Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Osmanlı'dan Götürülen Tarihi Eserler

Kılıç hakkı ahlaki değildiri kastetmiştim. :s
Tam olarak ele gecirilen yerlerde dinsel ibadethaneyi kendi ibadethanenene cevirmek yaygin degildi ki o zaman.(Kilic Hakki eger bu ibadethane olayi icinde gecerliyse yanlistir dedim ama bir yonuyle demem gerekirdi,burda bir hatam olabilir)Bir Ispanyol ve Portekizliler camiileri kiliseye cevirmisti ama onlara karsi tutumumda ayni. Onlara da karsi cikiyorum ben :D

Kolomb'da aslında çok masum bir adam değil. Bu noktada dediğin gibi yargılamak değil de aslında değişen normlar neticesinde bazı şeylerin değerlerinin yeniden değerlendirilmesi gerçekleştiriliyor. Umarım bir gün tüm dünyada ırkçılığın, sömürünün ve ulusçuluğun bittiğini ve sadece bizi birbirizden ayrıştıran şeyin yalnızca kültürel çeşitlilik vs olarak kaldığını görürüz. İmkansız ama böyle değişik hareketler bir şaşırtıyor insanı.

Tam olarak ele gecirilen yerlerde dinsel ibadethaneyi kendi ibadethanene cevirmek yaygin degildi ki o zaman.Bir Ispanyol ve Portekizliler camiileri kiliseye cevirmisti ama onlara karsi tutumumda ayni. Onlara da karsi cikiyorum ben :D
Karşı çık gene, çıkma demiyorum. Dönemine göre değerlendirmeye takılmıştım ben. Neyse. :D

Karşı çık gene, çıkma demiyorum. Dönemine göre değerlendirmeye takılmıştım ben. Neyse. :D
Hatami gorsem kabul edecegim ama goremiyorum. Varsa da hatami kabul ediyorum,affola demekten baska bir sey gelmiyor elimden. :D Donemine gore degerlendirmezsek objektif bir degerlendirme yapamayiz cunku. Kilic hakki dedigin sey biraz dinsel bir hukuk degil mi? Tanimlamalarda oyle geciyor cunku. Dinsel bir hukuku donemine gore degerlendirmemiz mi gerekiyor yani? Dinleri de oyle degerlendirecegiz o zaman?

Hatami gorsem kabul edecegim ama goremiyorum. Varsa da hatami kabul ediyorum,affola demekten baska bir sey gelmiyor elimden. :D Donemine gore degerlendirmezsek objektif bir degerlendirme yapamayiz cunku. Kilic hakki dedigin sey biraz dinsel bir hukuk degil mi? Tanimlamalarda oyle geciyor cunku. Dinsel bir hukuku donemine gore degerlendirmemiz mi gerekiyor yani? Dinleri de oyle degerlendirecegiz o zaman?
Demek istediğim, bana göre o olayı tarihine göre değerlendirmediğindi. Zaten ilk mesajda da yazdım, belki ben yanlış anlamışımdır diye. Yanlış anladıysam affola. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık