Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Parodi Bölüm Analizleri (1109)

O değilde bizim Luffy 2 senede yonkou oldu. Bütün haki çeşitlerini biliyor ...Ezik Cobby bile 2 senede gemiye yumruk antremanla Albay oldu meyvesiz Karasalın adamının devasa kolunu kırdı tek darbeyle...

Bu Dorry ve Brogy' 100 senedir anreman yapıyor şimdiye Amiral ve Yonkou üstü olmaları lazımdı.:artiz::hhh: Bunu nasıl açıklayacak oda efendi merak ediyorum

1108 bölüm çizimleriyle göz dolduran, hikayede yaptığı beklenmedik dönüşlerle okurları coşturan bir bölümdü.

İçinde Caribou, Augur ve Devon'un olduğu şu çizim harikası panele bir bakar mısınız? Burada bahsettiğim şey Augur'un çöp gibi çizilen sağ ayağı, karalamadan hallice duran Devon çizimi ya da Caribou olduğunu bilmesek kim olduğunu anlamayacağımız Caribou çizimi değil. Arka plandak çalılıkların ve ağaçların harika bir perspektifle çizilmiş olması. Ağaç dalları özenilerek çizilmiş, gölgelemelere son derece dikkat edilmiş.

Yıkım Çağrısı kapsamında adaya yağmur gibi top güllesi yağarken, bina boyundaki devler sanki pikniğe çıkmış gibi rahatça geziyorlar. Geçtiğimiz bölümlerde devlerin gücüne yapılan vurgu, bu bölümde bir kez daha gözümüze sokulmuş. Dorry ve Brogy, bir Kadim ve bir Amiral'in olduğu ortama racon kesmeye gidiyorlar adete. Adamlar İmparator tayfasından farksız, şu sahnelerin üstüne yorum yapmaya gerek yok.

Muhteşem çizimler devam ediyor. İlk paneldeki kişi Doll, o olduğunu bilmesek kaç kişi onun Doll olduğunu anlayabilirdi? Oda okurları üzerinde gizem yaratmayı gerçekten çok seviyor. İkinci panelde ise orada olduğunu bilmeseniz, devin bir elinde Franky'yi diğer elinde de Kuma'yı tuttuğunu anlayabilir miydiniz? İşine aşık bir mangaka böyle şeyler yapıyor, diğerlerinin feyz alması lazım aslında, neyse.

Sanji övmek için hevesle bekleyen arkadaşlar istediklerini alamayınca şu panel yokmuş gibi davranıyorlar. Borsalino, Sanji'nin ağzına tekmeyi yapıştırmış ve kan getirmiş. Hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz, fakat objektif olunuz lütfen. "Sanji'nin kucağında Vegapunk vardı, yoksa darbe almazdı" diye savunma yapacak arkadaşlar panele iyi baksınlar, Vegapunk falan yok.

Saturn neredeyse gösterildiği zamandan bu yana sürekli eziklendi. "Bundan farkı yok" denildi, işte bu sahne bu lafı diyenlere cevap niteliğinde çizilmiş bir sahne. Tek tek sayınız, Saturn yaptığı saldırılarla tam beş kere tanrının yeryüzündeki gölgesi olan bir varlığı yer değiştirmeye zorluyor. İmparator ya da üstü seviye olmayan birinin bunu başarabilmesi mümkün mü? Lucci'de bile sadece kafasını oynatan Nika, bu sefer tamamen saldırılardan kaçınmak zorunda kalıyor. Dikkat ediniz Saturn daha uyanışlı saldırı yapmadı, haki kullanmadı, melez forma falan girmedi. Temel gücüyle neler neler yapıyor, bir de kendini güçlendirdiğinde seyir zevkimiz tavan yapacak.

Ark başından beridir "Kötüleri bile öldüremeyen Oda, iyi (?) bir karakter olan Vegapunk'ı asla öldürmez", "Vegapunk bu ark ölsün, Taksim'de işe çıkarım", "Oda, Vegapunk'ı öldürsün, seriyi bırakırım" diyen kişiler bu sahnede bulunan kalp atış monitörüne iyi baksın. O monitördeki çizgi, sizin seriye olan basmakalıp bakışlarınız ve serinin her bir bölümde daha da mükemmeleştiğini düşünen biz gerçek One Piece takipçileri arasında çizilmiş bir çizgidir. O çizgiyi siz asla geçemezsiniz, sizin hududunuz, sınırınız o çizgidir. O yüzden Oda ve felsefesini anlamaya çalışmadan sadece resimlere bakıp geçiniz. Burası One Piece, efendilik isteyen Fairy Tail okusun.

Bu haftalık bu kadar, haftaya görüşmek üzere.
Kizaru eklemesi gelir mi? Hani görevden önce içtiği kızılcık şerbetini kusuyor kan değil o falan? :D

One Piece tarihinin gelmiş geçmiş en iyi beş bölümünden biriyle birlikteydik bu hafta. Bakalım neler olmuş.

1709336192701.png

Dünyanın en zeki adamından zeka dolu sahneler izledim. Oda böyle bir karakter yaratarak adeta kendi zekasını da seriye tezahür ettirmiş. Yani bu kadar parlak fikirler, böylesi öngörüler ancak Vegapunk gibi birine ait olabilirdi. Vegapunk ve mantığını temsil eden uydusu Shaka'nın mantıkla dolup taşan önerileri okudukça gözlerimin dolduğunu itiraf etmeliyim. Düşünün dünyayı yerinden oynatacak önemli bir gerçeği açıklamak üzeresiniz. Bu açıklama sizin ölümünüzle tetiklenecek bir mesajla dünyaya yapılacak, yani yayına bir şey olması durumunda yeniden bir açıklama şansınız olmayacak. Vegapunk, dış mihraklar tarafından yayının sabote edilmesi ihtimali de varken "yav millet boş boş radyo mu dinlesin, görüntü de olsun da millet sıkılmasın" diyerek halkı düşünen biri olduğunu gösterdi. Aday olsa seçilir, oyumu da hiç düşünmeden verirdim. Başta millet kendine çay kahve de koysun diye bir saat beklemeyi düşünüyorlar, ama sonra "bokunu çıkarmayalım" diyerek süreyi on dakikaya indiriyorlar. Müthiş gerçekten.

1709336977734.png

Yine Vegapunk'tan muhteşem bir hizmet. Ekranlarını açan kişilere "Vegapunk'ın Laboratuvarı" isimli bir program sunar gibi anlık olarak neler yaptığını izletiyor. Dünya tarihini değiştirecek mesajı kim ne yapsın? Survivor, MasterChef gibi programlarla parayı vuran Acun'un taktiğini uyguluyor. Malum artık Dünya Hükümeti'nden maaş alamayacağı için geleceğe yönelik bir hamle yapmış. Bu adam zeka olarak insanlığın 500 yıl değil, milyon yıl ötesinde.

1709337184984.png

Köy muhtarı Woop Slap halkın vergileriyle ne yapıyorsa artık, "görmeyiverin, ne olacak?" gibi sığ bir şekilde olayı geçiştiriyor. Yahu dünya tarihi değişecek, kimsenin hayatı eskisi gibi olmayacak. Darbe döneminde mi yaşıyoruz da insanları radyoya mahkum ediyorsun. İşte bu zihniyet yüzünden halkın yüzü gülmüyor. One Piece'teki temel sorun, Devrimci Ordu'nun değiştirmek istediği düzen bu aslında. Dünya Hükümeti 800 yılda dünyayı bu köhne zihniyetten arındıramadı. Yazık cidden.

1709337342220.png

...

1709337413435.png

Herkes bu sahnede Kizaru'nun gözlerinden lazer atarak saldırı yapacağını sanmış, ama taklaya geldiniz, arkadaşlar. Kizaru burada saldırı falan yapmıyor. Bilerek yenileceği için daha sonra bahane edeceği bir hareket yapıyor. "Efendim gözümden lazer atacaktım tam, bu saldırıyı yaparken geçici olarak kör oluyorum, o yüzden saldırıya yakalandım" diyecek. Biraz geniş çerçeveden bakın şu olaylara lütfen. Diyelim ki Kizaru ciddi, ona "neden Saturn'le omuz omuza savaşıyorsun diye sorsalar, aşağıdaki gibi cevap verirdi. Buna emin olun.

1709337825544.png

Gelelim bölümün en çok eleştirilen sahnesine. Neymiş "Koskoca amiral ve kadim nasıl pizza hamuru olur?"muş. Kardeşim "amiralden ve kadimden pizza hamuru olmaz" diye bir kaide mi var? Böyle bir yazılı kural mı var? Seride daha önce "amiraller ve kadimler pizza hamuru olamaz" diye bir açıklama yapıldı mı? Varsa kanıtı olan çıkarsın göstersin. Anca boş keseden sallamayı biliyorsunuz. Nika'nın güçleri zorunuza gitmesin, bundan sonra böyle. Beğenmeyen gitsin Kimetsu no Yaiba izlesin.

1709338039865.png

Yanlış yorumlanan bir sahneye geldik. Bazıları burada Kizaru'nun savaş gemisine çarptıktan sonra acıdan dolayı başını tuttuğunu söylemiş, bu tamamen hatalı bir çıkarım. Arkadaşlar Kizaru ışık, bildiğimiz etrafı aydınlatan ışık. Işığın başı ağrır mı? Bunun saçmalığına sizler nasıl inanabiliyorsunuz da böyle bir çıkarım yapıyorsunuz? Kaldı ki, Kizaru burada başını da tutmuyor. Bu "ağladığım görülmesin" hareketi. Vegapunk'ın yarasını dağlamak için ona kılıç soktuğunda aslında onu öldürdüğü için ağlıyor, Denizci askerleri ağladığını görmesin diye gözlerini kapatıyor. Doğru yorumlayalım, sahneleri çarpıtmayalım.

1709338272724.png

Şu panele güle güle öldüm, acayip komik yahu. Nika'ya laf etmek isteyenler "toon force" falan diye saçmalıyor. Aynısını Tom ve Jerry yapınca gülmekten yerlere yatıyorsunuz, Nika yapınca "çok kötü" oluyor. İkiyüzlüsünüz, başka da bir şey demiyorum.

İki hafta sonra görüşürüz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık