Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Portgas D. Ace'in İntikamı

Ace'in İntikamı Meselesi?

• Kullanılan toplam oy
    166
Valla o savaşa okama mı dersin devrimci mi dersin shanks mi dersin herkes gelir :D

Ama en çok merak ettiğim şey garp’ın tutumu nasıl olur acaba.
Değil mi , ben de çok merak ettim nasıl olurdu acaba :D Efsane bir savaş olurdu :respect:

Bu arada Garp muhtemelen savaşa katılmaz yada Luffy gile katılırdı. Luffy'i de kaybedemez çünkü bana göre fark ettiği şey bu

Kimse intikam amacıyla Akainu'nun karşısına çıkmaz. Devrimcilerin de asıl alıp veremediği kutsal mallarla. Denizciler de bunları koruduğundan Devrim Ordusu'yla karşı karşıya kalma durumu olacaktır. Sabo serinin bitimine doğru böyle bir senaryoda yener Akainu'yu ama intikam amacı olmaz. Alakasız zaten şu vakitten sonra. Herkes yoluna baktı, kimse kimseye kin gütmüyor. Ace kurtarıldı ve istese kaçardı. Kin tutulacak birşey de yok bu yüzden.

Dragon “sen benim oğlumu mu öldürmeye çalıştın len” diyip ejder pençesiyle akainu‘nun kafasını parçalasa ne güzel olur.
Devamı şöyle olurdu büyük ihtimal '' ama ben kin tutmuyorum, bu yüzden gidiyorum. Zaten başka yere sözüm vardı.'' Kaşla göz arasında ortadan kaybolur. :D

Yüz ifadesi ve ruh halinden anlıyorum, mangayı sadece cümleler ve olaylar üzerinden okumuyorum açıkçası.Öyle olsa çizime ne gerek var Ace romanı gibi yazsın herşeyi.

Luffy'nin kafayı kaldırıp travmaya girdiğini görmüştük.Şimdi atlatmış gözükse de öldü diye kestirip atıyor çok ciddi bir ruh haline giriyor.Kısacası düşünmek ve konuşmak istemiyor düşünüyor diyen mi var.Tam tersi olduğunu söylüyorum bu da acının büyüklüğünden dolayı.

Sadece eylemlere bakarsan tabiiki yazdığın şekilde görürsün.

Hoş Tama açısından öldüğünü o şekilde söylememesi gerekirdi ama o ayrı mesele.
Ben de böyle yorumlamıştım. Çok soğuk bir şekilde Ace'in olduğunu direk söylüyor. O noktada karşıdakinin çocuk olduğu bile önemli değil. Kendisi bu acıyı yasamış kızın ki pek önemli olmuyor onun için. Çünkü düşünecek durumda olmuyor. Ulan ben kabullenmişim sen kimsin der gibi.:(

İntikam falan yalan, olası bir intikam varsa Dünya Hükümetinden alınır, Teach'den alınır. Herhangi bir Hükümet görevlisinin infazı ile Akainu'nun infazı arasında ne fark var? Bir fark yok. Garp arkasında cellatlar tarafında ölmesine izin verirken önünde Akainu infaz edince şekil yapsın anca. Neyse herhangi bir kapışma Akainu Dragon'un oğlunu, Korsan Kralı öldürmek isterse, Devrim Ordusunun birinci adamını öldürmek isterse çıkacaktır, aksi halde gel Akainu sen benim gardaşımı öldürdün sahnesi beklemeyin, her ikisinden de. Ha bu niyetle kapışırlar da yenerler mi yenebilirler. Bu ne kadar intikam olmuş olur?

Ha bir de Sabo kardeşinin intikamını alacak olaydı Karasakal Korsanlarına öyle konuşmazdı, o yüzden Sabo'dan intikam beklemek tamamen yanlış.

Bir çeşit devrimcileri indirme görevi gelir denizcilere. Bunlar da giderken; Akainu vs Sabo olur. Tam Aka'nın eli havada son tokadı atacak Dragon tutar. Dragon yener. Olay bu.

Funduska

O yaşta zor açar 4 deliği :D foruma ilk geldiğim zamanlarda dedelerden ümitliydim ama zamanla dedelerden bi halt olmayacağını anladım zirve dönemleri dışında. Beyazsakal ayrı o başka.
Yalnız akainu da öyle genç yaşta değil 55 yaşında,Charlotte Linlin 68 yaşında,Garp'ın yaşı 78.Op'da yaş faktörü bazı karakterlerde özellikle belirtilmedikçe o kadar da önemli değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık