Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryuma'nın Seviyesi

Ryuma'nın Gücü?

• Kullanılan toplam oy
    303
Edemedim. O seri Op değil kardeş sen çok yanlış gelmişsin. :/ Tanrısal güçlerin olduğu Bleach'e falan alalım seni. Kaido'yu götünden kan aldırmadan yenebilecek bir karakter olamaz bu seride.
Ya yaz geç işte, adam elini savurup evren yok etsin ajdjfks

Bu arada Zoro ve Kinemon olayına Luffy'nin tepkisi "Aa samuraycılık oynuyorlar" :D

Ya yaz geç işte, adam elini savurup evren yok etsin ajdjfks

Bu arada Zoro ve Kinemon olayına Luffy'nin tepkisi "Aa samuraycılık oynuyorlar" :D
Samuray>Zoro anlamı çıkar buradan. Ancak oynayabilirler çünkü. Aynı zamanda Kaido Luffy için korsancılık oynuyor demişti. Kaido-Luffy arasında ne kadar fark varsa Luffy-Zoro arasında da bir o kadar fark var anlamı da çıkar.

Al sana analizin kralı. Tek cümleden birçok şeyi çözdüm. :cool:

O büyük an geldi mi reis? Akainu>Shanks diyor muyuz artık!
Çoktan... :a:
"Sakazuki, Yonko Yenebilir Mi?" konusu "Sakazuki, KK Yenebilir Mi?" veya "Sakazuki, 2 Yonko Yenebilir Mi?" konularına evrilecek yakında. Bana güvenebilirsin. ;)

Konu çöpe dönmesin diye yazmayayım daha. :)

Ryuma'nın seviyesine dair hiçbir çıkarım yapamayız malasef. Belki de KK üstü çıkar belki de şimdiki Zoro seviyesinde biri çıkar belki o kadar bile çıkmayabilir.

Dönemin Yonkou'larını kimse hatırlamaz çünkü dönemin Yonkou'lardan daha çok ön plana çıkmış olan Roger var. Roger ve WB varken herhalde kimse Big Mom'ı hatırlamaz.

Yani dönemine damga vurmuş isimler hatırlanıyor. Ama bu dönemin nasıl bir dönem olduğunu bize anlatmıyor. Coby, Luffy'e korsanlar altın çağında KK olmak istiyorsun, imkansız imkansız diye ikiliyordu. Özellikle yapacağı işin zamanında Roger'ın yaptığından bile daha zor olduğunu çıkarıyordum ben o sözden.

Zaten bu dönemin en zorlu dönem olduğuna dair sürekli atıflarda bulunuldu Mangaka tarafından. Şimdi de kaç senenin ardından Gorosei'nin de işe doğrudan gireceğini görüyoruz.

Totalde anlatmaya çalıştığım Ryuma damga vurmuş, evet. Ama nasıl bir çağda damga vurmuş belli değil. Ben ne çıksa şaşırmam... Ama çok belirsiz bence.

Dönemin en ünlülerinden bir diğeri olan Syrano'ya bakıyorum. O dönemi at çöpe gitsin dersin.
Peki dediğin gibi alelade bir dönemde en güçlü olmuşsa herhangi bir flashback falan olmadan Oda bunu neden karşımıza çıkarttı? Evet şu anki dönem kadar karmaşık bir dönem değildir belki ama en güçlünün Zoro seviyesinde olacağı bir dönem hiç değildir.

Bir de konuyla alakasız olacak biraz da Beyazsakal da 50 yıl sonra Big Mom'dan fazla hatırlanmasını sağlanacak pek bir şey yapmadı yani. Hatta Big Mom'un soyu fazlasıyla devam ettiği için hatırlanması daha muhtemel.

Peki dediğin gibi alelade bir dönemde en güçlü olmuşsa herhangi bir flashback falan olmadan Oda bunu neden karşımıza çıkarttı? Evet şu anki dönem kadar karmaşık bir dönem değildir belki ama en güçlünün Zoro seviyesinde olacağı bir dönem hiç değildir.

Bir de konuyla alakasız olacak biraz da Beyazsakal da 50 yıl sonra Big Mom'dan fazla hatırlanmasını sağlanacak pek bir şey yapmadı yani. Hatta Big Mom'un soyu fazlasıyla devam ettiği için hatırlanması daha muhtemel.
O mantıkla bakarsak Ryuma'yı da kimse tanımıyor. Wano gibi dünyadan izole bir ulkede yaşayan yerel bir karakter esasında. Sorsan Wano dışında kimse tanımaz bu adamı doğru düzgün. Efsane olduğunu mangakanın verdiği bilgiden biliyoruz sadece.

Wb dünyanın en güçlü adamı olarak tüm dünyaya nam salmış işte. Daha ne yapsın?

Benim savunduğum şey adamın seviyesini belirleyebileceğimiz hiçbir doneye sahip olmadığımız üzerine. Şu an ki Zoro'nun Pica'nın o dev cüssesini kesmesine Kinemon gibi Oden'e tanık olmuş bir adam bile nasıl tepki verdi hatırlıyoruz. Neden olmasın? Çok tabi bir şekilde olabilir.

Calgara ve Norland isimleri de günümüze kadar gelmiş. İsminin günümüze kadar yaşaması yaşatılması doğrudan güçlerini belirleyebileceğimiz veriler değil bana göre. O yüzden ne seviyede çıkarsa çıksın şaşırmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık