Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Fan/hater olayına girmeyelim. Tartışması bile boşa zaman kaybı.

Kime göre neye göre? Bir amiral ile bir sağ kolu karşılaştırsan evet haklısın derim ama yonko ile karşılaştırınca yonko-amiral arası net güç farkı var benim için. Ben de yonko amiral vs sinde yonkoların çöp gibi görüldüğünü düşünüyorum birçok kişi tarafından :)
Kim Yonko çöp diyor :( Hazır renklisi çıkmışken seriyi baştan okusun :D
Fark var ama uçurum yok bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Hocam BM'de 68 yaşında.Yaşlılık illaki bir etken ama uçurum seviyesinde de fark olduğunu sanmıyorum.
Bm doğru bir kısas değil ki; kadın yaşlanmıyor meyvesiyle önüne gelenden ruh alıyor ve açıklanmadı ama aldığı yaşam gücü sadece ömür ile sınırlı değildir.

Konuya gelirsek:
Wb'yi Akainu öldürmüş gibi yorum yapmayın bence.Kafasının yarısı yokken Saka uçurumun dibindeydi.Çıkıp öldürseydi?Wb'yi öldüren şey; %40 sağlık %35 Akainu %25 Teach . Yani Handikap+Amiral+Yonkuo adayı.

Yonkuo sağ kolları amiral etmez diyorsunuz.Sonra bir yonkuo 2 amiral etmez diyorsunuz.Anlamadım gitti.Mf'de neden 3 amiral, 1 filo amirali, Garp ve koramiraller ve de gelmezseniz rütbenizden olursunuz dedikleri Shiciler var o zaman?

Yaşın dezavantajına en iyi örnek Wb değil Garp'tır.Wb zirvede olduğu için handikaplarıyla iş yaptı.Garp, Ace (hatta Ace kendini feda etmeseydi Luffy) ölümüne bir şey yapabildi ne de sonrasında Coby'i elinden alabilecekti.Sonuç:Garp ya balon ya da yaşlı.

Sonrasında Shanks'a dalamayan Saka, BenBackman aşağı aile fotoğrafı çekmeyene kadar ışın atmayan Kizaru var.
Bunlarda benim Mf özetim.

Genç WB zaten kk ayarıdır.Adam o seviyeden bana göre yonkonun az altı bir seviyeye gerilemiştir.Bu fark yetmez mi ? Yaşlı ve hasta WB diyoruz ama o WB'de Shanks'tan fazla doruki,diğer yonkolardan fazla dayanıklılık vardır muhtemelen.Üstüne çok sağlam bir meyveye sahip.Birbirlerine üstün oldukları durumlar var yani yonkoların.O yüzden WB ve diğer yonkolar arasında o kadar fark yoktur.Ki WB vs Aka'da WB'nin üstünlüğüyle bitmiş olsa da çok çok üstün olduğu imajı verilmedi.
Kk=2 amiral benim açımdan kesin. Üstü için abartı diyorsan haklılık payın var tabi, bir şey diyemem :)

Kim Yonko çöp diyor :( Hazır renklisi çıkmışken seriyi baştan okusun :D
Fark var ama uçurum yok bunu anlatmaya çalışıyoruz.
Şu anketin yapılması bile benim açımdan yonko ya çöp demeye eşdeğer :)
Fark var hocam inan sen bana. Mf'de hasta yonko ile amiral arasındaki fark bize gösterildi. Uçurum ise; sağlıklı bir yonko ile bir amiral kapıştığında gösterilecek :D

Edit: uçurum tek atar anlamında değil :(

Konuyu tekrar hortlatan arkadaşın acaip bir Amiral aşkı var. Defelarca söylememize rağmen halen Beyazsakal'ı Akainu öldürdü diyip duruyor. Yahu yarım akıllı Weevil bile nereden öğrenmişse Beyazsakal'ın ölümüne Karasakal'ın yol açtığını biliyor, Akainu'yu değil Karasakal'ı öldüreceğim diyor. Bonney'de keza öyle diyordu Karasakal'ın peşine düştü. Ciddi ciddi sadece Akainu'ya pay çıkarıyor arkadaş, gelmiş konuyu Akainu zaten Beyazsakal'ı öldürdü diye hortlatıyor. İlgilenin arkadaşla ben daha fazla uğraşamayacağım.

Şu anketin yapılması bile benim açımdan yonko ya çöp demeye eşdeğer :)
Fark var hocam inan sen bana. Mf'de hasta yonko ile amiral arasındaki fark bize gösterildi. Uçurum ise; sağlıklı bir yonko ile bir amiral kapıştığında gösterilecek :D

Edit: uçurum tek atar anlamında değil :(
Amiral Yonko savaşı olacağını düşünmüyorum. Denizciler ve Yonkolar o kadar aptal değil. Tabi son savaşta bir şeyler olabilir bilemeyiz. Çok da önemli değil benim için öyle bir savaş. Olsa da olur olmasa da.

Yonkuo sağ kolları amiral etmez diyorsunuz.Sonra bir yonkuo 2 amiral etmez diyorsunuz.Anlamadım gitti.Mf'de neden 3 amiral, 1 filo amirali, Garp ve koramiraller ve de gelmezseniz rütbenizden olursunuz dedikleri Shiciler var o zaman?
Bu denklem ne alaka ki ? Ayrıca shicileri böyle durumlar için kullanmayacaklarsa ne için kullanıcaklar ? Shiciler gelmese bile denizciler o savaşı alırdı ama daha az kayıpla almak varken neden diğer seçeneği seçsinler ?

Sonrasında Shanks'a dalamayan Saka, BenBackman aşağı aile fotoğrafı çekmeyene kadar ışın atmayan Kizaru var.

Shanks'a dalması demek orda sadece Shanks vs Aka demek değil yalnız.Denizcilerin yeni bir yonkoyla savaşa girmesi demek.Üstüne Aka yorgunken bi zahmet girmesin savaşa.Aynı şekilde Kizaru troll bir adam.Beckman'ı dinlemeyip saldırıya devam etmiştir.

Kk=2 amiral benim açımdan kesin. Üstü için abartı diyorsan haklılık payın var tabi, bir şey diyemem :)
Aynen 2 amiral ayarı olduğu benim açımdan da kesin.Üstüne abartı diyorum.Tabii orası artık kişisel görüşe kalıyor.:)

Funduska

Bm doğru bir kısas değil ki; kadın yaşlanmıyor meyvesiyle önüne gelenden ruh alıyor ve açıklanmadı ama aldığı yaşam gücü sadece ömür ile sınırlı değildir.

Konuya gelirsek:
Wb'yi Akainu öldürmüş gibi yorum yapmayın bence.Kafasının yarısı yokken Saka uçurumun dibindeydi.Çıkıp öldürseydi?Wb'yi öldüren şey; %40 sağlık %35 Akainu %25 Teach . Yani Handikap+Amiral+Yonkuo adayı.

Yaşın dezavantajına en iyi örnek Wb değil Garp'tır.Wb zirvede olduğu için handikaplarıyla iş yaptı.Garp, Ace (hatta Ace kendini feda etmeseydi Luffy) ölümüne bir şey yapabildi ne de sonrasında Coby'i elinden alabilecekti.Sonuç:Garp ya balon ya da yaşlı.

Bir yonkou ile savaşacaklar ne olacağı belli mi tabiki tüm üst rütbelileri tam teçhizat çağıracaklar.Kimin geleceği belli değil belki devrimciler gelecek veya başka yonkoular savaşa dahil olmak isteyecek ? Shanks'ın Kaido'nun gelmesini engellediğini biliyoruz.Shanks'in Luffy'nin Teach'in de geleceğini bilse Dragon da oraya giderdi.Bir yonkou organizasyonu ile savaşmak zaten başlı başına bir zorlukken,ortalığın karışık olduğu bir durumda denizciler de tüm kartlarını oynamak isteyeceklerdir.

Bu denklem ne alaka ki ? Ayrıca shicileri böyle durumlar için kullanmayacaklarsa ne için kullanıcaklar ? Shiciler gelmese bile denizciler o savaşı alırdı ama daha az kayıpla almak varken neden diğer seçeneği seçsinler ?

Shanks'a dalması demek orda sadece Shanks vs Aka demek değil yalnız.Denizcilerin yeni bir yonkoyla savaşa girmesi demek.Üstüne Aka yorgunken bi zahmet girmesin savaşa.Aynı şekilde Kizaru troll bir adam.Beckman'ı dinlemeyip saldırıya devam etmiştir.
İşte şimdi bu organizasyonu düşün.Handikabın kralını yemiş Wb var orada ve o savaşta öldü.Şimdi Wb'nin gücünü görmek için Akainu'nun bir kol kaybetmesini mi gösterecez? Adamlarda ikinci bir savaşa girecek takat yok.Ee bu adamlar kendi aralarında 10 gün dövüşebiliyor ama 1 gün handikaplı bir yonkuoyla destekle dövüşmesine rağmen ikinci bir savaşa giremiyor.Fark kaybedilen uzuvlar değil, budur.
Kizaru'nun troll olduğu doğru ama BenBackman oradayken saldırmadığı da doğru.Yani o olayda troll olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa BenBackman Shanks'in yanına geçince hemen dalmazdı Law'ın gemisine.Kütüphanede BenBackman kısmına da eklenmiş bir gözlem bu.

@OverLord
İşte fark o; ekstra yardım gelmemesine rağmen, Denizciler kolay kazandı diyebiliyor musun?

Amiral Yonko savaşı olacağını düşünmüyorum. Denizciler ve Yonkolar o kadar aptal değil. Tabi son savaşta bir şeyler olabilir bilemeyiz. Çok da önemli değil benim için öyle bir savaş. Olsa da olur olmasa da.
Aynen biraz zor bu saatten sonra.
Aslında problem Aka'nin kişiliğinden kaynaklanıyor. Bu anketi Kuzan için Kizaru için açabilir misin? Bence hayır.
Saka, Kuzan ile 10 gün kapışıyor. Bu adamlar aynı seviyenin adamları. Saka nın şansı var diyorsan Kuzan ın da şansı var demen lazım. Ama çoğu kimse diyemiyor.
Saka'yı öne çıkaran bir ergen gibi benim gücüm her şeye yeter tavırları. Yoksa Saka'nın öyle ahım şahım farkı yok diğer amirallerden.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık