Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

En güçlüden kasıtın ne olduğuna göre değişir o durum.Celebrimbor da yanılmıyorsam Feanorun soyundandı.Yüzükleri yapan adam.Buradan bile Feanor ve soyunun beceri konusunda aşmış olduğu belli.Hatta Kitapta Feanor silmarilleri bozsa ve ağaçlara ışığı geri kazandırkıktan sonra silmarilleri tekrar yapmaya kalksa yapamayacağı idi.Sırf silmariller gibi bir şeyi yaptığı için bile en kudretlidir.Bir de Fingolfin ve Finarfinin anası Vanyar ırkından.Elf ırkının en güzeli ve en kudretlileri deniyor kendileri hakkında.Orta dünya gibi soyun çok çok önem arz ettiği bir evrende bu bile bir işarettir bana göre.

Zaten Tolkien reyiz bile bu kardeşleri açıklarken ideal kişiyi bu üçünün toplamı olacak şekilde betimliyor zaten.Feanor en becerikli,Fingolfin en yiğit ve cesur,Finarfin en zeki ve ağırbaşlı.

Feanorun etrafı Balroglar ile çevrildiğinde ne olduğu belli değil.Bir ara Feanor için yüceltme amaçlı Balrog indirdi propagandası yapılıyordu.Az mı laf anlatmaya çalıştık bazılarına bu konuda.Fukara sümüğü gibi direk yere yapışmamıştır ama etrafı balroglar ile çevriliyken ne yapabilir ki zaten.Fakat Fingolfin direk bunların ağa babası efendileri ile savaşıyor.Adama attırdığı çığlıklar Angbandda yankılanıyor ve tüm kötü yaraťıklar korkudan yerlere kapanıyor.Zaten Fingolfinin berimlemesi ise Oromenin kalkıp geldiği şeklinde.Filgolfin güç bakımından bende en iyisi.

Feanor zaten bozuktu.Bunu Melkora atmak doğru değil.Sırf silmarillerden de değil adam piskopat.Gidip silah yapıp,giyinip kuşanıp silahsız Fingolfinin karşısına geçiyor pislik herif.Bunun karısının babasının bedduası ortada yani :)

Feanor ayak bağı olur reyize :D
Genel olarak haklisin, bir sey demiyorum. ama okuduklarim bence, feanorun ustunlugunu her alanda belli ediyor. Dusun; fingolfin buyuk olan daha guclu, ama finarfinde olmus.ustelik 2 de kiz kardes var. Indis altindan yapilmis olsa bile, 4 cocuk yapmis =) Feanor ise tek cocuk ve anasinin tum gucunu almis, ozel guclere sahip olanlar hep tektir elflerde, buna luthiende ornektir. Bir dahada feanor gibisi gelmiyor zaten. Palantir dahil nice sey basariyor. Fingolfin benim nickimdir bir cok oyunda. Ama feanorun hakkini yiyemiyorum.

Balrog konusundada... hic balrog indirdimi tam betimlenmiyor kitapta. Ama olorin gibi maia, bir tanesini indirirken öluyorsa, ben feanora helal olsun derim. Sonucta o balroglar ungolianti bile kacirabiliyor. Sonuc olarak finwe, elwe, olwe , hatta ingwe... yasasa ve adam olsa feanor 3 silmarilden bir kilic yapar, manwenin amcaoglu olarak gul gibi yasardi.

Vanyarlar iyiler, ama tipik yalamalar :) otur valarin dibinde hizmet et. Sonra noldorun en iyileri, en guclu valarla savasirken yitip gitsin. En son tum orduyla utanmadan savasa gel. Ki orda bile en buyuk isi earandil yapiyor hesap et =) bana vanyar denince delleniyorum kusura bakma. Fingolfinde cesaretini ve yigitligini noldor olmasina borclu bence :)

Dipnot; yaz devam et aklima getirdikce tekrar okuyasim geliyor. Guzel oldu boyle mesajlasma saolasin =)

Genel olarak haklisin, bir sey demiyorum. ama okuduklarim bence, feanorun ustunlugunu her alanda belli ediyor. Dusun; fingolfin buyuk olan daha guclu, ama finarfinde olmus.ustelik 2 de kiz kardes var. Indis altindan yapilmis olsa bile, 4 cocuk yapmis =) Feanor ise tek cocuk ve anasinin tum gucunu almis, ozel guclere sahip olanlar hep tektir elflerde, buna luthiende ornektir. Bir dahada feanor gibisi gelmiyor zaten. Palantir dahil nice sey basariyor. Fingolfin benim nickimdir bir cok oyunda. Ama feanorun hakkini yiyemiyorum.

Balrog konusundada... hic balrog indirdimi tam betimlenmiyor kitapta. Ama olorin gibi maia, bir tanesini indirirken öluyorsa, ben feanora helal olsun derim. Sonucta o balroglar ungolianti bile kacirabiliyor. Sonuc olarak finwe, elwe, olwe , hatta ingwe... yasasa ve adam olsa feanor 3 silmarilden bir kilic yapar, manwenin amcaoglu olarak gul gibi yasardi.

Vanyarlar iyiler, ama tipik yalamalar :) otur valarin dibinde hizmet et. Sonra noldorun en iyileri, en guclu valarla savasirken yitip gitsin. En son tum orduyla utanmadan savasa gel. Ki orda bile en buyuk isi earandil yapiyor hesap et =) bana vanyar denince delleniyorum kusura bakma. Fingolfinde cesaretini ve yigitligini noldor olmasina borclu bence :)

Dipnot; yaz devam et aklima getirdikce tekrar okuyasim geliyor. Guzel oldu boyle mesajlasma saolasin =)
Acayip tartışasım,konuşasım var benim de :)

Tolkien karakterleri tanıtırken bazen böyle uç şeyler söylüyor.Mesela Hurin için en güçlü insan gibi şeyler söyleniyordu ama Turin geçmiştir Hurin i bana göre.Valinorda yapacak pek bir şey olmadığından zanaatkarlar öne çıkmış.Fingolfin de betimlemerdeki yiğitlik ve savaşçılığını Valinorda nasıl göstersin.Manwe ile düello mu yapsın :D

Balrog alan 3 kişi var benim bildiğim.Biri Ecthelion ki bu Gothmog u birebir vs de almış birisi.Diğeri Glorfindel de Balrog ile beraber uçurumdan atlamış.Kapışma oldumu pek belli değil.Anlatıldı ise ben kaçırmışım.Gandalf ise aralarında belki de en temiz dövüş olanı.Kısıtlı gücü ile Balrog almış adam daha ne olsun.Yani Feanor balrog almış olsa yazar bundan bahsederdi diye düşünüyorum.Zaten ölümü çok basit olmuş.Ordusu ile arasını açmış,Morgothun ayak takımı da gelip tarumar etmiş adamı.Hani Morgoth u almaya giden adam bu birde.Serideki tek etkisi silmariller :D

Fingolfin reyiz ise ani baskın neticesinde atına atlayıp Angbandın kapılarına kadar gitmiş.Bir tanesi de çıkıp bir şey yapamamış.Karşımızda iki örnek var iken fark belli oluyor aslında.Aynısını Fingolfine de yapabilirlerdi ama adamı Oromeye benzetip yusuflamışlar.

Vanyarlar konusunda bende hiç haz etmiyorum.Senin ırkdaşların,kardeşlerin Morgothun peşinde acılar çeker iken sen altın saçlı hatunlarla gününü gün ediyorsun.Sindar elfleri daha adamdır bunlardan.Hiç değilse Beleg ve Mablung gibi adamlar çıkmış aralarından.

Benimde oyunlardaki nickim [TR]Fingolfin dir.Genelde bfme 2 oynadigimda kullaniyorum bu nicki.Oynuyorsan karsilasmisizdir belki.[/TR]

Böyle konuştunuz okuyasim geldi tekrar. Kaç yıl oldu tam okuyamadım. Başladım başta kaldı felan. Sınavdan sonra okumak lazım tamamen.

Thingol kadar boş beleş bir karakter yoktur Tolkien evreninde. Melian'a sırtını yaslamış. Hiçbir tavsiye dinlemeden mal gibi oturan bir karakterdi. Silmaril'i aldın, Nauglamir'in üzerine taktırdın. Sonra o cüceler sana o hazineyi verir mi, bu kadar mı malsın güzel kardeşim?

Acayip tartışasım,konuşasım var benim de :)

Tolkien karakterleri tanıtırken bazen böyle uç şeyler söylüyor.Mesela Hurin için en güçlü insan gibi şeyler söyleniyordu ama Turin geçmiştir Hurin i bana göre.Valinorda yapacak pek bir şey olmadığından zanaatkarlar öne çıkmış.Fingolfin de betimlemerdeki yiğitlik ve savaşçılığını Valinorda nasıl göstersin.Manwe ile düello mu yapsın :D

Balrog alan 3 kişi var benim bildiğim.Biri Ecthelion ki bu Gothmog u birebir vs de almış birisi.Diğeri Glorfindel de Balrog ile beraber uçurumdan atlamış.Kapışma oldumu pek belli değil.Anlatıldı ise ben kaçırmışım.Gandalf ise aralarında belki de en temiz dövüş olanı.Kısıtlı gücü ile Balrog almış adam daha ne olsun.Yani Feanor balrog almış olsa yazar bundan bahsederdi diye düşünüyorum.Zaten ölümü çok basit olmuş.Ordusu ile arasını açmış,Morgothun ayak takımı da gelip tarumar etmiş adamı.Hani Morgoth u almaya giden adam bu birde.Serideki tek etkisi silmariller :D

Fingolfin reyiz ise ani baskın neticesinde atına atlayıp Angbandın kapılarına kadar gitmiş.Bir tanesi de çıkıp bir şey yapamamış.Karşımızda iki örnek var iken fark belli oluyor aslında.Aynısını Fingolfine de yapabilirlerdi ama adamı Oromeye benzetip yusuflamışlar.

Vanyarlar konusunda bende hiç haz etmiyorum.Senin ırkdaşların,kardeşlerin Morgothun peşinde acılar çeker iken sen altın saçlı hatunlarla gününü gün ediyorsun.Sindar elfleri daha adamdır bunlardan.Hiç değilse Beleg ve Mablung gibi adamlar çıkmış aralarından.

Benimde oyunlardaki nickim [TR]Fingolfin dir.Genelde bfme 2 oynadigimda kullaniyorum bu nicki.Oynuyorsan karsilasmisizdir belki.[/TR]
Bfme oynadimda hic vaktim olmuyor multiplayer olaylarina. Ama witch king paketi falan vardi epey guzeldi. Hatirladigim kadariyla dur bir bakayim arsive.

Ha birde fingolfin angbanda gidiyor. Balrog gonderseler belki oldururler, ama hatirladigim kadariyla direk melkoru cagiriyor ve gelmezse korkaklikla itham ediyordu. Boyle oluncada mecburen melkor geliyor.

Ha demiyorumki, melkor 5 tane balrogdan gucsuzdur. Ama bir balroga karsi ayakta kalmak var. Melkorla teke tek dovusmek var. Birde bir suru balrog ayni anda saldirirken olmeden dayanabilmek var. Yani fingolfin erunun cocuklarinin, yigitlikteki en buyuk basarisini yapiyor belki. Ama tum statlari dagitirsan, feanor her turlu elflerin en yucesi benim gozumde. Ki adam olsa feanor, fingolfinde sag yaninda oturur onu takip ederdi.

Zaten bir cok dinde ve felsefede kibir en kotu silahtir. Melkoruda, feanoruda yok eden o. Feanorda uzerine gelen orduyu ezip gecince, melkoruda bildiginden gidip savasayim diyor. Ama angbandda balroglarda var ve feanorun sonunu getiriyorlar. Ki ordaki asil olay feanorun o kadar balrogla dovusmesi degil. Oldurulemiyor ve ordan cikiyor. Sonradan oluyor ve ruhu direk atese donuyor. Adam her konuda istisna , olumu dahil =)

Thingol kadar boş beleş bir karakter yoktur Tolkien evreninde. Melian'a sırtını yaslamış. Hiçbir tavsiye dinlemeden mal gibi oturan bir karakterdi. Silmaril'i aldın, Nauglamir'in üzerine taktırdın. Sonra o cüceler sana o hazineyi verir mi, bu kadar mı malsın güzel kardeşim?
Tavugun en buyuk basarisi yumurtadir. Thingolun en buyuk basarisida luthien iste. Kaldiki olmeside makul, silmarildede hakki yok, nauglamirdede. Birini noldolar , digerini cuceler yapmis. Belesten maia karisi olunca ac gozluluk buruyor gozunu iste.

Kralliginda bir tane okcu vardi. Turine yoldas unuttum ismini, o adam bin tane thingol eder =)

Yukarda kidd yazmis belegti sanirim adi... =)

Bfme oynadimda hic vaktim olmuyor multiplayer olaylarina. Ama witch king paketi falan vardi epey guzeldi. Hatirladigim kadariyla dur bir bakayim arsive.

Ha birde fingolfin angbanda gidiyor. Balrog gonderseler belki oldururler ama hatirladigim kadariyla direk melkoru cagiriyor ve gelmezse korkaklikla itham ediyordu. Boyle oluncada mecburen melkor geliyor.

Ha demiyorumki melkor 5 tane balrogdan gucsuzdur. Ama bir balroga karsi ayakta kalmak var. Melkorla teke tek dovusmek var. Birde bir suru balrog ayni anda saldirirken olmeden dayanabilmek var. Yani fingolfin erunun cocuklarinin yigitlikteki en buyuk basarisini yapiyor belki. Ama tum statlari dagitirsan feanor her turlu elflerin en yucesi benim gozumde. Ki adam olsa feanor, fingolfinde sag yaninda oturur onu takip ederdi.

Zaten bir cok dinde ve felsefede kibir en kotu silahtir. Melkoruda, feanoruda yok eden o. Feanorda uzerine gelen orduyu ezip gecince melkoruda bildiginden gidip savasayim diyor. Ama angbandda balroglarda var ve feanorun sonunu getiriyorlar. Ki ordaki asil olay feanorun o kadar balrogla dovusmesi degil. Oldurulemiyor ve ordan cikiyor. Sonradan oluyor ve ruhu direk atese donuyor. Adam her konuda istisna , olumu dahil =)
Yazarın açıklamasına göre çıkmaya niyeti yokmuş ve korkmamiş da ama öyle bir daveti de anca Fingolfin yapar yani.Çık da boyunun ölçüsü göreyim demiş.

Feanoru ordusu yetisiyor da kurtariyorlar ama yetismeseler de pek farklı olmayacaktır.Öldü diye bırakmazlar Maedrosa ve Hurine yaptigindan daha beterini yaparlardı.

Komple statta üstün olabilir.Savaşcılıkta ezer geçer Fingolfin.Ben bunu savunurum yani.Diğer konularda Feanor üstün elbette.

Ölüm konusunda ise Yazar Feanora "sana mezar bile yok " demiş.Bir dua okuyanı yok garibimin :D

Feanor iyi olsa feanorluk bir durum olmazdı zaten Finwe var iken.Ailenin başı ise Finarfin olurdu bana göre.Ailedeki en zeki ve düsturlu kişi.

Yazarın açıklamasına göre çıkmaya niyeti yokmuş ve korkmamiş da ama öyle bir daveti de anca Fingolfin yapar yani.Çık da boyunun ölçüsü göreyim demiş.

Feanoru ordusu yetisiyor da kurtariyorlar ama yetismeseler de pek farklı olmayacaktır.Öldü diye bırakmazlar Maedrosa ve Hurine yaptigindan daha beterini yaparlardı.

Komple statta üstün olabilir.Savaşcılıkta ezer geçer Fingolfin.Ben bunu savunurum yani.Diğer konularda Feanor üstün elbette.

Ölüm konusunda ise Yazar Feanora "sana mezar bile yok " demiş.Bir dua okuyanı yok garibimin :D

Feanor iyi olsa feanorluk bir durum olmazdı zaten Finwe var iken.Ailenin başı ise Finarfin olurdu bana göre.Ailedeki en zeki ve düsturlu kişi.
Hemde en korkaklari =) abileri yaban ellerde maialarla, valarla carpissin, babasini oldursunler buda guvenli topraklarda belesten noldorun en guclusu olsun. Finarfini hic sevmem. En uyuz tiptir her denileni yapan evlat modeli =)

Birde en guclu maia kim acaba hep merak etmisimdir. Tamam eonwe diyesim geliyor. Ama yuzukle sauron var. Ungoliant var. Melian var. Gonullerin sampiyonu mithrandir var sen kimi seciyorsun ?

Son düzenleme:
Hemde en korkaklari =) abileri yaban ellerde maialarla, valarla carpissin, babasini oldursunler buda guvenli topraklarda belesten noldorun en guclusu olsun. Finarfini hic sevmem. En uyuz tiptir her denileni yapan evlat modeli =)
Adamın orklardan falan haberi yok ki.Baktı Fingolfin gidiyor bana gerek yok dedi :D aslında babası ile pek alakası yok.Adam ağırbaşlı büyümüş.Eğer öyle olsa kendi çocuklarını yollamazdı.Ben severim ya kendisini.iyi çocuktur.

Mevzu silmarilse Feanor Fingolfini döver ben bu kitapta bunu gördüm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık