Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Orochi ve Kanjuro Hakkında

Sizce Orochi ve Kanjuro öldü mü?

• Evet ölmüşlerdir. Eminim son kararım.

Kullanılan: 12 27.3%
  • Nayır nolamaz. Oda hortlatacaktır.

Kullanılan: 19 43.2%
  • 1.Dış kapının dış mandalı gibi bir müttefik olur.

Kullanılan: 1 2.3%
  • 2.Hükümetin uşağı bir numaralı ajanı olur.

Kullanılan: 4 9.1%
  • 3.Pusuda bekler uygun zamanda Kaidoyu ısırır, yılaann..sss

Kullanılan: 9 20.5%
  • 4.Orochi imana gelir. İyilik meleği olur.

Kullanılan: 2 4.5%
  • 5.Kaidonun tabutuna bir çivide ben çakayım.

Kullanılan: 4 9.1%
  • 6.Ben bilmem Oda bilir.

Kullanılan: 10 22.7%

• Kullanılan toplam oy
    44
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ölmeleri imkansız. Hele Kanjuro. Herif o meyveyle öyle kolay kolay ölmez. Klon mlon der çıkar içinden. Oda sensei bir anda Martin'e bağlamadıysa imkanı yok. Meyvenin dandik özelliklerini 100 sayı gösterip tam şov yapacağı yerde kullanıcısını öldürecek ha? Mümkünatı yok.
Şu sahnede mangaka bizleri mal yerine koyduktan sonra ben Yasuie'nin öldüğünden bile şüphe ederim.

Adam kendini savunmuyor bile arkadaş. Pedro öldü mü şimdi? İnanmıyorum abi yani.
Bence sorun Kanjuronun ölmesi yada ölmemesi değil. Şurda Kanjura ölse hiç göze batmaz. Konuyu işleme tarzında sıkıntı var. Hep aynı şeylerin tekrarını izliyoruz. Adamları öldürüyor.İki bölüm sonra kandırdım bak ölmediler.
İşleri karmaşık hale getirmeyi, gizem kasmayı o kadar abartıyor ki seriyi kısır bir döngüye sokuyor. Bi bırak adamlar ağız tadıyla ölsünler yav.

Orochi ölmüştür, bb nasıl absolomu öldürdüyse kaido da çıkarı için öldürmüştür. Kaido çok kurnaz adam, 20 yıl boyunca orichiyi kullandı. Odeni ne güzel kandırdı. Kanjuronun değişmesini bekliyordum, belki ölmeden önce bizimkilere yardım eder.

Son düzenleme:
Oda vs çizmeyi seven biri değil ama zahmet edip Kanjuroyu çizmeliydi. Kınların tepkisinin görmeliydik. Kanjuronun öldüğü sahneyi görmek okuyucunun atlayacağı basit bir detay değil.
Orochi'nin tek hedefi Kozukilerin kökünü kazımak, kınların öldüğünü görmek geleceğe yönelik bir hedefi hiç olmadı. Bu adamın misyonu dolmuş olabilir. Oda bir kulp bulmazsa Orochinin helvasını yiyebiliriz.
Katılmıyorum...

Bir sonraki sayıda Kikuyla olan vs'yi çizer Kınların tepkilerini gösterir zaten önemli olan bu değil, Kikuyla savaşında ölüp ölmemesi yani o durumdan kurtulup kurtulmaması önemli olan. Kanjuro'nun bu saatten sonra hikayeye katabileceği benim nazarımda bir şey yok. Hikayeye girdi, amacını gerçekleştirdi, karşı taraf tarafından intikam alındı ve öldü, hikayeden çıktı.

Orochi'ye gelirsek ben tek amacının Kozukilerin kökünü kazımak olduğuna da katılmıyorum. Asıl amacı bu olabilir ama kınların ölmesi ve dolaylı olarak potansiyel tehditleri kaldırıp tahtında mümkün olduğunca oturmak da amaçlarından biri olduğunu düşünüyorum en azından bize yansıtılan kişiliği bu yönde bu adamın. Neyse zaten bu pek önemli değil. Orochi eğer Kaido tarafından öldürülse Kınlara, Oden'e, Hiyori'ye ve direkt Wano'ya bu kadar zulüm yaşatmış adamdan kınların intikam alma şansını kalmıyor ki bu durum okuyucuyu tatmin etmez. Yani hikaye içerisinde hala Kin'emon ve kınlar tarafından Orochi'den intikam alınması gibi misyonun öğesi durumunda karakter.

Bi de şunu söylemeden geçemeyeceğim Kanjuro'nun Kiku tarafından öldürüldüğü sekansta vs'nin çizilmemiş olmasına, kınların tepkisini görmemeye -ki bunları hala gösterebilir Oda.- kesinlikle karşısın bunu kabul edilemez buluyorsun ama 90 sayfalık, gerçekte 2 senelik mangada 20 senelik arc'ın Kaido ile birlikte baş kötüsü olan Orochi'nin kınlardan, Momo'dan, tayfadan veya Wano halkından tamamen bağımsız Kaido tarafından rastgele bir şekilde oldu bittiyle öldürülmesine tamamsın.... Eee bu ne yaman çelişki böyle :(

İkisi de mürekkep israfı karakterler.

Orochi ne güce sahip, ne zekaya sahip, ne de bir amaca sahip bir karakter. Adayı ele geçirmesi için bütün kurguyu ölen iki moruk yaptı.Yıllarca kaidonun köpeği olduğunun farkında değildi,ülkesinin içinden geçmelerini sağladı kendi saçma intikamı için. Amacı yok tek derdi ye iç sıç şeklinde yaşamak ve korkmak.

Kanjuro'ya gelince sebepsizce Orochi'ye bağlı, kendisi için o kadar şey yapmış Oden'e ihanet edip ölümüne sebep olmuş kırık bir karakter. Tek amacı ölmek. Muhtemelen intihar etmeye gelmiş durumda dokuzlunun karşısına ve amacına ulaşmaması için bir sebep yok. Yaşasa bile resmedilen karaktere ters taraf değiştirmesi Oden'i harcamış bunlara bağlanması için sebep yok.

Bu ikisi yaşasa ve taraf değiştirseler 0 etkileri olur, yaşayıp karşı tarafta kalsalar da 0 etkileri olur yine. Sadece fazladan yer kaplarlar drama unsuru için ama şu arc drama kasılacak bir arc değil mangaka harbiden geri zekalı değilse tabi.

Katılmıyorum...

Bir sonraki sayıda Kikuyla olan vs'yi çizer Kınların tepkilerini gösterir
zaten önemli olan bu değil, Kikuyla savaşında ölüp ölmemesi yani o durumdan kurtulup kurtulmaması önemli olan. Kanjuro'nun bu saatten sonra hikayeye katabileceği benim nazarımda bir şey yok. Hikayeye girdi, amacını gerçekleştirdi, karşı taraf tarafından intikam alındı ve öldü, hikayeden çıktı.

Orochi'ye gelirsek ben tek amacının Kozukilerin kökünü kazımak olduğuna da katılmıyorum. Asıl amacı bu olabilir ama kınların ölmesi ve dolaylı olarak potansiyel tehditleri kaldırıp tahtında mümkün olduğunca oturmak da amaçlarından biri olduğunu düşünüyorum en azından bize yansıtılan kişiliği bu yönde bu adamın. Neyse zaten bu pek önemli değil. Orochi eğer Kaido tarafından öldürülse Kınlara, Oden'e, Hiyori'ye ve direkt Wano'ya bu kadar zulüm yaşatmış adamdan kınların intikam alma şansını kalmıyor ki bu durum okuyucuyu tatmin etmez. Yani hikaye içerisinde hala Kin'emon ve kınlar tarafından Orochi'den intikam alınması gibi misyonun öğesi durumunda karakter.

Bi de şunu söylemeden geçemeyeceğim Kanjuro'nun Kiku tarafından öldürüldüğü sekansta vs'nin çizilmemiş olmasına, kınların tepkisini görmemeye -ki bunları hala gösterebilir Oda.- kesinlikle karşısın bunu kabul edilemez buluyorsun ama 90 sayfalık, gerçekte 2 senelik mangada 20 senelik arc'ın Kaido ile birlikte baş kötüsü olan Orochi'nin kınlardan, Momo'dan, tayfadan veya Wano halkından tamamen bağımsız Kaido tarafından rastgele bir şekilde oldu bittiyle öldürülmesine tamamsın.... Eee bu ne yaman çelişki böyle :(
Gelecek bölüm çizeceğini hiç sanmam çiźeceğini çizdi noktayı koydu bence.

Kanjurodan daha fazlasını beklemiyorum ancak bir hainin etkileyici bir son ile ölmesi gerekirdi. Neden? Orochi için saydığın sebepler az çok Kanjuro içinde geçerli.
Bu adam en yakın arkadaşlarına ihanet etmiş. Güvenlerini kötüye kullanmış.En büyük düşmanlarına bilgi sızdırmış bu bilgiler sayesinde az daha savaş başlamadan bitecekti. Momoyu yakalamış Kaidonun önüne atmış idam edilmeyi bekliyor. Biz karekterin öldüğünü (ölmüş ise tabi) kılıçtan akan kanlar sayesinde öğrenecez. Bu kadar basit olmamalı. Kaido , Orochi, Kanjuro bunlar sıradan karekterler değil en can alıcı yeri zurnanın son halkasını es geçemesin bir hainin sonu nasıl olur bunu görmek çizmek etkiliyeci bir sonla noktalamak gerek.

Bence tahtını korumak yeterli bir amaç değil. Geleceğe yönelik bir hedefi hayali yok.
Kaidoyu ( ileriye dönük) bir tehdit olarak algılamamışsa boşuna yaşamıştır zaten.

Orochi'yi öldürmek kınların hakkı olsada Kaidonun Orochi'yi öldürmesi en az kınların öldürmesi kadar etkili olmuş. Korsan ittifakları kalıcı olmaz, ihanet eden ihaneti yaşar mesajı verilmiş. Kaido ve Bm ittifakınada göz kırpmıştır.

Kaido Orochi'yi rastgele iş olsun diye öldürmedi. Gayet planlı tasarlanmış bir cinayet. Adamın projesi belli planı net. Orochi gibi hırslı ve düzenbaz biri onun için ayakbağı olacak. En mantıklı olanı, olması gerekeni yaptı.
Orochi ölmezse Kaidonun beceriksizliği olur.
Orochi Kaido ile bu noktaya gelebileceğini hesaplamamışsa buda Orochi'nin beceriksizliği olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık