Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ryokugyu'nun Gücü

Zaten koyu yazdıklarım önemli kısımlardı. Hastalık ile ilgili bir yeteneği de çıkabilir ama ben bu tip bir yeteneği Doc Q da bekliyorum. Kendisi de zaten doktor olmasına rağmen ortalarda hasta hasta dolaşıyor.

Usopp dediğin gibi en güçsüz olacak açıklandı ama bu çok önceden açıklanan bir şeydi. Yani Mangaka bana bu seride bir şeyleri her an değiştirebilecekmiş hissi veriyor hemen hemen her zaman. Adam tayfada 4 haki kullanıcısından biri. Bu yeteneği ortaya çıkarmak kolay bir iş değil. Diğer taraftan ise Shanks'ın tayfasına baktığımda hep ön safta şu üçlüyü görüyorum Beckman,Roo ve Yasopp.

Yani ileride de bizim tayfada bu tip bir sıralama bekliyorum. Zoro,Sanji ve Usopp. Ne kadar Usopp bu seviyeye çıkamayacak gibi görünse de bence kendisi sağlam bir power up alacaktır. Gördüğümüz gibi hemen herkese bir arc düzenliyor Mangaka. Şuan Sanji'nin bulunduğu arcdayız şuan bir şey göstermedi ama bence bir güç gösterisi göreceğiz kendisinden. Zoro için ise Wano, Usopp için ise Kaido arc veya oraya gitmeden Elbaf göreceğiz diye düşünüyorum.

Ek olarak da söylemem gerekirse her zaman amiraller arasında çok fark olmadığını savunanlardanım. Akainu ve Aokiji olarak düşünebiliriz hemen hepsini. Hepsi özel olarak seçilmiş kişiler ve ne zaman ne yapacakları belli olmayan adamlar. Orada güçsüz dememin sebebi yanlış anlaşılması. Aralarından en güçsüz düşündüğüm demek istiyorum. Yani Usopp amiral alırsa diğerleri 4-5 tane alması gibi bir şey söz konusu değil. Ölümün eşiğine gelip son saniyede de indirebilir demek istiyorum veya birinin küçük bir yardımıyla da olabilir.

Yani burada demek istediğim Amiralin güçsüz olacağı değil Usopp'un güçleneceği. Sadece defansif olarak biraz sıkıntısı var karakterin yoksa kendisi zekasıyla Luffy'i zorlamış biri. Ne kadar Luffy başta vurmasa falanda orada, Water 7 de yaptıklarını gördük az çok. Bu zayıflığı da K. Haki ile kapatabilir diye düşünüyorum. Ne kadar bu şuan zor bir şey olarak görünse de bu seride ki karakterlerin potansiyellerini belirleyecek olan kişi Mangaka.
Yok, zaten en güçsüz amiral dediğini anladım reyis. Ama en güçsüz bile olsa bu adam Mingo'dan güçsüz olmayacağına göre yine imkansız böyle bir şey. Isterse Yasopp kadar güçlü olsun yine alamaz. Biz sağ koldan aşağısı için amiral alabilir mi muhabbeti yapmıyoruz zaten hiç. Yasopp dediğin adam 3. Gözüküyor.

Üstelik Usopp açıklaması öncedendi sonra fikrim değişti ya da bu açıklama eski olduğu için geçerliliğini yitirdi gibi bir durum da söz konusu değil.

Demek istediğini anladım ama mangaka en güçsüz muhabbetine girmeseydi bile Usopp'un amiral alması mümkün olmazdı. Çok çok uçuk bir şey senin dediğin. Seride en olmayacak şeyleri yazın deseler en başlarda yazacağım bir olay Usopp'un bu olayı.

Yine de beklentin varsa bir şey diyemem..

Yok, zaten en güçsüz amiral dediğini anladım reyis. Ama en güçsüz bile olsa bu adam Mingo'dan güçsüz olmayacağına göre yine imkansız böyle bir şey. Isterse Yasopp kadar güçlü olsun yine alamaz. Biz sağ koldan aşağısı için amiral alabilir mi muhabbeti yapmıyoruz zaten hiç. Yasopp dediğin adam 3. Gözüküyor.

Üstelik Usopp açıklaması öncedendi sonra fikrim değişti ya da bu açıklama eski olduğu için geçerliliğini yitirdi gibi bir durum da söz konusu değil.

Demek istediğini anladım ama mangaka en güçsüz muhabbetine girmeseydi bile Usopp'un amiral alması mümkün olmazdı. Çok çok uçuk bir şey senin dediğin. Seride en olmayacak şeyleri yazın deseler en başlarda yazacağım bir olay Usopp'un bu olayı.

Yine de beklentin varsa bir şey diyemem..
Normalde yapmıyoruz ama KK tayfası için yapmamamızın bir nedeni yok bence. Yani genel anlamda düşündüğümüz zaman KK tayfasının olası 3. veya 4 adamı bence zorlanarak bile olsa alabilmeli. Dediğin şeye gelirsek Mangaka böyle bir şey açıklaması bana mantıklı zaten gelmez. Adam o kadar şeyi düşünüp çiziyor. Usopp için önceden en güçsüz olacak deyip şimdi gelip ''Ya ben önceden böyle dedim ama sonradan fikrim değişti'' zaten demez.

Benimde işte Usopp'dan bir şey beklememin sebebi Yasopp oluyor. Adam Shanks'ın ilk tayfa kuracakken peşine düştüğü biri. Ne zaman Shanks görünse bu adam ön planda yer alıyor yani hep ilk 3 içinde oluyor. Korsanlar Kralının tayfasında olan bir adam bence babasının potansiyelini taşıyabilmeli daha doğrusu onu geçebilmeli. Hemde bu adam KK tayfasında olacak bir kişi. Yani tayfa üyesi olmamasına rağmen Oden'in emrine girmiş Neko ve İnu gibi iki büyük baş var. Ne kadar çoğu kişi bizim tayfanın Zoro ve Sanji hariç diğer üyelerini küçümsese de ben bizim tayfadan ümitliyim ve bir şeyler bekliyorum.

Eline sağlık da keşke Usopp'u amiralle karşılaştırmasaydın :( Amiraller serideki en dengeli güç oluşumu. Bu sebeple amirallerden herhangi birinin seri sonundaki Usopp'la karşılaşacak kadar güçsüz olacağını ya da diğer amirallerle arasında bariz bir güç farkı olacağını hiç zannetmiyorum. Zaten Mingo Fujitora ve Ryokugyu'nun canavar olduklarını ifade etmişti. Öte yandan mangaka Usopp'un her zaman tayfafaki en güçsüz kişi olacağını ifade etti. Tayfanın en güçsüz amiral alıyorsa en güçlüsü 5-6 amiral falan alır herhalde. Talihsiz bir açıklama olmuş bu :( Her neyse...

Şahsen Ryokugyu'nun antik veya mistik zoan çıkacağını düşünüyorum. Kaplumbağa olabilir. Aynı zamanda toprak ya da bitki kontrolü sağlayabilir. Savunma gücü kafaya oynayabilecek düzeyde olur vs. Ya da yazdıkların ışığında yeniden yaratma, yaşam gücü, tabiat gibi özelliklerinin olması Hashirama tarzı bir gücü olabileceğini düşündürüyor. Ama ağırlıklı olarak zoan diyorum.

Eline sağlık.
Çok yanlış bir çıkarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık