Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Silmarillion'u aldım 3 gün önce başladım okumaya bilgilerim tazelensin. Efsane bir eser

Bence Melkor'un en iyi resmedilişi bu resim:

İki Kule'yi yeni bitirdim. Filmi ile çok farkı varmış. Aklıma gelenleri sıralıyım:

- Saruman filmin kesintisiz halinde ölüyor, kitapta ölmüyor.
- Filmde Frodo, Sam'i yolculuktan dışlıyor. Kitapta öyle bir durum yok. Shelob'un mağarasına beraber giriyorlar.
- Filmde Sam, Frodo'nun cesedini orklara bırakıyor. Ölmediğini öğrenince kurtarmaya gidiyor. Kitapta cesedin başına bir şey gelmemesi ümidiyle gidiyor, orklar cesede yöneldiklerinde -ölü olduğunu düşündüğü halde- Frodo'nun cesedini kurtarmaya koşuyor.
- Sam kitapta yüzüğü takıyor ama filmde takmıyor.

Sonuç olarak Sam adamdır, Frodo da eccuk gözüme girdi.

İki Kule'yi yeni bitirdim. Filmi ile çok farkı varmış. Aklıma gelenleri sıralıyım:

- Saruman filmin kesintisiz halinde ölüyor, kitapta ölmüyor.
- Filmde Frodo, Sam'i yolculuktan dışlıyor. Kitapta öyle bir durum yok. Shelob'un mağarasına beraber giriyorlar.
- Filmde Sam, Frodo'nun cesedini orklara bırakıyor. Ölmediğini öğrenince kurtarmaya gidiyor. Kitapta cesedin başına bir şey gelmemesi ümidiyle gidiyor, orklar cesede yöneldiklerinde -ölü olduğunu düşündüğü halde- Frodo'nun cesedini kurtarmaya koşuyor.
- Sam kitapta yüzüğü takıyor ama filmde takmıyor.

Sonuç olarak Sam adamdır, Frodo da eccuk gözüme girdi.
Yüzüğün iradesine karşı gelebilen tek kişi.Kral adamdır Sam.

Hadi yüzük severler gene iyisiniz, şu meşhur Kartal teorisine karşı bir teori üretilmiş, neden basitçe kartallar ile taşıyıp yüzüğü atmadılar diyerek dalga geçenler için.

Kısaca özetlersem, öncelikle kartallarla uçabilmenin coğrafik olarak zorluğundan bahsetmiş, Saruman'ın mekanından geçmek gibi bir zorluk. İkinci ve daha önemli karşı argüman ise, Kartalların hiyerarşik olarak Maiar (yani yarı tanrı) ve insanlar arasında bir konumda olduğu, haliyle yüzüğün onlarıda etkileyebileceğinden bahsetmiş. Hatta insanları geç, yarı tanrı olan Saruman ve Gandalf bile yüzükten etkilenmişken, Kartalların Boromir gibi ver lan yüzüğü diyebileceklerini söylüyor, bu Kartalların daha önce serideki önemini anlamak lazım, ben kitabı hızlıca okuyup geçtiğimden detaylı bilmiyordum ama bu canlılar baya baya önemli figürler orta dünya için, basit kuşlar değiller, haliyle yüzük onlarıda etkileyecektir denmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık