Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Dayanıklılık

Direnç deyince ilk akla gelenlerdendir.
Tırpan meselesi çok tuhaf cidden. Dövüş sırasında onu kaslarıyla sıkıştırıp güçlü rakibin elinden alabilecek kadar rahat davranıyor. Dövüşü de bitiriyor aynı rahatlıkla. Sonra pek gösterilmemiş şekilde, ilk perspektiften yavaşça gözleri kararak yere yığılıyor. Bu bana pek tırpan saplandı veya kan kaybeti diye bayılmak gibi gelmiyor.
Şu anki halinden çok daha dirençsiz olan Zoro, Mihawk'tan bu yaranın çok daha derinini alıp çok daha fazla kan da kaybetmişti. Yine de Ağlayıp bağıracak enerjiye sahipti.
O zaman o an yüksek bir iradesi vardı.
O zaman büyük hayalleri vardı ve hayallerin tam başlangıcındaydı.

Yine var.Aslında değişmemiş şekilde.Ancak sanki yazar yeterince yansıtamıyor.Valla şu yazdıklarını okurken hatırladım hala ilk günkü etkileyiciliğini koruyor.Oda serinin başlarında ruha,yaratıcılığa çok daha fazla sahipti sanki bütün birikimini bir anda kustu seriye.Haliyle başarının gelip gelmeyeceği belli olmayınca.Şimdi de o günleri arıyoruz tekrarı kolay kolay gelecek gibi değil.

Tekrar söylüyorum. Makara-Şaka-Gırgır dışında. Cidden Zoro’ya dayanıksız ya da denildiği kadar dayanıklı değil diyen varsa; Cidden seriyi anlamamıştır.

Zaten Dns her şeyi toplamış konuya. Hafızalar tazelensin buyrun.

Bu adam her dövüşe handikaplı girmişti zamanında.
Yaralı halde Luffy’nin kafesi taşıyıp dövüşmesi.
Mihawk’ın attığı korkunç yara.
Kuma olayı. Ve daha niceleri. Geçen bölüm yediği tırpana sırıtıyordu manyak. Var bir iş bu olayda diğer türlü mantıksızlık olur :D :D

Tekrar söylüyorum. Makara-Şaka-Gırgır dışında. Cidden Zoro’ya dayanıksız ya da denildiği kadar dayanıklı değil diyen varsa; Cidden seriyi anlamamıştır.

Zaten Dns her şeyi toplamış konuya. Hafızalar tazelensin buyrun.

Bu adam her dövüşe handikaplı girmişti zamanında.
Yaralı halde Luffy’nin kafesi taşıyıp dövüşmesi.
Mihawk’ın attığı korkunç yara.
Kuma olayı. Ve daha niceleri. Geçen bölüm yediği tırpana sırıtıyordu manyak. Var bir iş bu olayda diğer türlü mantıksızlık olur :D :D
Burası yeni dünya falan :D :p

Zoro dayanıklı ve dikkatli bir adamdır buna şüphe yok. Bu üst üste yaptığı 2. hata yapmış olduğu eğer bayıldıysa. Birincisi rakibine arkasını döndü ( MF de arkasını dönen Jozu kol, dikkati dağılan Marco savaştan düşme eşiğine gelmişti) dikkatsizlik etti hasar aldı. Rakibinin karşısında kendinden geçti. Bunları arka arkaya koyunca ben Zoro ile bağdaştıramıyorum. Rakibe arkanı dönmek nedir ve arkadan gelen saldırılara şaşırmak nedir. Meksika çıkmazı veya iki rakibi karşısına alsa yediği saldırıya laf yapmayacağım.

Bu adam gidip Yıkımcıların hakili hayvani saldırılarını alıp kendinden geçmezse o zaman çok pis söverim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık