Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Bende merak etmişimdir hep bu Radagast Yüzüklerin Efendisi serisinde ne yapıyor diye, o ormanından hiç çıkmıyor mu? Birde bu Kartallar ona mı itaat ediyorlar?
Radagast'ın olayı doğa ile çok yakın olması. Mecbur kalmadıkça ormandan çıkmaz. Orta Dünya kartalları sadece efendileri Gwaihir'e itaat eder. Radagast'ın arası onlarla iyi. Pek kafası çalışan bir adam sayılmaz. Daha doğrusu zaman içinde kafayı yemiş diyebiliriz. Farkında olmadan Gandalf'ı, Saruman'ın tuzağına düşürdü ve Gwaihir'den ona mesaj iletmesini söyleyerek yine farkında olmadan Gandalf'ı kurtardı.

Yanlışın var. Hobbit filminde gördüğümüz Radagast'ın rengi mavi değildi. Mavi Büyücüler'i hiç görmedik. Renk dizilimi böyle.

Ak Saruman
Gri Gandalf
Boz Radagast
Mavi Büyücüler

Saruman karanlığa düşünce, Eru araya girip Gandalf'ı onun yerine gönderiyor.
Doğru, sonradan hatırlayıp düzelttim.

Hepsinin kendince baktığı bir bölüm var. Mesela aynı olanlardan birini gördün Hobbit filmlerinde, kafayı doğayla bozmuştu. Aynı şekilde Ak Sarumanda karanlık sanatlara çalışıyordu. Gel zaman git zaman sonunda çalıştığı şeyi takdir edip kullanmaya niyetlendi.

Aynı yaş ve kiloda olup aynı eğitimleri gören aynı kalibrede insanları düşün. Hepsi bir olmaz. Aynı teknikleri kullanmalarına rağmen biri kazanabilir. Sauron en güçlüde olsa potansiyel olarak hepsi eşit ve hepsinin uygun şartlar altında birbirini yenme ihtimali var olası bir karşılaşmada.
Bildiğim kadarıyla bu beşli Sauron İçin gönderildi zaten . Bence hepsi eşit yaratılmıyor . Valar da keza öyle . Manwe mesela , Oromeden kudretlidir .
Aynı şekilde Sauron Gandalftan kudretli yaratılmıştı . Hatta bu geçmişti kitapta Sauron da efendisi Melkor gibi maiar arasında en kudretlisindendir

@Smoker müsadenle bir sorum olacaktı. Serinin 1. Kitabında gandalf sarumanla görüşmeye giderken radagastla konuştu diye hatırlıyorum. Gandalf esir düşünce de radagastın yardımıyla kurtarıldı diye hatırlıyorum. Bu konuya bi açıklık getirirmisin. 10 seneden fazla oldu kitabı okuyalı şuanda açıp bakabileceğim bir kaynağım yok. Hatta gandalfı kartallar değilde sanki radagastın yolladığı başka bi uçan canlı kurtardı diye hatırlıyorum. Şimdiden teşekkürler

@Smoker müsadenle bir sorum olacaktı. Serinin 1. Kitabında gandalf sarumanla görüşmeye giderken radagastla konuştu diye hatırlıyorum. Gandalf esir düşünce de radagastın yardımıyla kurtarıldı diye hatırlıyorum. Bu konuya bi açıklık getirirmisin. 10 seneden fazla oldu kitabı okuyalı şuanda açıp bakabileceğim bir kaynağım yok. Hatta gandalfı kartallar değilde sanki radagastın yolladığı başka bi uçan canlı kurtardı diye hatırlıyorum. Şimdiden teşekkürler
Üst mesajda yazdım konuyu. Radagast iki olayda da bilinçsizce bir iş yapıyor.

Ursula K. Le Guin, fanteziyi modern bilimkurgunun bir eyaleti olarak adlandırır ve ilk defa bu alanın içinde gerçek bir roman karakterine Yüzüklerin Efendisi’nde, dörde bölünmüş bir şekilde Frodo, Sam, Gollum ve Smeagol’un karakterlerinde rastlandığını söyler. “Eğer, Frodo’yu Sam Gollum ve Smeagol ile aynı kaba koyarsanız kesinlikle karmaşık ve olağanüstü bir karakter elde edersiniz.”
Gel de bu kadını okuma.

Ben ısınamadım hiç. Hangi kitabını okuduysam en nihayetinde kendimi dışarıda buldum. Yerdeniz serisini de 3 ya da 4'te bırakmıştım.
Ben daha hiçbir kitabını okumadım. Keşke senin kadar çok okuyan biri olsam. Lakin alıntıladığım şu beyanı bile bu kadının yarattığı karakterler okunur diyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık