Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sahte Ölümü En Çok Rahatsız Eden Karakterler

Sahte Ölümü En Rahatsız Edici Karakter

• Kullanılan toplam oy
    108
Öncelikle dostlar konu spoiler içerebilir. Haberiniz olsun önden. Gerçi ankette yiyor olabilirsiniz spoilerı.

Malumunuz mangakamız Eççiro Oda'nın bir huyu var. Öldürmüyor. Zibilyon voltluk elektriği yiyorsun, tüm şehri yok edecek bombayla havaya uçuyorsun ama ölmemeyi başarabiliyorsun bu seride. Flashbackler harici doğru düzgün karakter öldürdüğüne şahit olmadık adam akıllı. Öldürmeme huyunun yanı sıra, ölmüş gibi gösterip "Hehehehe, bakın kandırdım ölmedi!!" demeye de bayılıyor Oda. Bunu sayısız kere yaptı. Sizce, bu numarayı çevirdiği karakterlerden hangisi en mantıksız en saçma olanı idi?

1-Pell

Bombayla havaya uçup sağ kurtulmuştu.

2-Pagaya

Skypiea Arc'ında Enelin elektriğini yiyip öldüğünü sandığımız adam. Conis'in babası idi.

3-Igaram

Viski tepesinde Vivi'yi korumak için kendini feda ettiğini düşünmüştük. Igaram da ölmemiş meğersem.

4-Sabo

Ufak bir çocukken Kutsal Ejderlerden biri gümletti diye biliyorduk. Dressrosa'da Ace'in meyvesini alarak geri döndü. En azından Ace'i öldürmüş gibi yapmamış :)

5-Jack

Jack'i de Doflamingo'yu kurtarma girişiminin ardından kısa bir süre de olsa öldü diye biliyorduk.

6-Bon Clay

Impel Down mahkumları için kendini feda etmişti. Öldüğünü görmemiştik ama Magellan'ın öfkesiyle yok edileceğine ikna olmuştuk çoğumuz. Kapak hikayelerinde ID'daki saklı cennette olduğunu gördük.

7-Charlotte Moscato

Anasını dizginlemeye çalışırken Soru Soru no Mi'nin gazabına uğramıştı. WCI arcının sonunda bu arkadaşın da sağ olduğunu gördük.

8-Wiper

Enel'den elektrik yemekle kalmamış, Red kadranını üç kere kullanarak adeta ölüme meydan okumuştu. O da sağ kalmayı başaranlardan.

9-Gecko Moria

Marineford sonunda Doflamingo tarafından saldırıldığını görmüştük. Gölgelerin gücü ile sıvışmayı başarmış o da.

10-Merry

Kaya'nın uşağı Merry'i Kuro öldürdü sanmıştık. O da sağ kurtulmayı başarıp Kaya'yı uyarmıştı.

11-Bellamy

Jaya Arc'ında Doflamingo'nun Bellamy ve yanındaki elemanı birbirine kırdırdığını görmüştük. Dressrosa'da hala yaşarken bulduk. Yine zıplayıp duruyordu.

12-Pound

13-Kinemon

Osuruğuyla konuşabilen samuray da Oda'nın kıyamadıklarından.

14-Orochi

Bu kötü adamımız da Wano'nun başından beri ölüp duruyor. Her chapter'da kendisine süre ayrılıyor, çünkü o da ölemiyor.

Zirve Pell'dir bence. Hem çok epik, hem de etkili bir sahneyle ölebilecekken diriltilmesi beni çok rahatsız etmişti. Pound da aynı şekilde duygusal bir şekilde torunuyla vedalaşmışken hakkın rahmetine kavuşmalıydı. Güzel ölümler çizilmişti bu ikisine.

Orochi'ye diyecek bi şeyim yok zaten, bunun olayı rahatsız etmek değil artık başka bir şey. Oda'nın eğlencesi haline geldi.

Luffy'ye yaptığı çok mide bulandırıcıydı. Okuyucuyu kandırma, aldatma girişimlerinden en beteriydi belki. He tamam Luffy öldü :oops: Üstüne bir de meyve yalanı eklenince hepten tiksindirdi bu tavırlar.

Kinemon. Seriden bir %5 falan soğumuştum birleşme yerinden kesme saçmalığı ile. Orochi bıktırdı iyice ama artık soğuyacak yer kalmadığı için aynı etkiyi yapmıyor yine de. Gerçi öleceğine olan inancımı yitirmiş olmamın da etkisi var.

Orochi ölmemeli.Wano halkına önce hesap vericek, yargılansın! Daha sonra tüm Wano halkı önünde son nefesini versin.O yüzden rahatsızlık duymuyorum.

Karakterleri toplu olarak görünce şunu fark ettim, bu karakterlerin ölümleri seriye bir şey kaybettirmez, aksine çok şey kazandırırmış. Hepsi birbirinden gereksiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık