Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sağ Kollar vs. Borsalino & Savaş Lordları

Hangi taraf alır?

• Kullanılan toplam oy
    78
  • Anket kapatılmış .
Kol ve bacak ile korunulabiliyor, malum ama dikkat edersen koka kullandı. Yani sandığın kadar uçuk değil durum. Ha Luffy kadını uçuramadı ama çok da uçura uçura dövülecek birisi değil. Fakat açık bulması lazım, hızlı davranıp karnına ne bileyim yüzüne falan yapıştırması lazım. Ha gene aynı durum olursa dediğin gibi olur. Fakat bu durumda Kaido'nun karşısına hiç çıkmaması lazım. Birincisi adam en güçlü, ikincisi muhtemelen zoandan gelen anormal bir sertliği olacak. B.haki de de en tepe olması kuvvetle muhtemel. Bu adama beş kişi dalsan ne olur?

@Hakili Yumruk

Daha geçen bölüm görmedim mi hızın avantajını? Oven kimin vurduğunu göremedi. Luffy vs Dof ortada.

Kizaru diyorsun da onu karşılayan Ray idi, adam üst düzey k.hakiye sahip. O da yetmez tabii, üst düzey de savaş becerisi var.

Luffy, Kata'dan neden kaçtı? Bir k.haki mahvetmedi mi işi? Kata logia savunması dediğimiz şeyi yapıyor fakat burada en önemli etken k.haki, hamleyi göremezse doğru savunamaz.

Luffy, Cracker ile niye on bir saat uğraştı? Bir meyve faktörü işi değiştirmedi mi? On bir saatte Luffy'e doğru dürüst hasar verememiş la. Halbuki Luffy saldırıya açık, Cracker tarzı meyvesi yok. İlk yediği darbede de yenilmedi mi Cracker? Hız Luffy, saf güç Luffy, saldırı gücü Luffy vs nasıl denklik bu? Meyveyle denklik. Yani anlayacağın avantajlar çok şeyi değiştiriyor.

Üstte söylediğim mantığı kurmuşsun. Mom>Kata o halde... Ama Luffy, Kata'ya üç dört vurdu bayağı hırpaladı. Tek bir özellik işi bitirdi, yani senin düşünmen gereken kısım, Luffy bu k.haki işine çözüm getirirse ne olur? Yenmesi kimi şaşırtır? O seviye saldırı gücü olduğu ortada. Sadece vuramadığı için işe yaramıyor. Vurduğunda muhtemelen farklı olacak. Mom'da ise böyle bir sorun yok. Ondaki sorun sertlik, sertliği aşamazsa işi biter, aşarsa ve de süreyi gerektiği kadar uzatırsa olabilir.
Hızın hiçbir etkisi yok demiyorum ama düşündüğümüz kadar değil diyorum.Kizaru'dan kastım o meyveyle WB gibi hantal bir adamı mfde tek almalıydı o zaman senin mantıkla.Sadece WB'de değil evrendeki çoğu kişiyi tek başına almalı ama mangaka adamı amiral yaparak o seviyelerde olmadığını göstermiş.Ya da farklı bir seri Naruto'dan örnek vereyim.Minato hızıda geçtim ışınlanabiliyordu ama bunlara rağmen Madara-Hashirama daha güçlü gösterildi.Hız illaki bir etken ama düşündüğümüz kadar değil bana göre.

Oven-Sanji,Luffy-Dof vsleri söylediklerin için yeterli bir referans değil.Sanji-Oven ve Luffy-Dof 3 aşağı 5 yukarı aynı seviyedeki adamlar zaten.Yani bu iki vsde de birbirlerine hızlı davranıp vurmaları birbirlerini etkiliyor ama gördüğümüz kadarıyla BM'nin savunmasını aşmaya hiçbir şekilde yetmez G4.Kata savunmasıyla ön plana çıkan biri değil ve ona rağmen g4e dayanabiliyor.BM ise Kata'ya oranla savunması daha çok ön plana çıktı.G4'ün darbeleri BM'ye hasar verir illaki ama ne kadar verir ? O savunma saldırının gücünü büyük oranda düşürür.

Luffy vs Cracker de aynı seviyenin adamı yalnız.Önceki mesajımda sana dedim avantajlık,antilik durumu vs. seviyeler birbirine yakınsa işe yarar.Luffy ve Cracker'in de seviye aynı nerdeyse.

Luffy k.haki işine çözüm getirirse ve dövüşü kazanırsa Luffy>Kata olmuş olur zaten.Ama daha böyle birşey de yok.Bir şey diyemeyiz.Tamam işte sorun sertlik ve g4 görünen kadarıyla o sertliği aşabilir mi ? İmkanı yok.KKG bile nakavt etmeye yetmez.Bu yüzden mesele süre değil.Zaten ben senin kadar hızı da o kadar önemli görmüyorum.Hani dediğim gibi BM 4-5 vuruş yapana kadar Luffy 10 tane vursun hangisi ağır basıyor ? Ayrıca senin mantıkla Kizaru BM'yi alabilir ? Öyle bir şey olucağını düşünüyor musun ?

Hızın hiçbir etkisi yok demiyorum ama düşündüğümüz kadar değil diyorum.Kizaru'dan kastım o meyveyle WB gibi hantal bir adamı mfde tek almalıydı o zaman senin mantıkla.Sadece WB'de değil evrendeki çoğu kişiyi tek başına almalı ama mangaka adamı amiral yaparak o seviyelerde olmadığını göstermiş.Ya da farklı bir seri Naruto'dan örnek vereyim.Minato hızıda geçtim ışınlanabiliyordu ama bunlara rağmen Madara-Hashirama daha güçlü gösterildi.Hız illaki bir etken ama düşündüğümüz kadar değil bana göre.

Oven-Sanji,Luffy-Dof vsleri söylediklerin için yeterli bir referans değil.Sanji-Oven ve Luffy-Dof 3 aşağı 5 yukarı aynı seviyedeki adamlar zaten.Yani bu iki vsde de birbirlerine hızlı davranıp vurmaları birbirlerini etkiliyor ama gördüğümüz kadarıyla BM'nin savunmasını aşmaya hiçbir şekilde yetmez G4.Kata savunmasıyla ön plana çıkan biri değil ve ona rağmen g4e dayanabiliyor.BM ise Kata'ya oranla savunması daha çok ön plana çıktı.G4'ün darbeleri BM'ye hasar verir illaki ama ne kadar verir ? O savunma saldırının gücünü büyük oranda düşürür.

Luffy vs Cracker de aynı seviyenin adamı yalnız.Önceki mesajımda sana dedim avantajlık,antilik durumu vs. seviyeler birbirine yakınsa işe yarar.Luffy ve Cracker'in de seviye aynı nerdeyse.

Luffy k.haki işine çözüm getirirse ve dövüşü kazanırsa Luffy>Kata olmuş olur zaten.Ama daha böyle birşey de yok.Bir şey diyemeyiz.Tamam işte sorun sertlik ve g4 görünen kadarıyla o sertliği aşabilir mi ? İmkanı yok.KKG bile nakavt etmeye yetmez.Bu yüzden mesele süre değil.Zaten ben senin kadar hızı da o kadar önemli görmüyorum.Hani dediğim gibi BM 4-5 vuruş yapana kadar Luffy 10 tane vursun hangisi ağır basıyor ? Ayrıca senin mantıkla Kizaru BM'yi alabilir ? Öyle bir şey olucağını düşünüyor musun ?
İyi de özelliklere bir bak. Luffy ilk vurduğu hamlede işini bitirdiği adamla nasıl denk olur la? Luffy her türlü ağır basıyor teker teker baktığında. Fakat tek bir özellik işi kapatıyor. Ben bunu hep anlattım. Kimse Garp ile Cracker'i denk görmez fakat Garp da Luffy gibi on bir saat uğraşabilir. Çünkü Cracker'in meyve fiziksel savaş verenlere ters. Luffy çok hızlı mı? Evet. Vurabildiği mi? Hayır. Garp'ta bu seviye hız bile görmedik. Luffy'de gatling var mı? Var. Vurabildiği mi? Hayır. Garp'ta gatling bile yok. Nasıl vuracak? O da Luffy gibi açık beklemek zorunda. Marco mesela Kaido'yu bile tutar. Denk mi? Hayır ama adam yediğini anında iyileştiriyor. Peki Kaido'ya önemli hasar verebilir mi? Hayır. Cracker de Luffy'e önemli bir hasar veremedi. Tek etken her şeyi değiştirebiliyor. Yani senin kurduğun mantık yanlış. Sadece yakın adamlarda geçerli değil durum. G4 Luffy de totalde hem Dof'tan hem de Cracker'den güçlü ama biri sırf dayanıklılığı ile biri de meyvesi ile işi bambaşka duruma getirdi.

İyi de özelliklere bir bak. Luffy ilk vurduğu hamlede işini bitirdiği adamla nasıl denk olur la? Luffy her türlü ağır basıyor teker teker baktığında. Fakat tek bir özellik işi kapatıyor. Ben bunu hep anlattım. Kimse Garp ile Cracker'i denk görmez fakat Garp da Luffy gibi on bir saat uğraşabilir. Çünkü Cracker'in meyve fiziksel savaş verenlere ters. Luffy çok hızlı mı? Evet. Vurabildiği mi? Hayır. Garp'ta bu seviye hız bile görmedik. Luffy'de gatling var mı? Var. Vurabildiği mi? Hayır. Garp'ta gatling bile yok. Nasıl vuracak? O da Luffy gibi açık beklemek zorunda. Marco mesela Kaido'yu bile tutar. Denk mi? Hayır ama adam yediğini anında iyileştiriyor. Peki Kaido'ya önemli hasar verebilir mi? Hayır. Cracker de Luffy'e önemli bir hasar veremedi. Tek etken her şeyi değiştirebiliyor. Yani senin kurduğun mantık yanlış. Sadece yakın adamlarda geçerli değil durum. G4 Luffy de totalde hem Dof'tan hem de Cracker'den güçlü ama biri sırf dayanıklılığı ile biri de meyvesi ile işi bambaşka duruma getirdi.
Tamam özellikleri tek tek incelediğinde Luffy Cracker'e oranla ağır basıyor ama denklikten kastım tüm özelliklerde eşit olması gibi bir şey değil.Meyve diyorsun ama herkesin işte dövüş tarzı farklıdır.Cracker fiziksel kuvvet kasmamış meyveye abanmış.Tek bir özellikle denk olabilir işte buna bir şey demedim ben.Eğer şu sözünle ''hız tek etken'' değil sözüm için bir şey diyorsan Luffy'nin hızı da olsa BM'nin savunmasını aşmaya yetmez anlamında söylemiştim.Cracker Luffy'e hasar veremedi demişsin ama tamamen eşit şartlar altındaki bir dövüş değildi.Kendinde diyorsun Cracker'in gücünün asıl kaynağı meyve ve Nami bunları yumuşatarak ekarte etti.Ve adam buna rağmen 11 saat dövüştü.Bence asıl başarı Cracker'de.

Garp örneğine gelelim.2 yıl önceki Garp en az amiraldir.Garp'ta gatling vs. olmaması bir şey değiştirmiyor.O adamda G4'ten fazla saldırı gücü vardır.Aynı şekilde bir komutan amiral ayarı birini uzun bir süre tutabilir.Mfde dikkatleri dağılana kadar ne Kizaru Marco'ya ne de Aok Jozu'ya üstünlük sağlayamadı.Ha dövüş devam ettiğinde amiraller kazanacaktı ama gördük ki bir komutan bir amiral gayette tutabiliyor.Bu yüzden Cracker'in garp'ı uzun süre tutması bir şey ifade etmez.Sonunda Garp alır.Aynı şekilde Cracker'i aldı diye ölümün kıyısına gelmez Garp.Yani ölümcül düzeyde ciddi hasarlar almaz.

Kaido vs Marco örneğinde de kendin söylemişsin.Marco meyvesi sayesinde bir süre dayanabilir belki Kaido'ya ama dövüşün sonunda muhtemelen öldürülür.Peki Kaido'ya ciddi bir hasar verebilir mi ? Tabii ki hayır.Yani bana göre önemli olan ne kadar süre dayanabildiğin değil dövüşün sonunda hasarları değerlendirdiğimizde ne kadar fark olduğu gibi bir şey.İşte mfdeki Marco vs Kizaru,Jozu vs Aokiji bunun en iyi kanıtı.

luffy'nin g4'ü yonkou değil komutan seviyesi sadece. Fiziksel gücü komutanlardan yüksek diye yonkou seviyesi olmuyor birden.

Katakuri'ye fiziksel güçte üstün geldi ama katakuri zaten fiziksele abanmış bi karakter değil. Bu adamdan kenbunshokuyu alırsan seviyesi zaten sağ kol'dan 3. Tümen komutanı seviyesine falan düşer.

"Ama logia savunması olmasa luffy bu adamdan çok güçlü o yüzden luffy yonkou seviyesi" demek çom saçma bu yüzden. Katakuriyi sağ kol yapan özellik zaten bu.

Luffy ve cracker de denk değillerdi. Nami sayesinde yendi luffy. Luffy hem yemek yiyerek dinleniyordu hem de g4'ü kullanmasına gerek kalmadığından hakisi bitmiyordu. 10 saat boyunca yorulup hakisi güçsüzleşen kişi cracker oldu. Bi önceki bölüm yorgunluğun hakiyi etkilediğini öğrendik.

Luffy cracker'in seviyesinde olsa o askerlerden hemen kurtulup cracker'le uğraşmaya vakit bulacak kadar kuvvetli olurdu. Ama luffy daha düşük seviyede olduğu için namiye rağmen cracker'e vuramadı.

Luffy cracker seviyesinde olup fiziksel kuvvete abanmış olsa o askerleri 1-2 vuruşla yenip cracker'le uğraşacak seviyede olurdu. O zaman nami olmadan denk dövüşürlerdi.

Luffy yerine garp olsa tek yumrukla askerleri indirip cracker'e geçerdi. 10 saat falan uğraşmazdı.

Özetle luffy fiziksel güçte bu adamlardan üstündü çünkü elinde başka bişey yok. Bu karakterlerin ellerinde bir sürü koz var.
Eğer tamamen fiziksel güce abanmış bi sağ kolla savaşsaydı (jack gibi) luffy fiziksel güçte üstün gelemezdi.

Jack ve katakuri savaşsa şuanki luffy vs kata'ya benzer bi dövüş olur büyük ihtimalle.

Big mom da komutanları gibi kapsamlı meyveye sahip olduğu halde g4'ü bloklayabilmesi bu kadını apayrı bi lige koyuyor.

Nasıl luffy'nin fiziksel kuvvetteki üstünlüğü cracker'in askerlerini nötr'leyemediyse hızı da big mom'la arasındaki farkı kapatamaz.

Zaten big mom'la savaşsa kadın yumruk yumruğa savaşmayacak ki. Bi elinde prometheus diğerinde zeus var. Onlar yokken bile fiziksel gücü daha yüksek. Luffy 10 dk'dan fazla dayanacak seviyede değil şuan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık