Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
O zaman pek ala beckmen Yonkou - Amiral arası seviyede olabilir? Çünkü olmasına engen bir durum yok. Ve gücü de shankse yakın olabilir. Şöyle düşün.

Shanks 100
Backmen 90
Amiral 70

Böyle bir şey olmayacak diye bir şey yok. Ben ray ve bekmenin gücünün amirale değil, kaptanlarına daha yakın olduğunu düşünüyorum. Şuanda da yaşayan en güçlü aktif sağ kol bence beckmen. Ben yukarıdaki rakamları öyle salladım öyle olmaya da bilir. Amirale yakın da olabilir bilemem. Ama ihtimal dahilindedir son vivre carda göre. Bu da bu shanksin gücünün kaynağını bize gösterir. Adamın sağ kolu hayvan oğlu hayvan gücünde olduğu için belki de ayakta duruyor.

Mesela bigmom tek başına shankse kafa tutabilir ama aynı anda shanks + beckmenden tırsabilir. Ama shanks tek başına bigmom + katakuriye kafa tutabilir belki de. Çünkü beckmen ile katakuri arasında anormal bir güç farkı çıkabilir. Belki de adam akıllı yonkou kapasitesinde olabilicek tek kişi beckmen çıkabilir. İhtimali vardır. olmaya da bilir. Ben ihtimaller üzerinden konuşurum. İlla böyledir demem. Ama insanlar sanki öyle demişim gibi algılıyorsunuz.
Luffy, Zoro, Sanji dediğimiz kişiler Roger ve tayfasının yapamayacağı şeyi yapacaklar. O yüzden geçme ihtimalleri var. Bizim tayfa herhangi bir yonko tayfası olmayacak. Öyle bekleseydim, Zoro seri sonu standart bir sağ kol olur der geçerdim. Öyle olmayacağı için seri bitmeden o seviyelere çıkmasa bile mangaka o ışığı verir bize.

Sana şunu söyleyeyim şu anki imparatorların sağ kollarının hiçbiri amiral ya da amiral üstü falan olmayacak. Onu unutun. Amiral olma durumu sıradan bir şey değil. Çok istisnai durum olur ki o Korsan Kral'ın sağ kolunda olur yani.

Beckman'i en güçlü sağ kol görebilirsin, buna itiraz etmem ama amiral üstü falan çok havada kalıyor. Hele hele daha ne olduğu belli olmayan vivre card bilgisinden yola çıkarak.

Ben de sağ kollar hakkında fikrimi söyleyeyim. Şu an için baktığımızda her sağ kolun bir alanda uzmanlaştığını görüyoruz. Kata> gözlem, Marco > dayanıklılık. En azından bunları mangaya göre söylebiliyoruz. King'in silahlanmada, Shiryuu'nun hız(görünmezliğin de etkisiyle) ya da kılıç ustalığında diyelim. Beckman'in de üstün olduğu bir nokta çıkacak illaki. Zaten Beckman'in kart bilgisinde ''fiziksel mücadele açısından inanılmaz derecede güçlü'' diyor. Ama biz biliyoruz ki dövüşteki tek olay fiziksel güç değil. Bir sürü etken var yani. Bir de sağ kollar arasında aman aman güç farkı çıkmaz. Ödül farkı çıkar ama güç farkını yansıtmaz o. Onun da sebepleri az çok belli zaten.

Koyu yer o kadar alakasız ki.:( Shanks'in kendi bilgilerinde Wb ile eşit noktalara geldiğini söylerken Shanks'in ayakta kalmasına sebep olarak Beckman'i görmek çok anlamsız. Aynı Roger'ın KK olmasını Rey-Oden-Gaban gibi tayfa elelamlarına bağlamaya benziyor. Ama asıl düşünülmesi gereken bu adamlar bu kadar ses getiriyorsa kaptanları ne seviye çıkar olması lazım.

Benn Beckman ile billur geçen Kizaru mu Beckmen seviyesinin altındaymış. Türkçe internet sen nelere kadirsin shhshsshh

Neyse, inatla aynı şeyleri yazıp durmayacağım.
Ben kısaca diyorum ki; Zoro ile Luffy seri sonunda yakın güçte olacaklar. Zoro her zaman tayfadaki en güçlü 2.adam olacak. Hiç değişmedi, değişmeyecek.
Katakuri'nin de en güçlü sağ kol olduğunu düşünmüyorum. İmkansız değil tabii.

Sen Luffy g4 açmasa bile Zoro, Luffy'ye dokunamaz, dediğin için seninle tartışmayı uzatmak istemiyorum hahaha.
En alt satırı nerde demişim la.:D Belki geleceği görmeyi öğrendikten sonra o gazla demişimdir. Ama bunları takılacak noktalar değil. Nerede ciddi nerede değiliz öğrenmek lazım. Savaşsalar ne gibi tekniklerle zarar veriler felan bilemem. Sadece zamanında Zoro Luffy'e eşittir diyordunuz Vivre Card çıktı hayır Kaptan'dan sonra gelir gücü dedi. Bu sefer o çok yakın güçtedire çevirdiniz. Yani alttan alttan hala daha dengidir, eşitir deme isteği var. Atamadınız...:D Ben lafı evirip çevirmeye gerek yok diyorum. Güçlü işte bitti. Yok az bir gıdım güçlü, yok hemen ensesinde, yok gölgesinin hemen yanında, kuyruk sokumunda felan..:S

Bu arada benimki bir eleştiridir. Kamazo'nun o darbesi ile bayılan adam için KKG yese teke gider demek saçmalak mı oluyor ?:D

@Mr.Bushido

Bir yarışta ya da herhangi bir rekabette teorik olarak 2. zaten hep 1.'nin ardındadır.:D Yani bu niye neredeyse eşiti olacak kadar ardındadır diye subjektif bir yoruma dönüşüyor?

@TheSlashOfMihawk

Bunu 938.bölümde Zoro 2 kılıçla tüm tekniklerini harcamadı yoksa onla da indirir diyen adam soruyor. Luffy'nin g2 modu içinde bir sürü tekniği var. Yoldan geçerken g2 stamp attı tek yemedi diye red hawk ya da jet gatlingi bir kenara atamayız. Ama kendine giren orağı çıkarıp 3. kılıçlı teknik yapma uğruna zorlanan adam için 2 kılıçlı tüm tekniklerini kullanmadı diye yorum yapalım.:D

Bu arada Barto'nun o yumruğu > g2 stamp atağıdır. Sen 2 kılıçlı Zoro'yu düşün.:D

En alt satırı nerde demişim la.:D Belki geleceği görmeyi öğrendikten sonra o gazla demişimdir. Ama bunları takılacak noktalar değil. Nerede ciddi nerede değiliz öğrenmek lazım. Savaşsalar ne gibi tekniklerle zarar veriler felan bilemem. Sadece zamanında Zoro Luffy'e eşittir diyordunuz Vivre Card çıktı hayır Kaptan'dan sonra gelir gücü dedi. Bu sefer o çok yakın güçtedire çevirdiniz. Yani alttan alttan hala daha dengidir, eşitir deme isteği var. Atamadınız...:D Ben lafı evirip çevirmeye gerek yok diyorum. Güçlü işte bitti. Yok az bir gıdım güçlü, yok hemen ensesinde, yok gölgesinin hemen yanında, kuyruk sokumunda felan..:S

Bu arada benimki bir eleştiridir. Kamazo'nun o darbesi ile bayılan adam için KKG yese teke gider demek saçmalak mı oluyor ?:D
Ciddi ciddi tartışıyorduk bunu bir ara. Katakuri dövüşünden önce miydi yoksa sonra mı hatırlamıyorum. Her türlü saçmalık. Neyse, olur böyle şeyler.

Ben Vivre Card çıktığından beri açıkça yazıyorum zaten. Bir mesaj önce de yazdım. Alttan alta taşıdığım bir şey de yok. Bence sen paronayak olmuşsun.
Ne kadar güçlü olduğu önemli değilse, bence az güçlü olsun, sence çok. Bu kadar takılmaya gerek yok.

Bir yarışta ya da herhangi bir rekabette teorik olarak 2. zaten hep 1.'nin ardındadır.:D Yani bu niye neredeyse eşiti olacak kadar ardındadır diye subjektif bir yoruma dönüşüyor?
Ardındadır ama ne kadar ardında bitirmiştir mesela yarışı ya da rekabeti ? Yarışlarda burun farkı diye bir şey duymuşsundur :D Adam yine 1. olur ama burun farkı ile. Yani senin dediğin gibi Zoro dan fark ile güçlü diye bir şey yok. Bunu zaten Zoro'ya bakınca anlayabiliyoruz. Luffy ile benzer bir çok yönü var. O yüzden bu bir yarış ise Luffy fark ile 1. olmadığını anlayabilmemiz lazım :D

@Mr.Bushido

@TheSlashOfMihawk

Bunu 938.bölümde Zoro 2 kılıçla tüm tekniklerini harcamadı yoksa onla da indirir diyen adam soruyor. Luffy'nin g2 modu içinde bir sürü tekniği var. Yoldan geçerken g2 stamp attı tek yemedi diye red hawk ya da jet gatlingi bir kenara atamayız. Ama kendine giren orağı çıkarıp 3. kılıçlı teknik yapma uğruna zorlanan adam için 2 kılıçlı tüm tekniklerini kullanmadı diye yorum yapalım.:D

Bu arada Barto'nun o yumruğu > g2 stamp atağıdır. Sen 2 kılıçlı Zoro'yu düşün.:D
Demekki zoronun yenmesi için illa 3 kılıç almasına gerek yok. Aksi halde luffy de yenmek için g3 kullanmak zorunda mı diyeceğiz gladyusa karşı?

Nıhahaha. Kendinle çelişmek :d

Beckman ve shanks’a yakın denmesi çok normal. O vivre card’larda shanks’a amirallere denk savaşıyor denmedi mi? Kizaru’nun beckman’a verdiği tepkiden sonra shanks ve beckman arasında uçurum var dense saçma olurdu.

Luffy seri sonunda amirale denk olacak diyorsanız zoro ve luffy’i kıyaslayın shanks ve beckmana.

Şu gelişmeniz beni o kadar güldürüyor ki. İnsanlar size o kadar bir şeyler anlatsa bile olacağı bu işte. İki cümle önce ihtimalden bahseden adam, iki cümle sonra olayı kesinleştiriyor. :oleyo:

Senin lügatinde kıyaslanmak sadece sadece güçle oluyor demek...Ulan bari bu mesajları atarken önce konuyu falan araştırsanız ya. Biz de böyle her seferinde sıfırdan bir şeyler anlatmaya çalışmasak. Bak sana yeni bir Beckman card bilgisi atayım:

İn terms of personality, if Shanks could be compared to being the sun, always cheerful and willing to party, Beckman is like the moon, quiet and dignified man. Given how Shanks can sometimes be reckless, Beckman helps take care of things, acting as a sort of ''anchor'' of the crew

Aaa kıyaslamayı boş verelim yav. Beckman, Shanks'in arkasını topluyorsa kessin onunla yakın güçtedir.:hhh:

Yahu azıcık mantık yürütebilen bir insan, Beckman'in bir sağ kol, sağ kolların da Yeni Dünya'da dört imparatordan sonra gelen en güçlü kişiler olduğunun farkına varır zaten. Beckman'den tırsan kişiler imparatorlar mı da hemen gaza geliyorsunuz. Ula daha geçen bölümde Big Mom'ın savaşçı elemanları Kaido'nun sağ kolu olan King'den çekiniyorlardı. King, Kaido ile yakınmış o zaman.... Hani Beckman'den tırsan elemanların diğer sağ kollar ya da imparatorlar olduğu mu ortaya çıktı da saçma sapan bir çıkarımda bulundunuz, merak ettim.
Ben o cümleden çıkardığım sonucu yazdım. Kesinmiş gibi konuşsam da bu beni öyle düşünmeye ittiği için çıkardığım fikri yazdım. Comparable kısmını ne diye anlamam gerekiyor. Boyları mı? Zekaları mı? Güçlü savaşçılara korku salmışsa gücünden bahsettiğini düşünürüm tabi ki. Yonkou kaptanları yanında sağ kolların gücü ne ki diyenlere karşı argümandır bu. Gerisi beklenti. Bana kalırsa sağ kollar içinde de özel olanları göreceğiz. Ray gibi, Beckman gibi. Ve evet Zoro gibi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık