Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] OP'te Dünyamızdan Yansımalar

Skypiea Arc'daki altın şehir efsanesi neredeyse tamamen, İspanyol Cortez ve Pizarro'nun Güney ve Orta Amerika'da yaptığı keşiflerle örtüşüyor.

Cortez ve tayfası sıtma hastalığını Orta Amerika'daki Aztek uygarlığının başkentine salarak milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuş.

One Piece'de ise bu olay ağaçlardan dolayı hastalık yayıldı diye işlenmiştir.

Yine Aztek'ler o yıl dışarıdan gelecek bir tanrının ülkeyi yok edeceği kehanetinde bulunmuşlardır ne şanstır ki 1 sene sonra İspanyollar ilk keşiflerini Orta Amerika kıyılarına yapmışlardır bu sebeple Aztekler yok etmemiştir ilk İspanyol keşifçileri.

One Piece'de ise bu olay bilindiği üzere daha farklı işlenmiştir.

Pizarro'nun kayıtlarına göre onlar orman içerisinde kaybolmuşlar ve türlü türlü badireler atlatmışlardır.

Aynı şekilde Luffy ve tayfası da çeşitli badireler atlatmıştır.

Pizarro saf Altından oluşan bir Hristiyan uygarlığını aramaya çalışmıştır.

One Piece'de bu olay aynı şekilde tamamen altından yapılma bir şehrin var olduğu işlenmiştir.

Bu Altın şehri efsanesi de El Dorado'dur. İnternet'e yazarsan çeşitli şeyler bulabilirsin. Benzerlikler ve hikaye gidişatı baya bir uyuyor.

Son düzenleme:
Skypiea Arc'daki altın şehir efsanesi neredeyse tamamen, İspanyol Pizarro'nun Güney ve Orta Amerika'da yaptığı keşiflerle örtüşüyor.

Pizarro ve tayfası sıtma hastalığını G. Amerika'daki Maya uygarlığının başkentine salarak milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuş.

One Piece'de ise bu olay ağaçlardan dolayı hastalık yayıldı diye işlenmiştir.

Yine Maya'lar o yıl dışarıdan gelecek bir tanrının ülkeyi yok edeceği kehanetinde bulunmuşlardır ne şanstır ki 1 sene sonra İspanyollar ilk keşiflerini G. Amerika kıyılarına yapmışlardır bu sebeple Mayalar yok etmemiştir ilk İspanyol keşifçilere.

One Piece'de ise bu olay bilindiği üzere daha farklı işlenmiştir.

Pizarro'nun kayıtlarına göre onlar orman içerisinde kaybolmuşlar ve türlü türlü badireler atlatmışlardır.

Aynı şekilde Luffy ve tayfası da çeşitli badireler atlatmıştır.

Pizarro saf Altından oluşan bir Hristiyan uygarlığını aramaya çalışmıştır.

One Piece'de bu olay aynı şekilde tamamen altından yapılma bir şehrin var olduğu işlenmiştir.

Bu Altın şehri efsanesi de El Dorado'dur. İnternet'e yazarsan çeşitli şeyler bulabilirsin. Benzerlikler ve hikaye gidişatı baya bir uyuyor.
Ekleyeyim bunu da en kısa sürede. Teşekkürler bilgi için.:sapkali:

Eline sağlık @Sogotoh. BM olayını düşünmüştüm ben de ama sen çok güzel detaylandırmışssın.

Akainu Dressrosa'dan sonra Gorosei'ye kutsal ejderlerin kuklasısınız gibi bir şey söylüyordu. O zaman kutsal ejder olmaları pek mümkün değil gibi.

Peki bir şey soracağım sence Schiler neyi temsil ediyorlar ?
Olsa olsa alenen desteklenen terör örgütü başları veya diktatörler olur. Ki dünyamızda da çeşitli örnekleri var. Zamanında Amerika Saddam'a Detroit'in anahtarını verdi diye hatırlıyorum. Ülkemizden de örnek verirdim ama girmeyeyim o toplara.

Eline sağlık @Sogotoh. BM olayını düşünmüştüm ben de ama sen çok güzel detaylandırmışssın.

Akainu Dressrosa'dan sonra Gorosei'ye kutsal ejderlerin kuklasısınız gibi bir şey söylüyordu. O zaman kutsal ejder olmaları pek mümkün değil gibi.

Olsa olsa alenen desteklenen terör örgütü başları veya diktatörler olur. Ki dünyamızda da çeşitli örnekleri var. Zamanında Amerika Saddam'a Detroit'in anahtarını verdi diye hatırlıyorum. Ülkemizden de örnek verirdim ama girmeyeyim o toplara.
Çok ön planda Schiler çünkü olabilir tabi ki .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık