Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Beyazbıyık Neden Savaştı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tayfası ile tanıtıldı bir bahane olamaz yalnız. Koskoca bölümün ismine Great Pirate White Beard demiş. Aynını fb'deki WB içinde yapabilir. Buna engel teşkil edecek hiçbir şey yok. Beyazsakal Korsanları Kaptanı: Great Pirate Shiro Hige çok da güzel oturuyor yani.
Ben diyorum ki gösterilirken ki amaçlar farklı. Rogerın tayfası hala gizleniyor ve tek Roger gösteriliyor. Zamanında Beyazsakalın tayfası da gizleniyorken Beyazsakal nasıl gösterilmiş bakalım:

Tek başına çok ilginç. Demek burada direk Beyazsakal vurgulanıyor.Görüldüğü üzere senin dediğin şekilde "Beyazsakal Korsanları Kaptanı: Great Pirate Shiro Hige" yazmıyor. Çünkü vurgulanan nokta farklı. Bu bakımdan önceki bölümde Kayalar Korsanlarından ayrılmış ve kendi tayfasını yeni kurmuş Beyazsaklal tanıtıldığı için tüm tayfası ile resmedilip ona göre kutucuk bilgisi var. Rogerda ise direk Kayalar sonrası bireysel durumundaki ifadeye vurgu yapan bir kutucuk.

Bu arada WB'nin değerini düşürmeye çalışan kim? Sadece Oda'nın Roger'a bir farklılık katmaya çalıştığını söylemeye çalışıyorum. Bunlar bence önemi olan ayrıntılar.
Yani yukarıda açıkladığım nedenlerden bir farklılık katmaya çalışmadığı anlaşılıyor. Rogera farklılık katıyor mu? Katıyor ama bu şekilde mi? Hayır.

Sorun şu ki bölge sahiplendiğini ve İmparator olduğunu bildiğimiz Kaido ve Big Mom için Greate Pirate ifadesi kullanılmamış. Benim anladığım baya efsane bir korsan olman gerekiyor Great Pirate denmek için.
Buna katılıyorum.

Son düzenleme:
Dün sana Yonkou ünvanı olan WB için Marine Ford'ta 'Greate Pirate' dendiğini orjinal cevirili bölümle gösterdim, herhalde görmedin?
Onu görmedim de ben şimdi bakarken taa Wb tanıtılırken Great Pirate denmiş onu gördüm.Buradan yola çıkarak da Great pirate olmak ile yonkou olmak arasında bir fark olmadığını düşünüyorum.Roger o dönemin yonkousu muhtemelen.Zira xebec mevzusu olmuş daha önce.Buradan almış olabilir o ünvanı.

Üye silindi 1004

Shiki bile büyük korsandı. Great şey gibi bir şey işte.... Normal korsanları çakal çukal olarak düşün. Great olanlar artık malı, unvanı parsellemiş.

Buggy
Shanks
Big Mom
Kaido
Shiki
Buggy’nin hazinesini aradığı korsan
Silver Axe

Bunların hepsi büyük korsan zaten.

Üye silindi 1004

Evet Moria nereden bulup zombi yaptıysa artık. Acaba hazinesi nasıl bir şey? Belki de Tanrı Vadisidir.
Luffy’nin Buggy’e verdiği bileklik hazinenin yolunu gösteriyordu galiba. Ama gördüğümüz kadarıyla Buggy’nin yolu daha düşmemiş oraya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık