Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son dönemlerde çıkmış düzgün bir strateji oyunu yok mu lan :( Total war total war nereye kadar :(

Multisinde sonralara doğru çok zorlaşıyor yahu :D Singleın sonu falan fantastik :D Bence baya iyi oyun. Keşke devamı çıksada oynasak :(
Ehem
Crusader kings 2, Europa universalis 4, Victoria 2, Hearths of iron 4
Romance of the three kingdoms
Dwarf fortressi de strateji sayıyorum.
Master of magic, orion serisi
Vs. Vs. Diye giderim.

Heart of irons oynuyorum gayet güzel bir oyun ama biraz ilerledikçe sıkmaya başlıyor. Oyunda hiç bir şey yapamasanız bile doğru tarafları seçince kazanıyorsunuz yada ne kadar bilirseniz bilin yanlış seçim sonucu kaybediyorsunuz. En basitinden şöyle örnek vereyim kazanan tarafta olup savaş sonrası toplantıya katıldığınızda içinde bulunduğunuz müttefik lider ülkesi önemli yerleri aldıktan sonra kalan her şeyi size veriyor ve güçleniyorsunuz. Kaybedecek tarafı seçmişseniz 2-3 ülke tarafından saldırıya uğrayıp yardım alamayıp yeniliyorsunuz. Oyun bu döngüde gidiyor.

Heart of irons oynuyorum gayet güzel bir oyun ama biraz ilerledikçe sıkmaya başlıyor. Oyunda hiç bir şey yapamasanız bile doğru tarafları seçince kazanıyorsunuz yada ne kadar bilirseniz bilin yanlış seçim sonucu kaybediyorsunuz. En basitinden şöyle örnek vereyim kazanan tarafta olup savaş sonrası toplantıya katıldığınızda içinde bulunduğunuz müttefik lider ülkesi önemli yerleri aldıktan sonra kalan her şeyi size veriyor ve güçleniyorsunuz. Kaybedecek tarafı seçmişseniz 2-3 ülke tarafından saldırıya uğrayıp yardım alamayıp yeniliyorsunuz. Oyun bu döngüde gidiyor.
Aslında çok basit domine edebilirsin oyunu.Misal Türkiye'yi seçtin.Önce İran Irak Bulgaristan'ı al.Sonra Almanlar girince onların ittifakına katılmadan sen de sovyetlere gir.sovyetleri bölüş.İngiltere'yle birlikte kalan Almanya'yı al.Zaten en güçlü ülke oldun artık kimi istersen onu indir.Tabi bunları faşist ya da komunist olarak yapabilirsin yoksa savaş ilan etmek için çok geç kalıyorsun.Bir de Almanya'yı seçeyim diyorsan o da şöyle: çekleri ve macarları başlar başlamaz sadırıp al.Anti comintern focusa yönel.Baltık ülkeleri ve Polonya'yı axise al.Sovyetlere dal.Aşağıya in Çin'i reorganized yap.Sonsuz manpowerla alayına saldır dünyayı ele geçir.Allies ülkeleri zaten basit.Sovyet desen oyun sonu hayvan...Oyunda savaş meydanlarında en önemli şey hava üstünlüğü=air superiority savaştığın bölgede senin fighterın çoksa yüksek ihtimal savaşı kazanırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık