Ardından Hancock'ın px tekleyen tekmesi Smoker'ın juttesini kırmaya yetiyor.

Ara sonrası Smoker'ın kafayı fena yarmış halde görüyoruz, belli ki logia avantajını kullanamadığı bir rakip fena çizmiş kestanesini, belli bir tecrübe kazanmış bu olaydan.
Law ile karşılaşmaya gelelim, Law kılıcı ile son derece kuvvetli saldırılar yapabiliyor, Tashigi'nin kılıç tekniği, hakisi yetersiz kalıyor ve tek yiyor.

Ardından Smoker juttesi ile Law'ın kılıcını durdurabiliyor. Tashigi'nin hakisi yetersiz ama Smoker'ın ki Law için yeterli oluyor.

Ardından juttesi ile Law'ın kılıcını karşılamaya devam ediyor, ve Law'ın çarpıştığı kılıcı geri tepince savaş gemisini kesiyor ;

Bunu yapabilen bir saldırıyı jutte ile durdurabiliyor yani.

Bu da yetmedi, Smoker'dan Gatling Gun geliyor ;
Tabi buraları E.Oda bize göstertmediği için sadece bu sahne ile kalıyoruz.

En son olarak karşısında ki kayayı bir hiç gibi parçalayarak Law'a uzanabiliyor ama Law'da adamın kayayı parçalayabileceğini bildiğinden tuzağını hazırlıyor ;
Jutte'nin ağırlığını düşünürseniz, bu kayayı tek elle parçalaması, yumruğu ile kayayıda parçalayabileceğini gösterir. Jutte sonuçta bir ateşli silah değil, fizik gücü lazım.

Smoker'ın olayı bu kadardı, bunları hiçe saymak pek mantıklı olmasa gerek.

Saldırı gücü sıfır(0) olan başka bir isim Marco'ya gelelim...
Bildiğiniz gibi, Marineford savaşında sadece üç saldırısını görüyoruz, ve üçüde Amirallere...
Şimdi Amirallere yapılan saldırıların ne kadar yanıltıcı olabildiğini göstereyim öncelikle ;

Jinbe'nin yumruğunu gösterelim ;
Caribou'ya tek

Haki kullanıcısı, eğitim sonrası haliyle Luffy

Wb'nin bisento'yu zaten göstermeye gerek yok ama yine de gösterelim ;
Kor-amiral John abanır
BB tek yer

Evet güçlerini gördük, peki aynı vuruşlar Amirallere geldiğinde ne oluyor ?

Jinbe vs Akainu
Wb vs Kizaru
Wb vs Aokiji
Gördüğünüz gibi burada üç saldırı var... Yani biz bunları tamamen etkisiz saldırılar, saldırı gücü (0) olan saldırılar olarak niteleyebiliriz değil mi ?
3 tane saldırı gösterilmiş olsa ve üçüde amirale bu şekilde bahsedilebilirdi, burada bir yanıltıcılık söz konusu olurdu.
Akainu ve Aokiji saldırılarına devam ediyor, Kizaru ise öbür bölüm Wb'yi lazerleyebiliyor.
Gördüğünüz gibi Amiraller biraz farklı değil mi ?
Peki Marco'da böyle etkisiz miydi ? Evet, zarar veremedi ama bu sahneler gibi de değildi bence.

Aokiji'yi ve Kizaru'yu fırlatması ;

Ve dikkatinizi çekeyim,
Kizaru : ''Giant squad !! Expect attacks from sky too !!''
Saldırı gücü sıfır olan birisi için Kizaru dev ekibini onun hava saldırılarına dikkat edin şeklinde uyarıyor ? Oldukça ilginç...

Akainu'yu yarması beklenen saldırıya bakalım ;

Hakili pençe, neredeyse Vista'nın burada kılıcı ile yaptığı etkiye denk diyebilir miyiz ?
Akainu'ya Jinbe'nin yaptığından daha etkili olmuş olsa gerek ki Jinbe'ye yaptığının aksine Akainu saldırıyı bırakıyor ve o bölüm duruyor.

Bence Smoker'ın da Marco'nun da bu şekilde küçümsenmesinin sebebi, meyvelerinin Amirallerin meyveleri ile kıyaslanması. Amiraller seride ki yıkım gücü en yüksek saldırılara sahip kişiler, yani onları diğer kişilerle kıyaslamak ne kadar doğru ?
Kılıcıyla,tekmesiyle, yumruğu ile dövüşen bir savaşçıdan bu türde yıkıcı saldırılar bekleniyor mu ? E.Oda yıkım gücü yüksek saldırı yerine 2 karakterede uçabilme gücü vermiş desek yerinde olur.
Havadan yapılabilen saldırıları küçümsememek lazım.
Zira Sanji'ye skywalk olayının tekme gücünü tam anlamıyla kullanabilsin diye verildiğini düşünüyorum.
Kaldı ki geppou tekniğinede tam anlamıyla uçmak denemez bence.
Son olarak tahrip gücü yüksek saldırı ile - saldırı gücü arasında tabir farkını ayırmayı iyi bilmek lazım diye düşünüyorum.

çok teşekkürler uğraşıp mükemmel bir şey yapmışsın, okuması gerekenlere burdan duyrulur:ehe:

Smokerın yakalama gücü var yıkıcı bir gücü yok Luffy ona dokunuyor olsa beraberlik falan kalmaz ortalıkta ama dokunamıyor Smoker anca öyle üstünlük sağlayabiliyor. Şuan ki hakili sanji de zoroda verir ayarı smokera.

özellikle 680. bölümden sonra marconun tekme gücü daha iyi anlaşılmıştır(bence).sanji nin uçurduğu vergoya bakın marconun uçurduğu aokiji ye bakın.sanjinin daha kaç fırın ekmek yemesi gerektiği anlaşılır.(eline sağlık marco güzel konu açmışsın)

Sonunda şu 2 adamın hakkını vercek bir konu açıldı.Smoker resmen lawa yenildi diye adam ussopp ayarında görünmeye başlandı hakketten ayıp.Ki law dediğimiz adam gelecekte luffy'nin KK olmasında ki en büyük rakiplerden.Marco adam wb'nin 1ci tümen komutanlığına posta güvercini olduğu için getirilmedi herhalde.Belli fizik gücü de gayet yerinde amiralleri zımbaladığına göre

Herkesin görüşü var, ben çok kararsız kaldım..
Ortalık da gittikçe kızışıyor gibi.

konu güzel olmuş eline sağlık.marco gücünü amirallere karşı kullandı.ama bu saldırıları etkisiz gördü bazı arkadaşlar.sonuçta amirale saldırıyosun ve amirali uçuruyosun bu fiziksel gücünün yerinde olduğunu gösterir ki amiral adam da zaten darbeyi aldıktan sonra logia forma geçiyoki cevreden darbe almamak için.bence marco yeterince güclüdür fizik açısından haki ve meyvesi ile sağlam bi adamdır.sölede bişi bu adam zaten beyazsakalın 1 numarası.
smoker a gelince genelde kendine yaraşır rakipler çıkmadı karşısına yada dövüş olmadı.ve 2 yıl sonra law ile olan karşılaşmasında kalbini kaptırınca iyice güçsüz görülmeye başladı bence 2 yıl önce oda gücünü pek kullanmıyordu aynı zamanda geliştirmiyordu.logia avantajı vardı rakiplere karşı.ama karşısına luffy gibi biri çıkında ondan sürekli kaçan her kaçışında kendisini geliştiren biri çıkınca oda işin farkına varmıştır diye düşünüyorum.ve simdi güclerini vergo karşısında göreceğiz diye umut ediyorum
içimi döktüm be :D eline sağlık tekrar konu için

Sonunda şu 2 adamın hakkını vercek bir konu açıldı.Smoker resmen lawa yenildi diye adam ussopp ayarında görünmeye başlandı hakketten ayıp.Ki law dediğimiz adam gelecekte luffy'nin KK olmasında ki en büyük rakiplerden.Marco adam wb'nin 1ci tümen komutanlığına posta güvercini olduğu için getirilmedi herhalde.Belli fizik gücü de gayet yerinde amiralleri zımbaladığına göre
Law a yenildiği içinmi sence sadece ?

Bulundukları konum için yetersiz saldırı güçleri. Wb korsanarının 1.tümen komutanısın Wb'nin sağ kolusun iki tekme atıp geri çekiliyon. Bu adamı jinbei veya Luffy ile kıyaslarsak tabiki daha güçlü saldırıları ama bulunduğu konum için yetersiz o yüzden saldırı gücü çok az diyorum. Aynı şey Smoker içinde geçerli geleceğin amirali diyen mi ararsın Garp diyenmi ararsın hepsinden var ama bulunduğu konum için yeteri kadar güçlü saldırıları yok. Ben kendi konumlarında standartın aldında kaldıklarını düşünüyorum o yüzden yetersiz bence saldırı güçleri

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık