Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sağ Kollar vs. Savaş Lordları

Sağ Kollar mı? Yoksa Shichibukai mi?

• Kullanılan toplam oy
    199
Mihawk Şiliew'i keser.
Weevil Marco'yu döver.(dövdü de)
Hancock Beckman'ı taş eder.
Kuma Kata'yı uzaklara yollar.
King'i de Bagi Dof Moria oyalar, zaten Hancock ile Kuma tek atacağı için sonradan gelip savaşı noktalarlar.
Aslında sağ kol tarafı zayıf bile kaçmış ama sanırım daha karizmatik oldıkları için bu kadar oy aldılar :bilmem:
Bireysel vs olarak değerlendirince dediğin gibi çıkabilir ama toplu(takımlı)bir dövüşte takımlı bir vs bireysel bir dövüşe nazaran daha farklılık göstermez mi? Eğer takımlı olursa güç baskınlığından sağ kolların büyük bir oranda alması gerekecektir. Bireysel dövüşlerde Weevil konusu belirsizliğini korumakla beraber Hancock'un taşa çevirme olayı net değil. Çıkarım yapılabilir ama bir kesinlikten bahsetmemiz şimdilik zor

Üye silindi 1004

Güçsüz düşmek mi dersin başka bir şey mi dersin artık...

Psikolojik yıkıma uğramışlar. Croc ve Mangaka bizzat bu konu üzerinde bile durdu. Aynı şekilde Moria'nın hayvan gibi yatıp balon gibi olması, "Adamlarım güçlü ve ünlülerdi. Yine de onları kaybettim eğer zombi olsalardı onları kaybetmezdim" tarzında konuşmasından bunu anlayabilirsin.

Yada Croc'un WB'yi tekrar gördüğünde onun eski halinde olmadığını hakkında ki sözleri. Sonrasında ise Daz Luffy'nin Ace'i kaybetmesi sonrasında ki "Bu tip yaralar kolay iyileşmez" tarzında ki iğneleyici sözleri sonrası Croc'un Daz'a laf söyleyerek "Yaralarımı artık iyileştirdim" tarzında ki konuşmasından anlayabilirsin.

Bir de Mangaka'nın WB savaşından sonra Croc'un korsanları avladığını falan söylemesi de var.
Öyle bi yazmışsın ki baya Moria için üzüldüm. Baya acıdım. Psikolojik yıkıma rağmen o kadar güç kaybı yaşamalarımı aklıma yatmıyor. Özellikle Alabasta Croco’nun hiçbir problemi yok gibiydi. Moria bize direkt psikolojik olarak bitmiş hayatı kaymış birisi gibi gösterildi. Moria için ikna olabilirim fakat Croco çakı gibiydi. Sırf Oda hikayeye girebilsin diye adamı Yonkou gazisine çevirdi.

Ben Beckman Vs Mihawk ???
Katakuri %70 - %30 Doflamingo
Marco %60 - %40 Weevil
King %60 - %40 Hancock
Shiliew %55 - %45 Kuma

Sağ kollar her türlü alır.
Weevil'in ve Shiliew'in gücünü biliyoruz da mı öyle kesin değerler verdin? Şayet yakın değerler desen bile tutmama olasılığı var bu durumun. King'in gücünü bir nebze tutturulabilir ama Katakuri ile arasında ödül farkı varsa az da olsa King'i biraz daha üste alman gerekebilir ve King ezici bir üstünlükle Hancock'u alma durumuna gelir. Ödül=güç olmasa dahi dolaylı yoldan etkilediği bir durum olarak görülebilir.

Bireysel vs olarak değerlendirince dediğin gibi çıkabilir ama toplu(takımlı)bir dövüşte takımlı bir vs bireysel bir dövüşe nazaran daha farklılık göstermez mi? Eğer takımlı olursa güç baskınlığından sağ kolların büyük bir oranda alması gerekecektir. Bireysel dövüşlerde Weevil konusu belirsizliğini korumakla beraber Hancock'un taşa çevirme olayı net değil. Çıkarım yapılabilir ama bir kesinlikten bahsetmemiz şimdilik zor
Toplu halde, uyum sağlayarak savaşacaklarsa yine lordlar avantajlı. Çünkü Kuma, Hancock, Dof, Moria gibiler hep avantaj getirecek meyvelere sahipler. Eğer uyum olursa topluca daha kolay alırlar bence.

Mihawk Şiliew'i keser.
King'i de Bagi Dof Moria oyalar, zaten Hancock ile Kuma tek atacağı için sonradan gelip savaşı noktalarlar.
Aslında sağ kol tarafı zayıf bile kaçmış ama sanırım daha karizmatik oldıkları için bu kadar oy aldılar :bilmem:
Sağ kolların şansı olması için kaptanları da olması lazım değil mi reis? Kaptanları yoksa Shichibukailer tek atıp geçer kollara. Buggy, Hancock, Crocodile çok tehlikeliler filan.

Öyle bi yazmışsın ki baya Moria için üzüldüm. Baya acıdım. Psikolojik yıkıma rağmen o kadar güç kaybı yaşamalarımı aklıma yatmıyor. Özellikle Alabasta Croco’nun hiçbir problemi yok gibiydi. Moria bize direkt psikolojik olarak bitmiş hayatı kaymış birisi gibi gösterildi. Moria için ikna olabilirim fakat Croco çakı gibiydi. Sırf Oda hikayeye girebilsin diye adamı Yonkou gazisine çevirdi.
Yahu seride pek çok şey değişti. Adam çok şey ekleyip çıkarıyor bunlar da onlardan biri işte. Alabasta-MF arası fark belli ki adamı 6. kata hapsedilmiş olarak görmemiz bile yeterli bir noktada.

Adam WB'ye karşı aşırı kindardı fakat bunun sadece yenilgi sebebiyle olduğunu sanmam işin altında farklı mevzular çıkacak. Buna rağmen adama yardım bile etti belli noktalarda Ace'i falan kurtararak ki Sengoku bile Croc'dan bir beklentiye girmiş gibi konuşuyordu.

Bu "Yaralarımı iyileştirdim" noktası ve Croc'un WB savaşı sonrası hırsını diğer korsanlardan alması bazı şeyleri açıklıyor.

Mihawk Şiliew'i keser.
Shichibukai oluşumunun itibarı okuyucu gözünde seri başında zedelendi, sonradan Oda iade-i itibar çalışmaları yapmaya çalıştı.

Kuma, Jinbei, Hancock yanlarına Law, Crocodile, Moria gibi isimleri verdiğinde gayet sağ kol alabilecek tipler.

Ama insanlardaki argüman "Luffy yendi" den öteye geçemiyor. Luffy aynı şartlarda sağ kolları da paket edebilirdi, ki birini etti.

Jinbei gibi adamı olduğunu bilmezdim mevzusunu açacak.Hele bir bekleyin göreceğim sizi kimse kaçmasın yalnız. :D Şöyle güçlüler böyle güçlüler diye yonkoları tanıttı aynısını shichibukai için yapacak.Bu iki oluşum dışında sadece Beckmann,Roo,Yasopp diye anıyor adamlar.Bence lordlar kadar önemli gördükleri güçlü Shanks tayfası sadece.

Doflamingo,Jinbei nasıl sağ kollarla kapışabilir hocam işte ben bunu anlamıyorum.G4 formunda Luffy top gibi oynadı Dof ile.Hadi Dof sağlam olunca g4e yakın olsun.Sağ kol dediğimiz adamlar g4e karşı üstün gelen adamlar.Arada uçurum var.Hele Hancock için Coby'nin görevlendirilmesi bile bir nevi gücünü de gösteriyor bence.İddiaya bile girerim Hancock bırak sağ kolu,2.komutan bile etmez.
Shichibukai oluşumunun itibarı okuyucu gözünde seri başında zedelendi, sonradan Oda iade-i itibar çalışmaları yapmaya çalıştı.

Kuma, Jinbei, Hancock yanlarına Law, Crocodile, Moria gibi isimleri verdiğinde gayet sağ kol alabilecek tipler.

Ama insanlardaki argüman "Luffy yendi" den öteye geçemiyor. Luffy aynı şartlarda sağ kolları da paket edebilirdi, ki birini etti.
Luffy savaşı üzerinden değerlendirme yapmak kadar sakat bir şey yok bana göre. Coby olayı ise gücünü bilmediğimiz tek mi gidiyor emin olmadığımız bir şey. Ki sağ kol, ikinci komutan bunlar öyle çok uzak tipler de değil.

Toplu halde, uyum sağlayarak savaşacaklarsa yine lordlar avantajlı. Çünkü Kuma, Hancock, Dof, Moria gibiler hep avantaj getirecek meyvelere sahipler. Eğer uyum olursa topluca daha kolay alırlar bence.
Alan saldırıları olmaları onları avantajlı bir duruma getirebilir ki şayet bu saldırıları savuşturacak meyveye sahip olan karakterler de mevcut sağ kollarda. Beckmann'ın nasıl bir güce sahip olduğu konusu şüpheli bir durum. Meyvesi var mı yok mu? Varsa nedir?Eğer alan saldırılarına karşı bir meyve ise Katakuri ile güzel bir koruma sağlayıp alınan alan saldırılarından hasarsız kurtarılabilmeli durumu mevcut ki bu da Beckmann'ın meyvesinin alan saldırılarına karşı bir meyveye sahip olması varsayımına dayanıyor :D

Weevil denildiği gibi halen belirsiz bir durumda. Yani onla Marco'yu saf dışı bırakalım. Hancock ve Beckmann'da Hancock'un belirsizliği yüzünden saf dışı kalsın. Mihawk Şhilevi kessin diyelim 1-0'dan. Kuma Kata'yı uzaklara yollamadan Kata bir iki hamle yaparsa Kuma'yı alabilir diyerek 1-1'e getirelim durumu. Bagi denilen elemanı geçelim Doffy and Moria King'i almaları konusunda ise berabere deyip 2-2 diyelim. Berabere kalıyor işte. :/ :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık