Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wıçırı arkadaşa önerdim bir gün oynadı, Skyrim oyna dedim adamdan bir haftadır haber alamıyorum. Mikimmelmiş hadi len ergen :artiz:
Oyunun basitliğindendir. Skyrim'i çatır çatır rahatça oynarken, Witcher 2 iflahımı kesmişti. One Piece vs Berserk gibidir Skyrim vs Witcher. One Piece doludur ama bazı yönlerden de aşırı derecede de boştur. Güzel kaplamalarla insanların gözünde dünyanın en iyi şeyi boyaması yapar, okumaları/oynamaları rahattır. Lakin ikinci taraf daha bir seinendir, vur kır parçala değildir, politiktir, karanlıktır. Grafikleri güzeldir, okurken,oynarken o seinen rahatsızlığını da sezersin. Gerçi Skyrim'in ana hikayesi çok kısa o yüzden One Piece'e benzetmek ne kadar doğru bilemedim. Skyrim'de Dwemerler çok ilgimi çekmişti şahsen benim. Diğer Elder Scrolls oyunlarını bilmiyorum ama Skrim lonca görevleri bana yavan geldi şahsen. Hep bir ihanet oluyor, haini ortadan kaldırıyorsun, tamam lonca başısın. Özellikle büyücü loncası görevleri. Adamakıllı büyü atmadan Archmage oluyorsun resmen. Gerçi oynayalı biraz oldu ama benim hatırladıklarım bunlar. Yanlış bir şey varsa yazarsınız.

Oyunun basitliğindendir. Skyrim'i çatır çatır rahatça oynarken, Witcher 2 iflahımı kesmişti. One Piece vs Berserk gibidir Skyrim vs Witcher. One Piece doludur ama bazı yönlerden de aşırı derecede de boştur. Güzel kaplamalarla insanların gözünde dünyanın en iyi şeyi boyaması yapar, okumaları/oynamaları rahattır. Lakin ikinci taraf daha bir seinendir, vur kır parçala değildir, politiktir, karanlıktır. Grafikleri güzeldir, okurken,oynarken o seinen rahatsızlığını da sezersin. Gerçi Skyrim'in ana hikayesi çok kısa o yüzden One Piece'e benzetmek ne kadar doğru bilemedim. Skyrim'de Dwemerler çok ilgimi çekmişti şahsen benim. Diğer Elder Scrolls oyunlarını bilmiyorum ama Skrim lonca görevleri bana yavan geldi şahsen. Hep bir ihanet oluyor, haini ortadan kaldırıyorsun, tamam lonca başısın. Özellikle büyücü loncası görevleri. Adamakıllı büyü atmadan Archmage oluyorsun resmen. Gerçi oynayalı biraz oldu ama benim hatırladıklarım bunlar. Yanlış bir şey varsa yazarsınız.
Yaptığın benzetme hoşuma gitmese bile doğru hatırlıyorsun. Ben wıçırı bir ton zırvalıkla dolu diye sevmiyorum hem oyunun oynanışı hem hikayesi öyle. Skyrim'de bahsettiğin basitlik olsa bile bir anda tüylerini diken diken edebiliyor.

Skyrim, Wiçır kıyaslaması olayını da sırf @Raiden'e kıllık olsun diye yapıyor, yoksa Wıçır bana göre sıradan bir oyun. Call of Dutty gibi bir şey MW serisi değil tabi :bilmem:

Benim için mükemmel olm karışma bana. :/
Savaşlara katılmayacak kadar akıllı birisi Geralt. Kendi egolarıyla hareket eden imparatorlar ve onların peşinden gidip telef olan cahil 10 IQ'luk toplum. Oyunun ve Geralt'ın kendisine tamamen ters bir durum savaşa katılması. Savaşlara denk gelsek fena olmazdı ama. Kenardan çekip giderdik en azından.

Skyrim konusunda şimdiden hayal kırıklığına uğrayacağını belirteyim öyleyse. Skyrim'in güzel yanı cidden güzel bir açık dünyaya sahip olması ve keşfetme hissidir. Onun dışında ne senaryosunda ne de oynanışında bir cacık yoktur. Biraz daha ilerleyince anlayacaksın ne demek istediğimi.
İyi hadi karışmıyorum.Yoksa bilirsin acayip karışırım yani :(

Bazı yerlerine katılmakla birlikte bazı yerlerine ise hiç katılmıyorum.Viçır 2 yi bilmem ama üçüncü oyuna en zorda başlayıp dövüş sistemini çözdükten sonra oyun bebe oyunu gibi geldi bana.Düşün ki en çok zorlandığım şeyler toplu halde gelen fareler yani.15 20 tane yağmacıyı istavrit kılçığı ayıklar gibi ayıkladığımı bilirim o çöp dövüş sistemi ile.

İkinci lafım ise Viçırın karanlık ve politik oluşuna.Şu ana kadar oynadığım skyrim bana daha çok karanlık ve politik geldi.Ha viçır inanılmaz politiktir.Resmen diplomatik dokunulmazlığın var.İmparatora atar çekersin ah şu viçırlar der geçer.Askerlere artislik yaparsın ah canavarlar der geçer.İsyan ordusunun yanında savaşırsın ama nedeni kaar mohen kuşatması için yanına adam çekmektir.Geralt modern dünya liboşları gibi takılır oyunda.Yer,içer,sevişir.

Skyrimi oynadıkça onun hakkında da yazacağım buraya.Oyunun ne kadarını bitirdim bilmiyorum ama gömmeye başlasam 3 5 sayfa rahat gömerim burda oyunu.Sonunu bekliyorum.

One piece hangi oyun olur kararsızım ama Berserk net Dark Soulstur.

Skyrim’in oynanışı çoğu first person rpg gibi sizin yaratıcılığınız kadar derindir. Yıllar sonra bile insanlar yeni dövüş taktikleri buluyorsa skyrim yapmak istediğini yapmıştır. Elbette daha iyi olabilirdi. Bence de çok kusuru var. Ama sistemi hiç beğenmeyenler tarzını beğenmediği için beğenmez. Bu zevk meselesi.

Witcher 3’te yapılmaya çalışılan dövüş sistemi güzel olsa da becerememişler. Bence ikinci oyun yapsalar en iyi dövüş sistemlerinden biri olur. Ama şuanki hali son 5-10 yıldaki en kötü rpg dövüş sistemi olabilir.

Bu oyunda fark ettiyseniz geralt düşmanlara uçmuyor arkham oyunları gibi. Her mesafe için farklı animasyon var. Shadow of war’da çok belirgindir hem düşmanlar hem de ana karakter eğer fazla uzaktaysa düşmana doğru kayar. İsteseler onlar gibi 3 metre uzağa vurma animasyonuyla 10 metre uzağa kaydırabilirlerdi geralt’ı. Ama gerçekçi yapmaya çalışmışlar. Bunu beceremeyince da sorunlara yol açmış. Yürüme kontrolünde de gerçekçi yapmaya çalıştıkları için sorun vardı eskiden.

Geralt’ın 1-2 metreden yaptığı saldırıyla 5-10 metreden yaptığı saldırı arasında çok zaman farkı var. Ve siz hızlı saldırı tuşuna bastığınız zaman geralt hangisini yapacak belli değil. Yani bi tuşa bastığınızda karakteriniz yarım saniyelik saldırı mı yoksa iki saniyelik saldırı mı yapacak bilmiyorsunuz. Zamanlamaya dayalı bi oyunda böyle bi saçmalık affedilecek bişey değil normalde. Quen büyüsüyle kapatmışlar bu problemi. Oyunun hatasından darbe aldığınızda bile quen kurtardığı için çok fark edilmedi bu. İnsanlar 1-2 frame’lik farka göre saldırı seçiyor zamanlamaya bağlı oyunlarda. Witcher rezil bu konuda.

Bi tuşa bastığında ne olacağını tam bilmiyorsun. Böyle bi oyun witcher 3. Hitbox’larda da 10 yılın en kötüsü olabilir. İframe’leri abarttıkları için ve hareket etme özgürlüğü anormal derece kısıtlı olduğu için fark edilmiyor. “Dodge” tuşuna basıp iframe kullanmak yerine uzakta durarak saldırıdan kurtulmaya çalışın. 3 metre yanınızdan geçen saldırıdan bile etkilendiğinizi görürsünüz.

İnsanlar rakamlar yerine zamanlamaya bağlı aksiyon RPG oyunlarına aç. Bu yüzden dövüş sistemi sevildi problemlerine rağmen. Ama tarzını beğenmediğiniz rpg’ler yerine zamanlamaya bağlı oyunlarla karşılaştırırsanız oyunun dövüş sistemi konusunda ne durumda olduğunu görürsünüz.

Başka sorunlar da var tabi. Ama bi tuşa bastığında ne olacağını bilememek oyunlarda en affedilemeyecek şeydir. Bu sorunu kolay kolay bulamazsınız artık. Ben ps3 ve ps4’te oynadığım hiçbir oyunda yaşamadım bunu. Kendi hatam yerine oyunun hatasıyla öldüm diyebildiğim nadir oyunlardan.

Tabi şunu da söylemem lazım. Dövüş sisteminin kötü olma sebebi bile tembellik yapıp karakteri düşmana uçurmak yerine gerçekçi animasyon koymaya çalışmış olmaları. Ben cdpr’yi bu yüzden seviyorum aslında. Kötü oldukları konuda bile kötü olma sebepleri saygı duyulacak bişey çünkü.

Oblivion' un guild görevleri -Fighters Guild' i bilmiyorum- gayet yaratıcı ve eğlenceliydi, özellikle Thief Guild' in görevleri harikaydı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık