Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sadakat

Sadık Olanlar Kimlerdir?

• Kullanılan toplam oy
    144
Luffy gemiden gidip bir adada dolaştıktan sonra dönüp birine emir veriyor. Emri verdiği üyeye soru sorma, sadece yap diyor. Cevabım, hiçbiri olur bu durumda.

Ya olay Teach gibi olursa hepsi kinlenir.

Bana göre hepsi karşı çıkardı tayfada Teach gibi birine. Lakin herkes olduremez. Zoro ve Jinbei harici gibi. Eğer Teach vakası gibi biri Namiyi öldürse Sanji de öldürebilir emir beklemeden.

Bilmeden olayin arkasini, sadece emir ile yapacak tek Zoro ve Jinbeidir.

WB ve Tayfasına bakıyoruz mesela, WB oğlunu kaybetmiş, tayfa kardeşini kaybetmiş ama intikam için tek yanan ateş Ace xd ace hani ateş ya hehe gönderme yaptım xd neyse. Bu tayfa bile Teach'in peşinden gitmiyorken bizim tayfa ihanet olsa bile kolay kolay öyle bi emri yerine getirebilir mi çok büyük muamma. Bi de koşulda Luffy için geçerli bi sebepten bahsediliyor ki bu baya kurnaz bi soru, çünkü koşulu genişletmemiz ve geliştirmemizi ister gibi. Luffy için geçerli bi sebep ise o zaman tayfa anlayışla karşılamalı, olup bitenden haberdar olmalı ve onlar da aynı kararı verecek kafada olmalı gibi ekstra koşullar ortaya çıkartılıyor. Bu da aslında yapabilecekleri yanılgısını doğuruyor. Fakat tek başına sırf kaptan emir verdi diye yapacak tayfa üyesi olduğunu düşünen bence hayal kuruyordur.

Luffy'nin birisinin ölmesini isteyecek kadar geçerli bir sebebi varsa Jinbe Luffy'e sadakati dolayısıyla yapabilir ama soğukkanlılıkla yapabilecek tek kişi Zoro. Diğerleri biraz daha tadımız kaçmasın modunda.

Diğerleri anlamıyorlar Kanjuro'nun hain olduğunu.
Yoo. Anlayıp hiçbir şey yapmayanlar da var yani. 9 kın, haini görüyor, prenslerini tutmuş adam ama sohbete dalıyorlar.
Kawamatsu dışında Allah rızası için kılını kıpırdatan yok. Bizim tayfadakiler ise çocuğa el sallıyorlar hep beraber. Hele el sallama sözcüsü Luffy'nin sözleri...

Baya baya kimse ne haini umursuyor ne de kaçırılan çocuk için bir şey yapmaya yelteniyor.

Yoo. Anlayıp hiçbir şey yapmayanlar da var yani. 9 kın, haini görüyor, prenslerini tutmuş adam ama sohbete dalıyorlar.
Kawamatsu dışında Allah rızası için kılını kıpırdatan yok. Bizim tayfadakiler ise çocuğa el sallıyorlar hep beraber. Hele el sallama sözcüsü Luffy'nin sözleri...

Baya baya kimse ne haini umursuyor ne de kaçırılan çocuk için bir şey yapmaya yelteniyor.
9 Kın konu dışı. Tayfayı kastettim. Kanjuro ilk uzaklaşırken sadece Sanji ve Robin anlıyor ve kurtarmaya çalışıyorlar. Onlar da başarısız oluyor zaten.

Konun tam olarak anlaşılmadığını düşünüyorum. Bir şekilde ortada öldürülmesi gereken bir tayfa üyesi var ve buna Luffy bile ikna olmuş durumda. Luffy yakalanmış. Atıyorum Robin'in başından beri hain olduğunu öğrenmiş ve Robin hemen öldürülmezse tüm tayfayı anında öldürebilecek bir güce sahip vs. veya daha kompleks bir durum var ama bunlar önemli değil öldürülmesi gereken biri gerçekten var ve Luffy bile emrini vermek zorunda kalmış. Konuyu böyle kabul etmek gerekiyor.

Böyle bir durumda da benim cevabım budur:

İkna olmadan yapacak tek kişi Zoro'dur. Çünkü anlatsan da anlamam der. Başta o da sorgular. Tam olarak anlamasa da durumun ciddiyetini anlayınca yapar.

Sanji, Jinbei, Franky, Robin ve Brook başka çarenin olmadığına ikna olmadan yapmaz. İkna olunca yaparlar.

Geri kalan tayfa üyeleri de yapar ama yapmadan önce bin kere yapamam diye ağlama sahnesi izleriz.

Ama sonuçta kazanan Luffy'nin emri olur.
Ancak ben de bir noktayı atlamışım. Soruda sorgusuz kim yapar denmiş. Bu kişi ise Zoro'dur o bile meçhul. Robin de olayı idrak etmeden yapmaz. Robin eski Robin değil.

Zoro ile Brook kesin olarak yapar, Luffy'nin ağzından çıkacak tek bir söze bakarlar. Ama diğerleri yapmaz. Jinbe ile Franki kendi doğrularına sahipler ve sorgularlar. yaparlar. Nami, Usopp, Coppa, Robinv2 fazla duygusallar, bir neden olsa da yapmazlar. Sanji ise sorgulamadan yapmaz, o yüzden eleniyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık