Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sağ Kollar vs. Borsalino & Savaş Lordları

Hangi taraf alır?

• Kullanılan toplam oy
    78
  • Anket kapatılmış .
şimdi senin mesajı görünce hatırladım da bir ara Luffy yonkouya G3 ile dalabilir mi amiral yonkou farkını anlayın diyen birisi vardı sanki.Ne oldu ona ya.Gerçi kimdi hatırlamıyorum ama
Onu bilmemde Fujitora tam bir başarısızlık örneği. Luffy G3 ile Fujitora'a karşı duruyordu.

Dışardan bakan biri kesinlikle Katakuri daha güçlü der.

Etkisiz hale gelen insan her nedense savaşa yeni başlamış gibi herkesin karşısında duruyor. Tek duraksaması Shanks'a karşı. Ayrıca bildiğim kadarıyla Ace'in ölümünü çaresizce hareketsiz bir şekilde izleyen de WB idi.
Bir şey daha ekleyeyim, Akainu WB'nin kafasını yere girdikten önce mi sonra mı aldı, buna da bak derim. :a:
Bence sen olayları fazlasıyla kafana göre yorumluyorsun ve animenin etkisi altında kalmışsın. Ace'in ölümü tamamen ani gelişen bir olay. Hem Beyazsakal yakınlarda değildi. Sanki gözünün önünde öldürülmüş gibi algı yaratıyorsun. Ace, evlatlarının kaçabilmesi için geride kalan Beyazsakal'a teşekkür edip gittikten sonra Saka ile karşılaşıyor. Sonra Saka Ace'i öldürüyor. Hatta WB'nin Ace öldükten sonra çizildiği ilk panele bakarsan, WB arkasını dönerek olayı görüyor ve şok oluyor. Saka sonra Luffy'ye yöneliyor. Jinbe, Marco ve Vista Luffy'i koruduktan sonra WB olay yerine geliyor ve Saka'yı yerin dibine yolluyor. Madem Saka yenilmedi diyorsun, kalkıp devam etseydi dövüşe? Adam Saka'nın üstüne Karasakal'ı alıyor, karasakal korsanlarının saldırı yağmuruna tutuluyor, sonrasında dünyaya One Piece'in var olduğu ile ilgili bir konuşma yapıyor. Sen hala "ama Saka kafasını aldı" diyorsun. Aldıysa aldı. Dövüşte her şey mübah. Ben dövüşün sonucuna bakarım.

Adamın kalbi teklemeden önce hiçbir şey yapamadı Saka. Bisento'yu ayağıyla durdumayı kayda değer bir şey sanıyorsan ayrı. WB'de Saka'nın kandırdığı Squardo kılıcı sokmadan önce magmalara pasta mumu diye üflüyordu. Adamın kalbi tekliyor ve diz çöküyor, sonraki sayfa Saka ilk kez delip zarar verebiliyor adama. Buna rağmen savaşın ilerleyen saatlerinde WB adamı iki darbeyle yere serip dövüş alanından dışarı yolluyor, etkisiz hale getiriyor. Kayıp düşmese belki vurmaya devam edecek Beyazsakal.

Fujitora luffy karşısında meyve kullanmamıştı farkındasınız değil mi? Sonraki bölüm meyve kullandığı an luffy'i g3'üyle beraber adanın dışına uçurdu. Hajrudin yakalamasa okyanusa düşüp yenilirdi luffy.

Birde şey vardı, Luffy Yonkou'yu G4 ile alacak görün diyen. Tam 2 gün tartışmıştım.
Ben demiştim. Fakat süreyi yeteri kadar uzatıp bitirişi de Organ Gun ile yapar, Lucci tarzı olur demiştim. Çünkü Mom kafa atmaya müsait birisiydi. İkincisi de darbeleri çok hızlı olmadığı için (Jinbe denen balık bile sıyrıldı) Kata gibi k.hakisi olmadığı ve de logia savunması dediğimiz şeye sahip olmadığı için Kata gibi sürekli sıyrılıp karşı saldırı yapamaz. Yani Luffy, Kata'ya kıyasla Mom'a daha kolay vurur, Mom'dan daha kolay sıyrılır. Mom totalde Kata'dan güçlü diye bakmamak lazım. Özelliklere göre değerlendirmek lazım. Mom, daha uygun bir rakip. Ha daha uzun sürer o kesin. Luffy de süreyi o kadar uzatamaz, o da kesin. Yoksa sen desen ki Luffy bir gün boyunca götürebilir, ben gene yenebilir derim.

Yani yonko değil, Mom. Shanks'ın özellikleri başka WB'nin başka.

Ben demiştim. Fakat süreyi yeteri kadar uzatıp bitirişi de Organ Gun ile yapar, Lucci tarzı olur demiştim. Çünkü Mom kafa atmaya müsait birisiydi. İkincisi de darbeleri çok hızlı olmadığı için (Jinbe denen balık bile sıyrıldı) Kata gibi k.hakisi olmadığı ve de logia savunması dediğimiz şeye sahip olmadığı için Kata gibi sürekli sıyrılıp karşı saldırı yapamaz. Yani Luffy, Kata'ya kıyasla Mom'a daha kolay vurur, Mom'dan daha kolay sıyrılır. Mom totalde Kata'dan güçlü diye bakmamak lazım. Özelliklere göre değerlendirmek lazım. Mom, daha uygun bir rakip. Ha daha uzun sürer o kesin. Luffy de süreyi o kadar uzatamaz, o da kesin. Yoksa sen desen ki Luffy bir gün boyunca götürebilir, ben gene yenebilir derim.

İyide hasar almıyor ki? Dert burada, vurabilmesinde değil. Devin kılıç salladığı 5 yaşındaki Linlin'e sinek ısırığı bile olmadı. Kadının yara aldığı tek bir an var 68 yıl içinde. O anı tekrar yaratıyorlar öldürmek için olayın saykoluğuna bak. 68 yıl kadın hasar almamış. Yüzüğü 17 yılda ateşe atabilmenin şansı daha fazlaydı yani. Kadın yara alsa gene oluru var da, kadın açlıktan ölür en fazla. Lucci'den çok farklı bu. Tekkai Lucci gene hasar alıyordu.

G4 sınırsız bile olsa Luffy BM'yi alamaz.Özelliklere göre değerlendirmek seviyeler yakınsa işe yarar.Arada baya seviye farkı varsa sırf antilik ya da dövüş tarzının o kişiye uygun olmasından dolayı dövüşü kazanamazsın.BM ile Luffy arasında da gayet iyi bir fark var şu an.Aynı şekilde hız elbette bir etken ama düşündüğün kadar etkili bir şey olduğunu sanmıyorum.Kizaru bunun en büyük kanıtı aslında.Luffy 10 kere vurana kadar BM 4-5 kere vursun haşat eder Luffy'i.Sadece hız tek etken değil.

İyide hasar almıyor ki? Dert burada, vurabilmesinde değil. Devin kılıç salladığı 5 yaşındaki Linlin'e sinek ısırığı bile olmadı. Kadının yara aldığı tek bir an var 68 yıl içinde. O anı tekrar yaratıyorlar öldürmek için olayın saykoluğuna bak. 68 yıl kadın hasar almamış. Yüzüğü 17 yılda ateşe atabilmenin şansı daha fazlaydı yani. Kadın yara alsa gene oluru var da, kadın açlıktan ölür en fazla. Lucci'den çok farklı bu. Tekkai Lucci gene hasar alıyordu.
Kol ve bacak ile korunulabiliyor, malum ama dikkat edersen koka kullandı. Yani sandığın kadar uçuk değil durum. Ha Luffy kadını uçuramadı ama çok da uçura uçura dövülecek birisi değil. Fakat açık bulması lazım, hızlı davranıp karnına ne bileyim yüzüne falan yapıştırması lazım. Ha gene aynı durum olursa dediğin gibi olur. Fakat bu durumda Kaido'nun karşısına hiç çıkmaması lazım. Birincisi adam en güçlü, ikincisi muhtemelen zoandan gelen anormal bir sertliği olacak. B.haki de de en tepe olması kuvvetle muhtemel. Bu adama beş kişi dalsan ne olur?

@Hakili Yumruk

Daha geçen bölüm görmedim mi hızın avantajını? Oven kimin vurduğunu göremedi. Luffy vs Dof ortada.

Kizaru diyorsun da onu karşılayan Ray idi, adam üst düzey k.hakiye sahip. O da yetmez tabii, üst düzey de savaş becerisi var.

Luffy, Kata'dan neden kaçtı? Bir k.haki mahvetmedi mi işi? Kata logia savunması dediğimiz şeyi yapıyor fakat burada en önemli etken k.haki, hamleyi göremezse doğru savunamaz.

Luffy, Cracker ile niye on bir saat uğraştı? Bir meyve faktörü işi değiştirmedi mi? On bir saatte Luffy'e doğru dürüst hasar verememiş la. Halbuki Luffy saldırıya açık, Cracker tarzı meyvesi yok. İlk yediği darbede de yenilmedi mi Cracker? Hız Luffy, saf güç Luffy, saldırı gücü Luffy vs nasıl denklik bu? Meyveyle denklik. Yani anlayacağın avantajlar çok şeyi değiştiriyor.

Üstte söylediğim mantığı kurmuşsun. Mom>Kata o halde... Ama Luffy, Kata'ya üç dört vurdu bayağı hırpaladı. Tek bir özellik işi bitirdi, yani senin düşünmen gereken kısım, Luffy bu k.haki işine çözüm getirirse ne olur? Yenmesi kimi şaşırtır? O seviye saldırı gücü olduğu ortada. Sadece vuramadığı için işe yaramıyor. Vurduğunda muhtemelen farklı olacak. Mom'da ise böyle bir sorun yok. Ondaki sorun sertlik, sertliği aşamazsa işi biter, aşarsa ve de süreyi gerektiği kadar uzatırsa olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık