Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pitou vs Chrollo

hangisi kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    106
Haklıymışsın. Ben eksik hatırlıyorum. Sahnenin büyüsünden, o kadar detaylı incelemek hiç aklıma gelmemiş. :DAma ufak tefek çizikler var hani sadece. Hani Kite, Pitou'yu zorladı gibi bir durum yok gibi.

Rüya gibi dövüş olayını falan hatırlıyorum da oradan pek bir şey çıkmaz bence. Şu yüzden çıkmaz. Bu kız yeni doğmuş, etrafındaki herkes kendisinden tek yiyecek insanlar falan. Azıcık direnebileni gördüğü zaman o dövüş rüya gibi oluyor. Uzun yaşasa, veya Gon dövüşünden sonra hayatta olsa o dövüş rüya gibi falan gelmezdi muhtelemelen. Çocukken 25 kuruşluk cipse sevinip, şimdi Pringles'ı sallamamak gibi bir şey bu. :oleyo:
Ben çok zorlamıştır demiyorum zaten. Sen Pitou'nun çizik almadan yendiğini söylemiştin. Fakat Pitou'nun yüzünde ufak da olsa sıyrıklar var. Adam tek kolla bile olsa karşılık verebilmiş. Ayrıca savaş alanında gösterilen yıkılmış ağaçlar da dövüşün o kadar basit bir şekilde sona ermediğine gönderme yapıyor gibi. Zaten Hunter x Hunter evreni One Piece gibi değil. Dövüşler hızlı bir şekilde bitiyor. Dayanıklılık gibi zırvalar pek işlemiyor. Kim diğerine daha önce bitirici darbeyi indirirse o kazanır. Dövüş sonrasında Kite'ın ölü bedenini Pitou'nun havuzunda gördüğümüzde, vücudunun kalan kısmının o kadar da deforme olmadığı göze çarpıyor. Kolu ve kellesi vücudundan ayrı sadece. Zaten kol dövüşün başında gitmişti.

İşin özeti, ilk saldırıya hazırlıksız yakalanıp kolunu kaybetse bile, Pitou'ya yine de eğlenebileceği bir dövüş sunmuş. Pitou hayatının ilk dövüşüne girmiş olsa bile, sıradan bir dövüş ona böyle hissettirmezdi değil mi? Küçük bir çocuğu alıp ilk kez Gençlik Parkı'na da götürsen, Disneyland'e de götürsen ikisinde de eğlenceli bir gün geçirir. Fakat gerçekten rüya gibi bir gün geçirdiğini hissedeceği yer kesinlikle Disneyland olacaktır. :oleyo: Ki burada bahsettiğimiz "çocuğun" standartları da oldukça yüksek. Doğdukları an fiziksel olarak ve nen kullanıcılığı alanında dünyanın enlerinin arasına giriyorlar. Bir de burası biraz yoruma kaçıyor, açıklamaya çalışayım. Pitou'nun asıl etkilendiği şey, sadece dövüşün ona yaşattığı hazdan ibaret olsaydı Kite ile bu kadar ilgilenmezdi. (Hisoka gibi bir felsefesi olurdu.) Resmen nen yeteneğini Kite'ı düzeltmeye yönelik seçiyor. Fakat Kite bir süre aklını meşgul ediyor.

Ben zaten Kite'ı Kuroro ile denk görmüyorum. Kuroro'nun yetenek seti büyük potansiyale sahip. Adamın daha bilmediğimiz bir ton yeteneği vardır. Sadece Pitou'nun Kuroro seviyesinde bir adam için o kadar da ulaşılmaz biri olmadığını söylemeye çalışıyorum.

Ben çok zorlamıştır demiyorum zaten. Sen Pitou'nun çizik almadan yendiğini söylemiştin. Fakat Pitou'nun yüzünde ufak da olsa sıyrıklar var. Adam tek kolla bile olsa karşılık verebilmiş. Ayrıca savaş alanında gösterilen yıkılmış ağaçlar da dövüşün o kadar basit bir şekilde sona ermediğine gönderme yapıyor gibi. Zaten Hunter x Hunter evreni One Piece gibi değil. Dövüşler hızlı bir şekilde bitiyor. Dayanıklılık gibi zırvalar pek işlemiyor. Kim diğerine daha önce bitirici darbeyi indirirse o kazanır. Dövüş sonrasında Kite'ın ölü bedenini Pitou'nun havuzunda gördüğümüzde, vücudunun kalan kısmının o kadar da deforme olmadığı göze çarpıyor. Kolu ve kellesi vücudundan ayrı sadece. Zaten kol dövüşün başında gitmişti.

İşin özeti, ilk saldırıya hazırlıksız yakalanıp kolunu kaybetse bile, Pitou'ya yine de eğlenebileceği bir dövüş sunmuş. Pitou hayatının ilk dövüşüne girmiş olsa bile, sıradan bir dövüş ona böyle hissettirmezdi değil mi? Küçük bir çocuğu alıp ilk kez Gençlik Parkı'na da götürsen, Disneyland'e de götürsen ikisinde de eğlenceli bir gün geçirir. Fakat gerçekten rüya gibi bir gün geçirdiğini hissedeceği yer kesinlikle Disneyland olacaktır. :oleyo: Ki burada bahsettiğimiz "çocuğun" standartları da oldukça yüksek. Doğdukları an fiziksel olarak ve nen kullanıcılığı alanında dünyanın enlerinin arasına giriyorlar. Bir de burası biraz yoruma kaçıyor, açıklamaya çalışayım. Pitou'nun asıl etkilendiği şey, sadece dövüşün ona yaşattığı hazdan ibaret olsaydı Kite ile bu kadar ilgilenmezdi. (Hisoka gibi bir felsefesi olurdu.) Resmen nen yeteneğini Kite'ı düzeltmeye yönelik seçiyor. Fakat Kite bir süre aklını meşgul ediyor.

Ben zaten Kite'ı Kuroro ile denk görmüyorum. Kuroro'nun yetenek seti büyük potansiyale sahip. Adamın daha bilmediğimiz bir ton yeteneği vardır. Sadece Pitou'nun Kuroro seviyesinde bir adam için o kadar da ulaşılmaz biri olmadığını söylemeye çalışıyorum.
Kite zaten kesinlikle Chrollo ile denk değildir. Chrollo bariz daha üstte. Ben de aynı şekilde Pitou ile Chrollo arasında uçurum vardır da demiyorum. Pitou alır dedim, ama öyle yoldan geçerken de alamaz yani. :ehe:

Kite dövüşünü Pitou'ya verdiği haz ile ilgili şöyle bir şeyler diyeyim. Atıyorum Pitou, Gon, Netero, Ging, Chrollo, Meruem, Zeno gibi kişiler ile dövüşmüş olsun. Bunlar ile dövüştükten sonra, Kite ile dövüşse, o kadar sallamazdı yani o dövüşü. Standartları yüksek bir çocuk olabilir ama, dövüş konusunda da acemi sonuçta.

Verdiğin örneğe de tam olarak katılmıyorum. Ya da katılmıyorum demeyeyim de biraz eksik bir örnek diyeyim ben. Örneği şöyle genişleteyim, Ahmet hayatında en fazla mahallenin 40 yıl önce yapılmış, köhne parkına gitmiş bir çocuk olsun. Sen bu çocuğu alıp Gençlik parkına götürürsen, o gün o çocuk için rüya gibi bir gün olur. Oktay ise her gün Gençlik parkına giden zengin bir çocuk olsun, sen de Oktay'ı alıp Disneyland'a götürürsen, o gün Oktay için rüya gibi bir gün olur. Wano'da yaşayan Tama için ise elma bulduğu gün rüya gibi bir gün oluyor.

Ama sen gidip Ahmet'i Disneyland'a götürürsen veya Tama'yı köhne parka götürüp bayat bir simit ısmarlarsan, çocukların vereceği tepki, önceki meğer tırtmış. Gerçek rüya gibi bir gün bu olacaktir.

Neyse, bu örnek daha fazla uzamadan konuya bağlayayım. :oleyo: Pitou'yu burada Tama'ya benzeyebiliriz. Ahmet ve Oktay'ın her gün yediği elmayı bulunca (Kite ile dövüşünce) o rüya gibi bir gün oluyor. Ama Tama'yı Oktay'ın standartlarına getirirsen, (Pitou Gon ile, Netero ile falan dövüşürse) elmaya sevindiği gün için, o gün çok tırtmış. Esas gerçek rüya gibi gün buymuş der.

Yani o yüzden demek istediğim, Pitou'nun o dövüşe rüya gibi demesinden pek bir şey çıkmaz bence. :)

@Hakuba-EneL

Chrollo kimlerin yetenekleriyle girecek? Eğer tüm Örümceklerin yeteneklerini eksiksiz alırsa şansı olur Pitou'ya.

Üstte yazdığım senaryo dışı şansı yok ne yazık ki. Pitou için Netero, "Bu şey benden güçlü." demişti.
Netero'yu orada ciddiye almak ne kadar doğru bilemiyorum. Şu yanında getirdiği 2 abi vardı onlarla ilgili de bir şeyler söylüyordu. Ayrıca daha sonra antrenman yaptı. Muhtemelen onu o anki durum için söyledi.

Netero'yu orada ciddiye almak ne kadar doğru bilemiyorum. Şu yanında getirdiği 2 abi vardı onlarla ilgili de bir şeyler söylüyordu. Ayrıca daha sonra antrenman yaptı. Muhtemelen onu o anki durum için söyledi.
Lakayt bir tavırla söylemesi ciddi olduğu gerçeğini değiştirmez. Gayette ciddiydi. Ve orada ekibini uyarıyor, bilgilendiriyordu.

Oradaki tek mesele alçak gönüllülük değildi. Netero o aralar paslanmıştı zaten. Meruem ile dövüşmeden önce de bir süre ısınmıştı. Henüz ısınmamış Netero'nun nenini gören karıncanın biri krala ulaşamadan muhafızlar tarafından öldürülürsün demişti hatta.

~~~~~~~~~

Bu arada konuyla ilgili başka bir argüman sunayım. Pitou Kite'ı rahatlıkla aradan çıkarırken, Chrollo aynı rahatlıkla Hisoka'yı alamıyor. Ve çok büyük ihtimalle, Kite > Hisoka.
Sence Chrollo vs Hisoka dövüşünde Chrollo ne kadar yoruldu? Adam oturduğu yerden telefonla oynar gibi dövüştü yahu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık