Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Osmanlı'dan Götürülen Tarihi Eserler

Yahu nasıl yanlış kabul edilmez ? Osmanlı çıkıp ben bunlara bakamam kardeşim alın siz bakın mi dedi ? Adamlar ÇALMIŞ ÇALMIŞ.Sonrasında bir sürü mevzu olmuş en sonunda ekonomik sıkıntılardan dolayı para alınıp olay kapanmış.Cumhuriyet kurulduktan sonra bile olayın üzerine gidilip bir kaç parça eşyayı geri almışız.Yani adamlar aldı olay kapandı diye bir şey yok.Üzerine gidilmiş.Yine aynı dönemde ortaya çıkarılan efesi yedirmemişiz mesela.Çünkü Efes'in olduğu yer civarında yerleşim var o zamanlar.Çalamamışlar yani.
Adamlar çaldı ise o zaman dava açıp neden hak talep edilmemiş o dönemde? Devlet hepsini de ekonomik sıkıntılarla vermemiş. Bakalım:

Knidos Aslanı...heykel zamanında devlet izniyle verildiği için iade edilmemiştir
Knidos Aslanı'nı senin tabirinle çalan kişi aynı zamanda Halikarnas Mozaleleri de almış ama Osmanlı hiçbir sey yapmamis.

Sadece Carl Human ve Henrich Schileman izinsiz calismalar yapmis ve devlet sadece Henrich'e dava acmis ve kazanarak parasini odetmisler. Peki digerlerine neden teker teker dava acilmamis? Devletin haberi yok diye bir arguman uretilecekse durumla celisir belirteyim.

Benim bu konuda favori olayım Milyon Taşının "yarısını" kesip sonrasında uluslararası bir kongre düzenleyip dünyanın başlangıç meridyenini İstanbul'dan Greenwich'e taşımaları ve uluslararası kamuoyunca tescil etmeleri. Zaten bütün dünyada takvim İsa'nın doğumuna göre işliyor. Adamlar zamanın ölçümünü ellerinde tutup kendi dinlerine göre ayarlayıp tüm gezegene kabul ettirmiş. Bizim millette hala ayasofya'ya perde astık diye seviniyor. Benim bir tarafgirliğim olmadığı için herhangi bir şeyden rahatsızlığım yok. Tek derdim insanlık tarihi ve kültürel mirası olan herhangi bir şeye zarar gelmemesi o bana yeter. Yerinde kalsa çok iyi olur fakat yerinde sağlam kalmayacaksa eğer başka yere götürseler çok problem değil mesela peribacalarının halini, hataydaki mozaik ve inşaat olayını ve daha birçok üzücü durumu bizzat gözlerimle gördüm ne diyeyim üzülüyor insan.

• Like
Tepkiler: Pan
Avrupa koylulerinden bahseden kim peki? Heykeller Osmanli halkinin inancina ters degil mi? Ronesans doneminde neden acaba Davut heykeline de saldirmamislar diye dusunmuyor degilim :S Acaba neden Ingiltere'de Konstantin heykelleri var halen :D Bak Osmanli'da Konstantin Sutunundan baska bir sey yok :D Fransa'da 3.Napolyon(1853) emriyle dikilen Vergintorix heykeline neden saldirmamis bu avrupanin cahil halklari? Henrich Schileman sadece Homeros'un Ilyadasini okuyarak troia kentine ulasiyor. Var mi boyle bizde de boyle birisi? Avrupa halkinin da zarar vermemesinin garantisini veremiyorum ama bir kac olay gosterirsen gorusumu degistirebilirim. Bekliyorum avrupa halki 1830 yillari sonrasi ne yapmis o zaman bu gibi tarihi eserlere?
@kekomancer reia bunları da gör.

Vilorinho Das Furnas Portekiz. 1970'de sular altında kaldı.

Derwent İngiltere. 1950'de sular altında kaldı.

Curon Venosta İtalya. 1950'de sular altında kaldı.

İstersen 1830'lar ile ilgili de araştırma yapabilirim. Bunlar daha yakın tarihli önceden bildiğim şeylerdi.

Adamlar çaldı ise o zaman dava açıp neden hak talep edilmemiş o dönemde? Devlet hepsini de ekonomik sıkıntılarla vermemiş. Bakalım:

Knidos Aslanı'nı senin tabirinle çalan kişi aynı zamanda Halikarnas Mozaleleri de almış ama Osmanlı hiçbir sey yapmamis.

Sadece Carl Human ve Henrich Schileman izinsiz calismalar yapmis ve devlet sadece Henrich'e dava acmis ve kazanarak parasini odetmisler. Peki digerlerine neden teker teker dava acilmamis? Devletin haberi yok diye bir arguman uretilecekse durumla celisir belirteyim.
Bahsettiğin yıllarda uluslararası mahkeme mi var? Kimi nereye dava edeceksin arkadaş. Şuanda bile UAD davayı kabul etmeyem devlet hakkında hüküm veremiyor. 1850'de dava etseydi diyorsun. Djshbsbsn

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kekomancer reia bunları da gör.

Vilorinho Das Furnas Portekiz. 1970'de sular altında kaldı.

Derwent İngiltere. 1950'de sular altında kaldı.

Curon Venosta İtalya. 1950'de sular altında kaldı.

İstersen 1830'lar ile ilgili de araştırma yapabilirim. Bunlar daha yakın tarihli önceden bildiğim şeylerdi.
Dogal afet nedeniyle bunlar olmamis mi? Avrupa'nin cahil insanlari mi bunlari su altina koymus?

Seni biraz yormus gibi olacagim ama eger zamanin varsa hayir demem zamanin yoksa da bilgilerini paylastigin icin tesekkur ederim. :D

ABD'de ki ornekleri de gosterebilirim bu arada eklemeyi unutmusum. Washington,Lincoln,Robert E.Lee etc. heykelleri ve Washington aniti da gecerli olabilir argumanima.

Bahsettiğin yıllarda uluslararası mahkeme mi var? Kimi nereye dava edeceksin arkadaş. Şuanda bile UAD davayı kabul etmeyem devlet hakkında hüküm veremiyor. 1850'de dava etseydi diyorsun. Djshbsbsn
Heinrich Schileman'a nasil dava acilmis? Ona acilan neden digerlerine de acilmiyor?

Galiba ana basliktaki yaziyi okumadin jabduabd :d

@Sora ne anlamam gerekiyor keke paylaştığın felaketlerden? Ecnebi yapıyorsa biz de yapalım gibi bir anlam mı çıkardın dediğimden? Ki bu bölgelerin neden bu hale geldiğine bakmaya çalıştım ama telden başaramadım. 21. yyda kalkıp bilmem kaç k yıllık bir yerleşkeye beton döküp su altında bırakmakla aynı kapıya yöneliyorsak, ggsjsjjejw

Kardeşim o zamanlar bu yapılar yer üstünde değil.Adamlar kazı yapıp ortaya çıkartıyor.Gidip Osmanlıya ben bunu buldum çalıyorum haberin olsun demiyorlar.Nasıl ispatlayacaksın senin toprağından çıktığını ? Kazanılan davada ise İzmitli bir devlet görevlisinin yardım ve yataklık ettiği belirleniyor da ondan dolayı kazanılıyor dava.

Bahsettigin aslan zaten devlet izni ile verilmiş.Yazıda yazıyor.Ortaya koyduğun savlar saçma dostum kusura bakma.

Gaza gelip sömürgeci ırkçı heykellerini yıktılar ondan mı bahsediyorsun?
Nedense Singapur Halkı Ingiltere Somurge Valisi Sir Stamford Raffles'in heykelini yasatiyor :D

Edit:Guney Konfedere Ordulari Baskomutani Robert E.Lee'nin heykelini de yikmislardi. :D Ama ben olsam ulysses Grant'in heykelini yikardim. Ulysses Grant'in 2 kolesi varken Robert'in kolesi yokmus.Tutarsizliga bak :D

Son düzenleme:
Kardeşim o zamanlar bu yapılar yer üstünde değil.Adamlar kazı yapıp ortaya çıkartıyor.Gidip Osmanlıya ben bunu buldum çalıyorum haberin olsun demiyorlar.Nasıl ispatlayacaksın senin toprağından çıktığını ? Kazanılan davada ise İzmitli bir devlet görevlisinin yardım ve yataklık ettiği belirleniyor da ondan dolayı kazanılıyor dava.

Bahsettigin aslan zaten devlet izni ile verilmiş.Yazıda yazıyor.Ortaya koyduğun savlar saçma dostum kusura bakma.
Dedin ki calmislar. Ben de dedim devletin kendisi elleriyle takdim etmis bu yapiyi :S Haklisin cok sacma savlarim.

Devletin kazidan haberdar olmamasi daha cok soru isareti getiriyor. Kendi topraginda cakilan cividen bile haberin yoksa bu devletin zayifliginin gostergesidir kusura bakma :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık