Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger'ın Korsanlar Kralı Oluşu Üzerine

son adanın uydu gezegenlerle ilgisi olması hakkında teoriler var. gezegen 100 yılda bir ulaşılabilir hale geliyor falan olabilir.

Açıklamak için zamanları vardı ya.Roger son demlerini çocuk yaparak geçirmiş Ray içerek (ki hala içiyor) :(
Zamanları vardı evet ama demek ki açıklasalar da bir şey değişmeyecekti ki açıklamadılar. Rayleigh "Şimdi sana tüm tarihi anlatsam bile bir şeyleri değiştirmek için yapabileceğin bir şey yok." demişti Robin'e.

Senin 2. sorunla ilgili olarak benimde aklıma şu soru takılıyor. Bu Roger Wano'ya daha önce geldi mi peki?

Bence gelmedi. Gelse Wano'yu gezip Shogun ile tanışabilirdi. Shogun'a poneglifler ilgili sorularda sorardı.
Yani Roger aslında her yeri gezmemiş olabilir.
(Roger gibi insanlar (örn: Luffy) gittikleri yeri gezmeyi severler. Toki'yi bıraktıkları zaman dikkate alınmamalı, Roger'ın zamanı azdı acele ediyordu. )
Ben de gitmediğini düşünüyorum. 13 seneki ilk yolculuğunda gitse zaten Oden'le illa ki o zaman karşılaşırdı herhalde.

Benim mangada veya animede hatırladığım ve bildiğim üzere son adadan sonra yeni dünyadan çıkıp tekrar en başa dönüyor yani tam bir dünya turunu tamamlıyor. Millet ise onun bir anda yeni dünyadanın sonundaki kızıl hattı aşıp 4maviden birine ulaşmasıyla anlıyorlar.
Edit; luffynin yeni dünyaya geçmeden önceki redlinenin önünde yaptığı konuşma işinize yarayabilir. Orada aslında binevi açıklıyor.

Son düzenleme:
Benim mangada veya animede hatırladığım ve bildiğim üzere son adadan sonra yeni dünyadan çıkıp tekrar en başa dönüyor yani tam bir dünya turunu tamamlıyor. Millet ise onun bir anda yeni dünyadanın sonundaki kızıl hattı aşıp 4maviden birine ulaşmasıyla anlıyorlar.
Edit; luffynin yeni dünyaya geçmeden önceki redlinenin önünde yaptığı konuşma işinize yarayabilir. Orada aslında binevi açıklıyor.
En başa döndüler mi ki? Aksine Raftel'den sonra Buggy ve Shanks'ı almak için geri dönmediler mi?

1) Bu sorunun cevabı Sengoku, Garp, Kong, Gorosei gibi adamlarda saklı. Dünya, Yıldız Yolu Adasından sonra hiçbir adanın olmadığını düşünüyor olsa da Dünya Hükumeti tüm gerçekleri biliyor. Roger gibi bir adamın Road Poneglyph'lerini toplamaya başlamasını her delikte ajanları bulunan hükumetin duymamış olma ihtimali yok. E haliyle tüm gerçekleri bilen hükumetin, Roger'ın ne yapmaya çalıştığını anlaması da zor değildir diye düşünüyorum özellikle Garp - Roger ilişkisini ve Roger'ın şapşallığını düşünürsek "yanlışlıkla" ağzından bile kaçırmış olabilir son adaya gitmek istediğini. Road Poneglyphlerinin hepsini topladıktan sonra bir süre ortalarda da görünmeyince yapıştırmışlardır haberi.

Benim asıl kafamı kurcalayan sorular: Hükumet böyle bir şeyi gizlemek gibi bir opsiyonu varken neden gizlemedi? Roger teslim olduktan sonra neden gerizekalı gibi halka açık idam ettiler? Zaten tüm Dünya senin hükumet olduğunu kabullenmiş sen daha kime güç gösterisi yapacaksın? Dünyanın tarihiyle ve kaderiyle oynayacak kadar büyük bir zeka nasıl olur da Roger'ın ağzını en azından bantlamaz? Şerefsiz evlatları, küçücük çocukları kendinize köle yapıyorsunuz tüm denizleri fethetmiş korsanın idamına gelince mi "en azından son sözünü söylesin" ahlakı ve saygısı aklınıza geldi? Impel Down'da idam edip ertesi gün gazetelerde kocaman "Roger yakalandı ve idam edildi" manşetlerini attırabilirdiniz? Hayır o zaman hikaye başlamazdı eyvallah ama hikayenin başlangıç senaryosu delik deşik resmen. En azından 100 gram mantık olsaydı yahu.

2) Bu soru gerçekten çok kafa karıştırıcı ancak ben bunu da Hükumetin gerçekleri bilmesine bağlıyorum. Bilinen son adaya gittiklerinde Roger'ın Road Poneglyph işine girmeyeceğini düşünmüş olabilirler. Böylelikle bu adamın fazla büyütülmemesi gerektiğini ve ona dikkat çekilmemesi gerektiğini düşünmüşte olabilirler.

Bu konuda da kafamı kurcalayan sorular: Bu kodumun hükumeti madem gerçek tarihten bu kadar korkuyor neden onu bunu korsan, terörist ilan ediyor da kendisi gitmiyor Raftel'e? Koskoca Dünya Hükumetinin bünyesinde 2 tane Yonkou seviyesi adam yok mu yani? Road Poneglyph'lerini hükumet tek bir yerde toplayıp ulaşılması imkansız hale getirebilirdi veya kendileri Raftel'e gidip Buster Call yaparak her şeyi yok edebilirlerdi yüzlerce yıl içinde. Allah'ın dangalakları arkeologları yok edip insanlık suçu işlemek yerine poneglyphleri yok etseler bu kadar tantana yaşanmayacaktı. Balıkadam Adasında Road Poneglyph'i gördük Roger'ın geçmişinde ama Mugiwara tayfası gittiğinde o poneglyph orada değildi. Demek ki bu taşlar hareket ettirilebiliyormuş değil mi? Kimse kusura bakmasın ben okuduğum senaryolara "hikaye gereği öyle işte gardaşım :)" kafasıyla bakamıyorum dostlar. Hikaye gereği dediğin Luffy'nin 2 sene antrenman yapabilme kararı alması için Ace'in ölüm olayıdır, Sabaody Adasında Kuma'nın Mugiwaları ipe dizmesi ama devrimci olduğu için onları öldürmemesidir, Sabo'nun hafızasını kaybetmiş olması ve bu sebeple Ace'i kurtarmaya gelememesidir. Hikaye mantıklı sebeplere dayandırıldıktan sonra tatmin edici olur.

Tüm bunların dışında kafamı en çok kurcalayan şey ise: Roger neden Tanrı Vadisinde Kutsal Ejder korumaya gitti?

Son düzenleme:
Roger'a korsanlar kralı lakabı tüm denizleri fethettikten sonra veriliyor diye biliyorum? fethetmek, Fatih'in hakisi haou...ilginç bağlantılar ??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık