Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Nazgul efendisi Aragorn ‘u öldürebilir mi gerçekten ?

Anduril varken ben pek mümkün görünmüyorum

Nasıl önemli olaylar yoktu? Sauron, Dol Guldur'da tekrardan güç kazanmaya başlamış. Habis güçler tekrardan Gorgoroth'a dolmuş. Orklar ve goblinler inlerinden çıkmış Angmar tekrardan kötülüğün merkezi olmuş. Kitapta sadece adı geçen ve haklarında hiçbir bilgi olmayan Istari mensubu iki Mavi Büyücü'yü anlatsa bile bir sürü bölüm çıkar.
E ama bunların bir kısmı Hobbit'in konusu değil miydi ?Mavi büyücüler ile ilgili de pek bilgi yoktu yani o sulara girmelerine izin verilmez bence. Verilse güzel olur gerçekten.Bambaşka bir hikaye çıkar ortaya.

Numenorları anlatsa fena olmazdı sanki ne dersin Smoker? Popülarite kaygısı olacak sonuçta 5 sezon Aragorn izletebilirler mi? ( Ben ağzımın suyu akarak izlerim o ayrı )
Numenor işi olmaz. Onu anlatırsan, Valar'ı falan da anlatman gerekir. Hem Numenor hikayesi Akallabeth'te anlatılıyor. Onun telifini vermediler.

E ama bunların bir kısmı Hobbit'in konusu değil miydi ?Mavi büyücüler ile ilgili de pek bilgi yoktu yani o sulara girmelerine izin verilmez bence. Verilse güzel olur gerçekten.Bambaşka bir hikaye çıkar ortaya.
The Hobbit'te bunlar çoktan olmuştu, ben oluşum kısmından bahsediyorum.

Zamanında Hobbit kitabında dişi karakterlerin yokluğu ile alakalı bir şeyler okumuştum ve sonra biraz araştırınca şöyle bir şey bulmuştum. Hazır aklıma gelmişken atayım bari.
https://www.quora.com/Are-there-no-...ad-when-the-book-starts-so-she-does-not-count
Tolkien sanki dişi karakter koymamak için aşırı zorlamış. Bilerek yapsa bu kadar olurmuş(belki de bilerek yapmıştır:bilmem:) yani o derece.
  1. Hiçbir tane dişi karakter yok, isimli ya da isimsiz(Sadece ölmüş birinden bahsediliyor ki o da kitapta karakter olarak yer almıyor.)
  2. Kitabın herhangi bir yerinde, herhangi bir konuşmada geçen sadece 1 isimli bir kadın/kız var, Belladonna Took(Bilbo’nun annesi)
  3. Kız(girl) kelimesi romanda bir kez kullanılmış. ("[Gandalf] had been away over The Hill and across The Water on business of his own since they were all small hobbit-boys and hobbit-girls.")
  4. Kadın(woman-women) kelimesi 2 kez kullanılmış.(Göl Kasabasına saldırı kısmında geçiyor.)
  5. She(dişiler için kullanılan zamir) zamiri bir kez kullanılmış( Belladonna Took için.)
Paylaşan kişi bunun Bilbo'nun kişiliğiyle alakalı da olabileceğini söylemişse de Ayrıkvadi'de falan bile bir tane dahi kadın karakter olmaması bana aşırı derecede garip geliyor. Zamir olarak bile kullanılmamışlar resmen.

Zamanında Hobbit kitabında dişi karakterlerin yokluğu ile alakalı bir şeyler okumuştum ve sonra biraz araştırınca şöyle bir şey bulmuştum. Hazır aklıma gelmişken atayım bari.
https://www.quora.com/Are-there-no-...ad-when-the-book-starts-so-she-does-not-count
Tolkien sanki dişi karakter koymamak için aşırı zorlamış. Bilerek yapsa bu kadar olurmuş(belki de bilerek yapmıştır:bilmem:) yani o derece.
  1. Hiçbir tane dişi karakter yok, isimli ya da isimsiz(Sadece ölmüş birinden bahsediliyor ki o da kitapta karakter olarak yer almıyor.)
  2. Kitabın herhangi bir yerinde, herhangi bir konuşmada geçen sadece 1 isimli bir kadın/kız var, Belladonna Took(Bilbo’nun annesi)
  3. Kız(girl) kelimesi romanda bir kez kullanılmış. ("[Gandalf] had been away over The Hill and across The Water on business of his own since they were all small hobbit-boys and hobbit-girls.")
  4. Kadın(woman-women) kelimesi 2 kez kullanılmış.(Göl Kasabasına saldırı kısmında geçiyor.)
  5. She(dişiler için kullanılan zamir) zamiri bir kez kullanılmış( Belladonna Took için.)
Paylaşan kişi bunun Bilbo'nun kişiliğiyle alakalı da olabileceğini söylemişse de Ayrıkvadi'de falan bile bir tane dahi kadın karakter olmaması bana aşırı derecede garip geliyor. Zamir olarak bile kullanılmamışlar resmen.
Hakikaten, hatırladığım tek kadın. Torbakoylu mirasyedi, cadaloz Baggins. O da mı yokmuş, Hobbit'te.

Hobbit'de ki Beorn gibi şekil değiştiren canlıların Lotr üçlemesinde hiç bahsi geçiyor mu? Yoksa o da Hobbit'de ki diğer bir çok şey gibi sonradan hiç kullanılmayan bir ırk mı?

Erkek adamın erkek karakteri olur kitabında mantığı ile yazmış Tolkien.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık